Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Sprawa Beki B. ostatecznie zakończona

Beka B. Beka B. Fot. KrosnoCity.pl

Sąd Najwyższy rozpatrzył dwie kasacje złożone w sprawie Gruzina, który został skazany za zabicie w noc sylwestrową 2014 roku mieszkańca Jedlicza. Do tragicznych wydarzeń doszło w Bukowinie Tatrzańskiej.

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w noc sylwestrową z 2014 na 2015 rok, niemal dokładnie o północy, w Bukowinie Tatrzańskiej. Grupa mieszkańców Jedlicza wyszła za opuszczającymi lokal Gruzinami. Jak twierdzili przed Sądem, zamierzali “wyjaśnić sprawę” wcześniejszej utarczki z Gruzinami w lokalu.

Relacje uczestników są sprzeczne, oskarżony Beka B. twierdzi, że bronił siebie i swojej rodziny. Jednak zdaniem oskarżenia prowokował młodych mężczyzn z Jedlicza, czterech miało pobiec za nim w mniej oświetlone miejsce, gdzie dwóch otrzymało ciosy nożem. Jeden z poszkodowanych zmarł. Beka B. twierdzi, że bronił się, a nóż odebrał jednemu z napastników.

Sąd Okręgowy w Krośnie skazał Gruzina na 15 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Zobacz: Gruzin skazany za zabójstwo mieszkańca Jedlicza. Dostał 15 lat

Wyrok zmieniono w Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie. Sąd stwierdził, że mieszkańcy Jedlicza byli grupa atakującą, a Beka B. naprawdę się bronił, jednak przekroczył granice obrony koniecznej. Wyrok zmieniono na 6 lat pozbawienia wolności. Zobacz: Zmiana wyroku w sprawie Gruzina - "Grupa jedlicka była stroną atakującą"

W sprawie wpłynęły dwie apelacje do Sądu Najwyższego. Obrona podkreślała, że wszelkie wątpliwości w sprawie rozstrzygano na niekorzyść oskarżonego. Domagała się uniewinnienia lub powrotu sprawy do Sądu w Rzeszowie. Kasację obrony Sąd Najwyższy odrzucił w listopadzie 2017 roku.

Druga kasację złożył prokurator generalny - minister sprawiedliwości, na niekorzyść oskarżonego. Rodzina zabitego mieszkańca Jedlicza konsekwentnie domagała się 25 lat pozbawienia wolności dla Beki B.

Ta kasacja także została odrzucona jako bezzasadna przez inny skład orzekający Sądu Najwyższego. Oznacza to ostateczne zamknięcie sprawy i utrzymanie wyroku wydanego przez sąd w Rzeszowie.

pd

19 komentarzy

 • BB

  Do LL. Człowieku jakie rozboje i jakie ciężkie pobicia. Żadnego rozboju nie było.!! A pobicie- ten ktoś sobie długo na to pracował . I nie było to ciężkie pobicie . Ale co ty wiesz o Bece B. i tych sprawach. Jakby tobie w obcym kraju dali podpisać przyznanie się do winy i grzywnę zamiast rzekomego więzienia to byś też podpisał. Wielu ludzi jemu zawdzięcza życie. Dla wielu był i jest wzorem do naśladowania.

  Zgłoś nadużycie BB sobota, 23, grudzień 2017 15:39 Link do komentarza
 • LL

  Do BB cyniczna to ty jesteś pisząc o tym zwyrodnialcu jako bohaterze który nie jedno ma za uszami , tak się właśnie kończy sprawiedliwość w naszym kraju gdyby nie nasze wspaniałe sądy Beka B już dawno powinien siedzieć za rozboje i ciężkie pobicie... ale jak widać to za mało... śmierć niewinnej osoby również jest niewystarczająca....do osób które wypowiadają się na temat Artura obrażając jego dobre imię BRAWO dla was pewnie większość z was zbijała z nim pionę w parku....

  Zgłoś nadużycie LL wtorek, 19, grudzień 2017 00:06 Link do komentarza
 • BB

  Ach i jeszcze co do kamer. Kamery były dopiero przy końcu tej ulicy po której gonili Bekę B. "chłopcy" i ich koleżanki. Przy samochodzie żadnych kamer nie było. Wiec Beka B. biegł w stronę gdzie są kamery właśnie żeby wszystko było nagrane. A że ostatni moment wydarzył się poza kamerami , dokładnie 3 sekundy poza nagraniem! to już przypadek.

  Zgłoś nadużycie BB niedziela, 17, grudzień 2017 17:00 Link do komentarza
 • BB

  sprawiedliwość. Jasne wszystkie sądy przekupione, sfabrykowane dowody itp. Już się przestań ośmieszać. Sądy uznały w końcu że nóż był Beki B. prawda??? Chociaż nie widzieli tego noża. Za to widzieli nóż wyniesiony z knajpy przez wasze dzieci i znaleziony na miejscu zajścia. I pomimo tego uznały że była to OBRONA KONIECZNA przed bandytami którzy go gonili wzdłuż ulicy. Nie takiej ciemnej jak to opisujecie skoro świadkowie niezależni, obcy dla obu stron zeznawali że z odległości kilkunastu metrów już widzieli całe zajście: ilość osób które tam były, upadek Artura S. szarpaninę z kilkoma osobami itp. itd. Samochody cały czas tam jeździły .Ludzie co chwilę szli tamtędy w kierunku stoku na którym był pokaz fajerwerków. Tak że wasza teoria o "zaciąganiu" biednych "chłopców" z Jedlicza w ciemne miejsce to smiech na sali. Byłam tam, widziałam to "ciemne" miejsce. A AS zamordował się sam przy pomocy wspaniałych kolegów.

  Zgłoś nadużycie BB niedziela, 17, grudzień 2017 16:30 Link do komentarza
 • Felix

  Dziękuje ,,sędzi" , że przyznał mi rację odnośnie Panów Arkadiusza Trojanowskiego i Janusza Szarka. Ta sprawa jest kwintesencją patologii w Sądzie krośnieńskim, który słynie ze stronniczości, układów i braku poszanowania procedur prawnych. Prawnicy z Polski mówią wprost: ,,To jest najgorszy sąd w Polsce oraz hańba Krosna i okolic".

  Zgłoś nadużycie Felix niedziela, 17, grudzień 2017 13:16 Link do komentarza
 • sprawiedliwosc

  ciekawe czy byście tak szczekali gdyby to wasze dziecko zostało zamordowane. Bo tutaj nie ma co mówić o żadnej obronie koniecznej. Nóż był Gruzina i dla mnie nie ma wątpliwości. A jak chciał im spuścić wpierdziel to mógł to zrobić pod kamerami żeby mieć dowody a nie w ciemnym miejscu. Dla mnie wszystko jest jasne usiłowanie zabójstwa, bo wiedział i umiał posługiwać się tym nożem. ucieczka z miejsca zdarzenia, zacieranie śladów bo noża nikt nigdy nie znajdzie. A skoro był wysportowany i znał sztuki walki wszystko obecnym mógł dac po modrach a nie jeszcze prowokować przy wyjściu żeby wyszli za nim aż pod samochód gdzie na pewno miał nóż. Sfabrykowane dowody, kupiony wyrok,blamaz organu sprawiedliwości.

  Zgłoś nadużycie sprawiedliwosc niedziela, 17, grudzień 2017 12:04 Link do komentarza
 • BB

  W Sądzie Najwyższym po kasacji PG rodzina Smolików zaatakowała przyjaciół Beki B. Wyzwiska, krzyki " wypierdalac stąd" " nie chcemy patrzeć na wasze mordy", " mafia z ich adwokatem na czele" , życzenia śmierci dla kobiety która pomaga Bece i jej dzieci.! Już pominę fakt że osoby te to nie młokosy w wieku Beki czy ich syna tylko poważni ludzie. To cała twarz tej rodziny. Stąd się wywodził "pokrzywdzony". Dokładnie pokrywa się to co pisali o nich na forach mieszkańcy Jedlicza i okolic. Byłem zszokowany tym co tam zobaczyłem. Ich zachowaniem również w stosunku do składu sędziowskiego który też znieważał Pan S. Rozumiem że ich syn nie żyje itd. ale nie żyje na własne życzenie i to jego kolegów i koleżanki powinni winić i im życzyć śmierci i wszelkiego najgorszego a nie obcym ludziom którzy pomagają chłopakowi z Gruzji , prawdziwemu pokrzywdzonemu.

  Zgłoś nadużycie BB niedziela, 17, grudzień 2017 11:18 Link do komentarza
 • sędzia

  @ feliks masz pelna rację wyroki stronnicze i na zlecenie a nie sprawiedliwe. Na "aferach prawa" więcej mozna poczytać o m.in trojanowskim , grabiasu itp. Nic sobie z tego nie robią. Sady dyscyplinarne dla sędzów powinny być przy każdym sadzie.

  Zgłoś nadużycie sędzia niedziela, 17, grudzień 2017 10:50 Link do komentarza
 • cynik

  Zamiast pójść do Żarnowca na sylwestra opić mordę, wyhulać się do rana i przed snem wyr*chać partnerkę. To pojechali do Bukowiny narobić biedy.

  Zgłoś nadużycie cynik niedziela, 17, grudzień 2017 00:02 Link do komentarza
 • krosno2

  rodzina tego ****** z jedlicza powinna się wstydzić!!!!

  Zgłoś nadużycie krosno2 sobota, 16, grudzień 2017 23:05 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj