KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga na fałszywe maile na temat wszczęcia kontroli skarbowej

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail. W ich treści autor informuje o doręczeniu zawiadomienia związanego z zamiarem wszczęcia kontroli, próbie nawiązania kontaktu telefonicznego oraz prosi o otwarcie linku znajdującego w wiadomości.

REKLAMA


Jeśli na Twoją skrzynkę mail przyszła wiadomość z tytułem: "Informacja o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej", koniecznie sprawdź, z jakiego adresu została do Ciebie wysłana. Wiele fałszywych adresów mailowych podobnych jest do tych oryginalnych, którymi posługują się firmy i instytucje państwowe. Czasem różnią się jedną literą lub wyłącznie rozróżnieniem domeny (.pl, .com, itp.).

Jeżeli tytuł maila oraz adres nadawcy budzi Twój niepokój, nie otwieraj wiadomości.

Przed fałszywymi wiadomościami e-mail ostrzega Ministerstwo Finansów. Wiadomości dotyczą informacji o kontroli skarbowej. W mailu autor informuje o doręczeniu zawiadomienia związanego z zamiarem wszczęcia kontroli. Sugeruje brak możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego, a na koniec prosi o otwarcie linku znajdującego się w wiadomości.

"Jest Pani/Pan zobowiązana/y do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów związanych z prowadzoną przez Panią/Pana Firmą wymienionych w załączniku."

Oczywiście nie należy otwierać podejrzanego maila, którego adres mailowy nadawcy sugeruje, że może nie należeć do instytucji, na która się powołuje. Nie należy otwierać również załącznika. Odnośnik w wiadomości prowadzi do zainfekowanego pliku.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?