KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Lotnisko: Prezydent zaprzecza

We wtorek, 16 października przedstawiliśmy informację z Urzędu Marszałkowskiego nt. losów dofinansowania dla lotniska w Krośnie. Tymczasem Urząd Miasta Krosna twierdzi: „Tak naprawdę marszałek w lipcu 2012 r. pytał komisję, czy miał prawo podpisać w kwietniu 2010 r. preumowę”.

REKLAMA


alt

Wczoraj (17.10.) Urząd Miasta Krosna odniósł się do naszej wtorkowej publikacji (Lotnisko: Marszałek przedstawia swoją wersję), w której przedstawiliśmy informację od Marszałka wraz z wypowiedziami rzecznika samorządu województwa. Rzeczniczka prezydenta Piotra Przytockiego, Joanna Sowa twierdzi, że nieprawdą jest stwierdzenie rzecznika marszałka, Wiesława Beka: - W 2011 roku beneficjent przedstawił rozszerzoną wersję wniosku wskazującą, że rozbudowa idzie w kierunku lotniska komercyjnego, a nie Centrum Szkolenia. To nasuwało podejrzenia, że infrastruktura będzie służyć do innych celów niż szkolenie: cargo, loty biznesowe, turystyka”.

alt

Następnie Joanna Sowa uzasadnia, zwracając uwagę na dwie sprawy:

1. Zwiększony zakres projektu nie obejmował infrastruktury, która zmieniałaby przeznaczenie lotniska. Dodatkowa droga kołowania i hangary, mające tylko i wyłącznie funkcję "garażowania" statków powietrznych nie czynią z lotniska użytku wyłącznego lotniska użytku publicznego.

2. W piśmie Marszałka do Komisji Europejskiej z lipca br. nie ma ani słowa o zmienionym zakresie rzeczowym naszego projektu. Wręcz przeciwnie, elementy projektu tam wymienione ograniczały się tylko do tego wykazu, który był elementem preumowy z marszałkiem, podpisanej ponad dwa lata wcześniej. Czyli tak naprawdę marszałek w lipcu 2012 r. pytał komisję, czy miał prawo podpisać w kwietniu 2010 r. preumowę.

alt

Przeczytaj także: Piotr Przytocki: Lotnisko nie może być dofinansowane

Równocześnie informujemy, że nasza redakcja powróci do tematu, gdy tylko otrzymamy odpowiedzi na nasze pytania, które przekazaliśmy kolejnym osobom i instytucjom.

(pd)
Fot. Sławomir Frankiewicz

 • autor: Piotr Dymiński

8 komentarzy

 • tom

  Komentować może każdy i praktycznie wszystko. Proponuję krótkie komentarze odnośnie koloru nieba nad lotniskiem, np.: czy jest wystarczająco niebieskie :)
  A dość często pojawiającym się tu komentatorom GRATULUJĘ wszechstronnej wiedzy na każdy temat.

  Zgłoś nadużycie tom piątek, 19, październik 2012 20:12 Link do komentarza
 • Yeri tm

  No niestety wiekszość ludzi nie zadaje sobie trudu głębszego zrozumienia treści, a wnioski są takie, jak je podsumował po raz kolejny celnie woj76.
  Ciekawe, jakie to będzie miało konsekwencje.

  Zgłoś nadużycie Yeri tm piątek, 19, październik 2012 19:48 Link do komentarza
 • socjolog

  Polityka informacyjna jak ją wojj nazwałeś jest dla "ciemnego luda", który wszystko kupi bez zastanowienia. Nie wiesz o tym że 70% ludzi nie rozumie co czyta i nie rozumie prostych wiadomości???

  Zgłoś nadużycie socjolog piątek, 19, październik 2012 01:53 Link do komentarza
 • wojj76

  Pan Marszalek w lipcu 2012 pytal komisje, czy dostanie kase pod pre-umowe, a nie czy wlasciwie podpisal pre-umowe.

  Preumowa NIGDY NIE GWARANTOWALA SRODKOW, a ekipa rzadzaca chwalila sie na okolo, ze srodki ma praktycznie zagwarantowane. Komunikaty z UM byly dosyc jasne przez dlugi czas. Dla mnie zaskoczeniem bylo to, ze nagle to lotnisko ma miec funkcje wylacznie szkoleniowa. Przez dlugi czas komunikaty w eter szly jasne - rozwijamy komunikacje ze swiatem przez lotnisko (bardzo sensowny pomysl nota bene).

  Samorzadne Krosno NIE MIALO TYCH SRODKOW. Teraz probuje zrzucic wine za niezrealizowanie swoich nadmuchanych obietnic na kogos innego.

  Zgłoś nadużycie wojj76 piątek, 19, październik 2012 01:21 Link do komentarza
 • adams

  No to Przytockiemu Podpadła platforma zobaczymy czy zmieni kierunek ,czy dalej bedzie maskotka Platformy w Krosnie.A biznesmenow beda wozic do Krosna Antkami,to wspaniała atakcja ,jest jeszcze kukuryznik to byłby hit w stylu retro

  Zgłoś nadużycie adams piątek, 19, październik 2012 01:18 Link do komentarza
 • kuku

  Łodejśc to musi Klepka - od komputera i komentarzy .

  Zgłoś nadużycie kuku piątek, 19, październik 2012 00:21 Link do komentarza
 • Andżej Klepka

  Przytocki musi łodejść!

  Zgłoś nadużycie Andżej Klepka czwartek, 18, październik 2012 19:02 Link do komentarza
 • gazowy

  Lotniska nie będzie i tyle w temacie. Inwestorów zagranicznych oczywiście też nie będzie. Winę zwali się na marszałka i KE, że przez niego nie ma lotniska, a bez lotniska nikt nie chce zainwestować.
  I tak to wygląda..

  Zgłoś nadużycie gazowy czwartek, 18, październik 2012 17:42 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?