KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Konsultacje w sprawie WPGO odbędą się już w czwartek

Podkarpacki urząd marszałkowski w Rzeszowie opracował i opublikował 6 czerwca "Projekt aktualizacji Planu Gospodarki Odpadami" w województwie podkarpackim. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się już w czwartek!

REKLAMA


Projekt został udostępniony do wglądu wszystkim zainteresowanym na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego.

Informacje na ten temat znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej: Aktualizacja Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego (WPGO) wraz z Planem Inwestycyjnym stanowiącym załącznik WPGO oraz Prognoza oddziaływania projektu WPGO na środowisko.

Samo obwieszczenie zostało też umieszczone na niektórych tablicach informacyjnych, np. przy krośnieńskim urzędzie miasta. W Krośnie nie umieszczono informacji o konsultacjach na stronie krosno.pl, a w obwieszczeniu umieszczonym na tablicy nie ma informacji o spotkaniu konsultacyjnym, które dla Krosna i okolicznych gmin odbędzie się 23 czerwca, o godzinie 12, w artKinie przy ul. Bieszczadzkiej.

Taką informację zamieściła np. gmina Rymanów. O konsultacjach poinformowano na stronie rymanow.pl, zamieszczając również oba pisma od Urzędu Marszałkowskiego (kliknij, żeby odczytać). Informację o spotkaniu konsultacyjnym można też znaleźć np. w BIP Iwonicza-Zdroju. 

Uwagi do planowanych zmian można wnosić do 8 lipca na adres Departamentu Ochrony Środowiska województwa podkarpackiego. Szczegóły znajdują się na stronie BIP.

Stowarzyszenie Mieszkańców Miasta Krosna alarmuje między innymi, że w aktualizowanym projekcie planu jest ujęta rozbudowa istniejącej spalarni odpadów w Jedliczu pozwalająca podnieść przepustowość z obecnych około 3 000 ton/ rocznie do 26 000 ton. Według opinii mieszkańców Krosna ta spalarnia już obecnie oddziałuje na jakość powietrza w Krośnie.

pd

  • autor: pd

11 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?