KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wysokie ciśnienie i noce z niewielkimi przymrozkami. Sprawdź, jaki będzie początek wiosny

Pierwszy dzień wiosny będzie tylko umiarkowanie ciepły. Środa słoneczna, w czwartek więcej chmur. Pierwszy dzień wiosny będzie tylko umiarkowanie ciepły. Środa słoneczna, w czwartek więcej chmur. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad Europą Środkową sięgnął wyż, barometry zdecydowanie "poszły w górę", napłynęło powietrze chłodniejsze, ale ustały opady deszczu, co więcej - niebo nad Polską wypogadza się. Słabnie również wiatr, więc należy spodziewać się, iż środowy wieczór, który rozpocznie astronomiczną wiosnę, będzie raczej chłodnawy, ale też suchy. Czwartek zaś, będący pierwszym dniem wiosny kalendarzowej, zapowiada się jako dzień na ogół pochmurny, okresami pokropi słaby deszcz lub mżawka. Tak czy inaczej zimę żegnamy oficjalnie, choć wiosna w Europie Środkowej w tym roku tak naprawdę zapanowała już w połowie lutego. Wiele wskazuje na to, że w tym tygodniu, podobnie jak i w minionym, najcieplej będzie akurat na weekend.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (19/20 marca 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Bawarii. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (20 marca 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu, którego centrum przemieści się nad Czechy. Wciąż napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1034 hPa, rano będzie wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (20/21 marca 2019) pozostaniemy jeszcze w zasięgu wyżu znad południowych Czech. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe, w drugiej połowie nocy wzrastające, aż do całkowitego nad ranem. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, będzie się lekko wahać.

W czwartek w ciągu dnia (21 marca 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Morza Norweskiego nad Szwecję i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego, za którym z zachodu napływać zacznie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słaby deszcz i mżawka. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1032 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?