KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nie będzie konferencji w Jedliczu

 • autor: pd
 • środa, 19, październik 2016 10:04
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj

Nie będzie konferencji, ani żadnej innej formy publicznego nagradzania najbardziej zasłużonych urzędników w gminie Jedlicze. Zapowiedziano jednak publikację informacji o nagrodach w BIP gminy.

REKLAMA


Podstawą prawną do przyznawania nagród jest ustawa o pracownikach samorządowych, zgodnie z którą nagrody mogą zostać przyznane za szczególne osiągnięcia.

Celem petycji złożonej w czerwcu do Jolanty Urbanik, burmistrz Jedlicza było zorganizowanie konferencji prasowej lub innego spotkania o publicznym charakterze dotyczących nagród dla pracowników urzędu gminy w Jedliczu.

- Sądzimy, że w interesie społeczności gminy Jedlicze jest to, aby pracownicy samorządowi, którzy zasłużyli się gminie szczególnymi osiągnięciami w pracy zawodowej, cieszyli się podobną sławą jak nagradzani publicznie i w blasku fleszy sportowcy, którzy osiągają wybitne rezultaty, twórcy i artyści, ludzie kultury, nauczyciele, trenerzy czy uzdolnieni uczniowie. Przecież nie można jawnie dyskryminować urzędników w porównaniu z innymi grupami osób, które otrzymują z gminy nagrody - przekonuje redaktor naczelny zaleze.com.

Pełną odpowiedź burmistrz Jedlicza na wspomnianą petycję znajdziecie - tutaj.

Burmistrz zapewnia, że transparentność wydatków jest dla niej bardzo ważna. Stwierdza jednak, że konferencje prasowe i publiczne spotkania powinny być zarezerwowane dla najważniejszych spraw z punktu widzenia gminy i jej mieszkańców. Zapowiada przy tym publikację informacji w BIP, zastrzegając równocześnie ograniczenia wynikające z ochrony danych osobowych.

"Odpowiedź według nas jest wymijająca, bo nie znamy do dziś logiki odmiennego postępowania i traktowania sportowców, ludzi kultury, a właśnie pracowników urzędu. Jednych publicznie się nagradza i publikuje zdjęcia na stronach internetowych, a o upublicznienie nagród przyznanym pracownikom urzędu trzeba składać wnioski o informację, a potem odwołania do SKO..." - napisano na portalu zaleze.com.

Temat niejasnych kryteriów przyznawania nagród w samorządach oraz ukrywania informacji o wysokości i przyczynie przyznania nagrody staje się głośny w całej Polsce. O pełną jawność nagród przyznawanych w krośnieńskim urzędzie miasta apelowało Stowarzyszenie Idea Carpathia.

pd

 • autor: pd

5 komentarzy

 • zaleze.com

  @TuJa:

  No właśnie! Ludzie kultury, sportowcy, dzieci, -> nie są pracownikami urzędu, a są nagradzani w blasku fleszy i mowa o nich na wszystkich stronach www, a jeśli chodzi o urzędników, to są dyskryminowani bo informacje o nagrodach dla nich są skrzętnie ukrywane i pewnie między sobą pracownicy nawet nie widzą kto ile otrzymał i za co...

  Zapytam przewrotnie - do czego jest potrzebna mieszkańcom wiedza o osiągnięciach sportowców, o zdolnych uczniach, nauczycielskich awansach?
  Przecież urzędnicy też są nagradzani i powinni razem z nimi stać z Panią Burmistrz i robić zdjęcia na stronę www.
  Dlaczego się ich dyskryminuje?
  Dlaczego mieszkańcy nie mogą zobaczyć jak świetnych Urząd w Jedliczu ma pracowników?

  Nikt nie musi się tłumaczyć po co składa wnioski o udostępnienie informacji publicznej, a tym bardziej prasa, której jest zadaniem informowanie mieszkańców o różnych aspektach życia w gminie, mieście, powiecie. A nie przeklejanie informacji prasowych otrzymanych z instytucji publicznych.

  Zgłoś nadużycie zaleze.com czwartek, 20, październik 2016 22:17 Link do komentarza
 • Esteban Peres

  Problem z nagrodami w urzędach nie polega na tym, że są one utajnione. Rzecz w tym, że faktycznie nie są faktycznie nagrodami, w tym znaczeniu o jakim mowa w teorii i praktyce zarządzania personelem. Nagrody, o których mowa czyli uznaniowe, za szczególne osiągnięcia z istoty swej powinny być jawne, wręcz dla wzmocnienia ich efektu motywacyjnego informacja o nich powinna dotrzeć do opinii mieszkańców. Rzecz w tym, że nagrody przyznawane w gminach nagrodami nie są, po prostu z funduszu płac zaoszczędzone środki rozdziela się według mniej lub bardziej klarownych kryteriów między pracowników. Argumentem jest najczęściej fakt, że trzeba ten fundusz płac jaki został przydzielony na dany rok jakoś wykorzystać. A "nagrody" są tylko tylko pretekstem. Czy to jest sytuacja naganna? W pewnym stopniu tak, ale w praktyce, w kulturze zarządzania personelem nagminna.

  Zgłoś nadużycie Esteban Peres czwartek, 20, październik 2016 08:39 Link do komentarza
 • Wiedza

  Bardzo dobrze, ze mieszkancy dowiedzieli sie ile i kto dostal z nazwiska nagrody to dzieki dziedziennikarzom z zaleza i chwala im za to!

  Zgłoś nadużycie Wiedza środa, 19, październik 2016 21:05 Link do komentarza
 • snajper

  ...taaaa wy wszyscy macie osiągnięcia, urzędnicy, nauczyciele, ksieza ale kosztem pozostałych obywateli tj. tzw.wiecznie niedoceniona i ciagle potrzebujaca $ klasa społeczna

  Zgłoś nadużycie snajper środa, 19, październik 2016 18:38 Link do komentarza
 • TuJa

  Ludzie kultury, sportowcy czy inny zasłużeni nie są pracownikami gminy i ich nie dotyczy ustawa o pracownikach samorządowych, pracownicy gminy są dyskryminowani przez ciagłe wytykanie im za czyje pieniadze żyją, kto funduje im śniadanie, obiad, kolacje. W każdej firmie są przyznawane jakieś nagrody ( w różnych postaciach) a urzędnik jest pzrecież pracownikiem. Rozumiem, że finanse publiczne są jawne, ale wszystko ma swoje granice. Pracownicy urzędu nie dostają wynagrodzenia za nic. Pytam tego Pana z Załęża:co Pan zrobił z tą wiedzą o nagrodach pracowników Urzędu Gminy w Jedliczu? Do czego Panu była potrzebna ta wiedza w rozbiciu na nazwiska? To,że Pan chce kosztem innych zaistnieć jest wiadome, ale proszę nie tworzyć fikcji o braku jawności. Odpoiwedź Burmistrz jest ok, jeszcze ktoś myśli racjonalnie

  Zgłoś nadużycie TuJa środa, 19, październik 2016 16:11 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?