KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register LoginDobrej pogody w Nowym Roku

Ostatni dzień starego roku i pierwszy dzień nowego roku nie będą się dość znacznie różnić od dni, z które już za nami. Nie zapowiada się drastyczna zmiana pogody, która mogłaby popsuć świętowanie.

REKLAMA


alt
Fot. sxc.hu

W Polsce południowej zajdą zmiany w dominacji ośrodków barycznych. W niedzielę (30.12.) Krosno, jak i cały powiat znajdowało się pod wpływem ośrodków wyżowych z południa kontynentu, jednakże od nocy z niedzieli na poniedziałek (30/31.12.) w polu barycznym nad regionem na mapach ciśnienia zauważalna jest zmiana. Wyż, który do tej pory miał swoje centrum nad Bałkanami wędruje dalej na wschód kontynentu w region Morza Czarnego. Miejsce wyżu z chęcią zajmie zatoka niskiego ciśnienia, której ośrodek główny znajdował się będzie nad Morzem Norweskim – będziemy mieć z nią do czynienia głównie we wtorek. Niestety ze wspomnianym niżem związane będą fronty atmosferyczne, które raz za razem będą nasuwać się nad krańce południowe. Na szczęście nie przyniosą one znaczącej i drastycznej zmiany pogody.

alt
Źródło: www.meteo.icm.edu.pl

Sylwester w naszym regionie rozpocznie się dość pogodnie. W wielu miejscach niebo będzie bezchmurne. Niestety z biegiem dnia na niebie zachmurzenie zacznie się zwiększać. Spowodowane będzie to zbliżaniem się do regionu ciepłego frontu atmosferycznego, który na szczęście nie zagości w powiecie na długo. W pierwszy dzień Nowego Roku na niebie zdecydowanie więcej chmur, ale na szczęście pojawią się także przejaśnienia, a w drugiej części dnia nawet rozpogodzenia. Pewne jest, iż w Nowy Rok opady w naszym regionie nie będą występować.

alt
Źródło: www.ogimet.com

W ciągu dwóch dni 31.12.2012 oraz 01.01.2013 temperatura maksymalna za oknami nie będzie zniewalająca. Słupki rtęci w naszym regionie pokażą około 1 – 2 ºC. W nocy temperatura spadnie do około -3 - -4 ºC. Jedyne co będzie z pewnością uciążliwe to dość silny wiatr, który będzie doskwierał zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek. Wiatr średni wiejący z południowego-zachodu będzie osiągał prędkości do 30 -35 km/h, w porywach do 50-60 km/h. Wiatr zacznie uspokajać się dopiero we wtorek wieczorem, chociaż i tak będzie to dość krótkotrwałe.

alt
Źródło: www.weatheronline.pl

Podsumowując Sylwester, jak i Nowy Rok nie będą różnić się niczym szczególnym od pozostałych dni. Możemy śmiało powiedzieć, że przełom starego i nowego roku będziemy świętować bez wielkich zawirowań pogodowych.

Prognoza szczegółowa:

Sylwester
Zachmurzenie początkowo małe, w ciągu dnia wzrastające do umiarkowanego i dużego spowodowane przechodzeniem frontu atmosferycznego. Temperatura maksymalna osiągnie wartość około 1 – 2 ºC. Wiatr dość silny i silny, o średniej prędkości 30 km/h, w porywach osiągający 50-60 km/h, powieje z południowego-zachodu. Wilgotność względna na poziomie 70-80 %. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1025 hPa i będzie spadać.

alt

W nocy zachmurzenie duże i całkowite, bez opadów. Temperatura minimalna w nocy spadnie do -3 - -4 ºC. Wiatr w dalszym ciągu silny i dość silny wiejący z prędkością około 30-35 km/h, w porywach osiągający 50-60 km/h. W regionie wilgotność względna osiągnie wartości 90-95 %. Wartość ciśnienia o północy wyniesie 1020 hPa i w dalszym ciągu będzie spadać.

Nowy Rok
W ciągu dnia zachmurzenie duże z okresowymi przejaśnieniami. Późnym popołudniem możliwe rozpogodzenia. W dalszym ciągu bez opadów. Temperatura maksymalna w ciągu dnia utrzymywać się będzie na poziomie 1 – 2 ºC. Wiatr dość silny i silny, w dalszym ciągu wiejący z południowego-zachodu, ze średnią prędkością do 30 km/h, słabnący późnym popołudniem. Wilgotność względna osiągnie 70-80 %. Ciśnienie w ciągu dnia będzie spadać, w południe wyniesie 1014 hPa.

alt

W nocy zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie około -4 ºC. Wiatr południowo-zachodni, wiejący ze średnią prędkością do 25-30 km/h. Wilgotność względna w regionie będzie na poziomie 70-80 %. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza osiągnie wartość 1015 hPa i będzie wzrastać.

Informacje pogodowe dla KrosnoCity.pl zostały przygotowane przez zespół
Polskiego Centrum Ostrzegania

  • autor: pco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?