KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

TVP3 Rzeszów o ochronie powietrza i wód w województwie podkarpackim

TVP3 Rzeszów o ochronie powietrza i wód w województwie podkarpackim Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

W najbliższy weekend 17 i 18 grudnia w TVP3 i TVP3 Rzeszów premiera kolejnych dwóch cykli programu "Jesień w regionach - Podkarpackie pod ochroną". Zadaniem programu jest wskazanie i omówienie najważniejszych tematów związanych z ochroną środowiska naturalnego. Tym razem dziennikarze Telewizji Rzeszów, Ilona Małek i Marcin Pawlak oraz ich goście zajmą się problemami ochrony powietrza i wód w województwie podkarpackim. Każdy cykl składa się z sześciu odcinków.

REKLAMA


W cyklu poświęconym w całości ochronie powietrza w województwie podkarpackim zostaną omówione najgroźniejsze przyczyny zanieczyszczeń i metody ich badania. Dowiemy się m.in. jaki wpływ na stan powietrza ma spalanie niebezpiecznych odpadów, niskiej jakości węgiel i przestarzałe piece. W programie również o zagrożeniach dla zdrowia wynikających z tzw. niskiej emisji i sposobach walki z zanieczyszczeniami.

Emisje w sobotę (17 grudnia) o godz. 14:20, 14:40, 15:00,17:55, 19:00 i 20:30.

W ostatnim cyklu zostanie zaprezentowana tematyka ochrony wód na Podkarpaciu. W studiu zlokalizowanym nad Jeziorem Solińskim będzie mowa o ochronie tego zalewu, jego zadaniach energetycznych, retencyjnych i rekreacyjnych. Będzie można także dowiedzieć się wiele na temat innych zbiorników wodnych i rzek regionu, w tym m.in. o Jeziorze Tarnobrzeskim, które stanowi przykład rekultywacji terenów zdegradowanych przemysłowo. Zostaną także przedstawione osiągnięcia i problemy związane z budową kanalizacji i oczyszczalni ścieków.

Emisje w niedzielę (18 grudnia) o godz. 9:25 i 14:10, 17:30, 18:15, 19:00 i 20:30.

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?