KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jerzy Borcz - Krośnianin przewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego

 • autor: pd
 • poniedziałek, 02, listopad 2015 11:20
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj
Jerzy Borcz - Krośnianin przewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego Fot. SWP

Na nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego radni dokonali zmian w prezydium Sejmiku oraz Zarządzie Województwa. Nowym Przewodniczącym Sejmiku Podkarpackiego został Jerzy Borcz, radny PiS z Krosna. Jego kandydaturę poparli prawdopodobnie także radni PSL.

REKLAMA


Zmiany w Sejmiku Wojewódzkim. Jerzy Borcz zastąpił na stanowisku Bogdana Romaniuka, który zajął miejsce Wojciecha Buczaka w Zarządzie Województwa.

Do tej pory Jerzy Borcz był wiceprzewodniczącym Sejmiku.

Za jego kandydaturą było aż 25 głosów, 3 były przeciw, a 2 wstrzymujące. To wskazuje, ze za jego kandydatura byli prawdopodobnie także radni PSL.

Pierwszy gratulacje nowemu przewodniczącemu złożył marszałek. - Wierzę, że nasza współpraca będzie się dobrze układać z korzyścią dla mieszkańców regionu - mówił marszałek Władysław Ortyl.

Nowo wybrany przewodniczący sejmiku zapewnił, że nie zawiedzie powierzonego mu zaufania. - Dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Postaram się go nie zawieźć i być dobrym przewodniczącym w tym sensie, że z jednej strony będę dbał, aby każdy na sali obrad mógł się swobodnie wypowiedzieć, bo to jest sensem demokracji a jeśli będę musiał wprowadzić czasami pewną dyscyplinę będę się to starał robić jak najdelikatniej  - mówił Jerzy Borcz tuż po wyborze na Przewodniczącego.

Jerzy Borcz - lat 60. Matematyk, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Krośnie. Radny Sejmiku Wojewódzkiego obecnej kadencji wybranym w 2014 roku z listy PiS. W poprzedniej kadencji był radnym Platformy Obywatelskiej.

Pracuje w komisji budżetu, mienia i finansów oraz komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej. Członek Rady Społecznej  Szpitala w Krośnie i Kapituły Orderu „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”. W młodości działacz opozycyjny. Szef Rejonu Działania Konfederacji Polski Niepodległej. Był wiceprzewodniczącym Podkarpackiego Forum Prawicy.

W latach 1997-2001 był senatorem AWS. Dwukrotnie startował w wyborach na Prezydenta Miasta Krosna.

Pierwszy raz Jerzy Borcz został radnym Sejmiku w latach 1998-2002 - przewodniczący nadzwyczajnej komisji ds. utworzenia Uniwersytetu Rzeszowskiego i państwowych wyższych szkół zawodowych. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.

W roku 2006 ponownie wybrany do Sejmiku Woj. Podkarpackiego. Wiceprzewodniczący Komisji Budżetu, Mienia i Finansów. Od 2010 roku po kolejnym wyborze do sejmiku został przewodniczącym komisji finansów i Przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Organizacji Pożytku Publicznego.

Jest znanym działaczem społecznym. Był m.in. Prezesem Krośnieńskiego Stowarzyszenia Żużlowego i Prezesem Okręgowego Związku Szachowego.
Odznaczony Srebrnymi Odznakami Polskiego Związku Szachowego i Polskiego Związku Motorowego.

pd
Fot. SWP

 • autor: pd

19 komentarzy

 • no comments

  W poprzedniej kadencji był radnym Platformy Obywatelskiej.
  I wszystko na temat...

  Zgłoś nadużycie no comments wtorek, 03, listopad 2015 14:56 Link do komentarza
 • warcaby

  Panie Senatorze żagiel na maszt ! Wiatr zaczyna wiać .

  Zgłoś nadużycie warcaby wtorek, 03, listopad 2015 12:23 Link do komentarza
 • wyborca

  Wielkie gratulacje Panie Senatorze od lat 90-tych na Pana głosujemy z całą rodziną i znajomymi. Proszę się nie przejmować negatywnymi komentarzami! Im człowiek więcej robi tym ma więcej wrogów. Taka stara zasada :)

  Zgłoś nadużycie wyborca wtorek, 03, listopad 2015 11:55 Link do komentarza
 • warcaby

  Majtek Gajowy - dobrze piszesz, bo kto jak kto ale Borcz to najlepiej wie skąd wieje wiatr i jak żagle ustawić. Tyle tylko, że Krosno pożytku żadnego z niego nie miało i mieć nie będzie.

  Zgłoś nadużycie warcaby wtorek, 03, listopad 2015 11:31 Link do komentarza
 • Majtek Gajowy

  Jak ktoś z Krosna osiąga sukces to bardzo dobrze. Jaki jest interes w tym, żeby teraz dopieprzać B ? No chyba po to żeby osłabiać jego pozycję a potem lamentować że nic nie może. Lepiej wspierać swoich niż promować innych nawet jeśli tych swoich nie wszyscy lubimy. Co Krosno na tym traci że B został szefem SP ? Nic. A zyskać może. A co Krosno zyska na popieraniu opozycyjnej F z T. ? też nic ale straci sporo bo Przewodnia Siła to zapamięta. Ok. były zobowiązania wobec Ł no to i była fota na banery z F. Ale po co były te złośliwości wobec B tego nie rozumiem. Przecież co najmniej od roku było wiadomo kto ma klucze do sejfu zwanego RPO. A od pół roku było jasne, że Ł już nie będzie miała mocy sprawczej ani w Rz ani W. Teraz wnioski żeby były nawet perfumowane to i tak będą półko-wnikami. Przespało się prognozę pogody, trudno ale pora się obudzić i zobaczyć wreszcie skąd wieje, a śpiesznie ustawić żagle na wiatr póki nie jest za późno. Sztorm już nadchodzi i zmieni brzęczące strumienie i szeleszczące przepływy, które mogą teraz nasz piękny port ominąć a nawet wywrócić zaDŁUGą łódkę naszych dzielnych bos-manów.

  Zgłoś nadużycie Majtek Gajowy poniedziałek, 02, listopad 2015 20:41 Link do komentarza
 • bezwstydny karierowicz

  Karierowicze byli w Po uciekli bo tonie teraz sa w Pis jesli ktos raz zdradzil zdradzi zawsze stara prawda nie zrobil nic

  Zgłoś nadużycie bezwstydny karierowicz poniedziałek, 02, listopad 2015 18:39 Link do komentarza
 • Obserwator

  A co zrobił przez 4lata dla Krosna?Najpierw dostał sie do Sejmiku z PO,właściwie dzięki naszemu Prezydentowi,wszedł na jego miejsce.
  Pózniej uciekł z PO,bo wiedział ,ze są niskie notowania i poleciał do PiS.
  Pewnie za 4lata ucieknie do Lewicy jak będzie nadzieja,ze wygrają i znowu będzie mógł być przy żałobie.
  Co o takim człowieku można powiedzieć,nic dobrego,Czlowiek bez charakteru.
  Nikt dobrze o nim nie mówi.
  Zobaczymy co zrobi dla Krosna tym razem?
  No cóż następnym razem znowu z innej partii ,a Krosno no cóż wszyscy wiemy co to za Czlowiek.
  Nie mamy sie kim chwalić.

  Zgłoś nadużycie Obserwator poniedziałek, 02, listopad 2015 17:01 Link do komentarza
 • krośnianin - szachista

  Jak on może działać dobrze dla Krosna jak on jest obrażony na Krosno bo nie został prezydentem.

  Zgłoś nadużycie krośnianin - szachista poniedziałek, 02, listopad 2015 15:05 Link do komentarza
 • krośnianka

  Gratulacje Jerzy - działaj dobrze dla Krosna.

  Zgłoś nadużycie krośnianka poniedziałek, 02, listopad 2015 14:43 Link do komentarza
 • xyz

  ta biedna - a dlaczego nie napisałaś jeszcze , że jest prawdziwym chrześcijaninem i katolikiem i prawdziwym polskim patriotą kochającym ojczyznę i swoje miasto Krosno i że jest zdolny do wszelkich poświęceń i że nie tylko biednemu poda rękę ale przede wszystkim bogatemu.

  Zgłoś nadużycie xyz poniedziałek, 02, listopad 2015 14:41 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?