KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Most w Rogach do remontu

  • autor: pd, (IP)
  • czwartek, 19, kwiecień 2018 13:18
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Most w Rogach do remontu Fot. gmina Miejsce Piastowe

Most na Lubatówce w Rogach został uszkodzony w 2010 roku. Teraz gmina otrzymała środki na jego naprawę. Remont ma zostać zakończony jeszcze w tym roku.

REKLAMA


Gmina Miejsce Piastowe, jako jedyna gmina z powiatu krośnieńskiego, otrzymała fundusze z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dotacja w kwocie 200 tys. zł przeznaczona zostanie na remont mostu na potoku Lubatówka w Rogach. Promesę wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, odebrał wójt Marek Klara z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.

Uroczyste rozdanie promes na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i zabezpieczanie osuwisk odbyło się 5 kwietnia w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Podkarpackim samorządowcom wojewoda Ewa Leniart wręczyła 79 promes, na łączną kwotę ponad 50 milionów złotych. Dotacje te, pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa, pozwolą samorządom naprawić uszkodzoną infrastrukturę komunalną, tj. drogi, mosty, kanalizację, a także przeciwdziałać ruchom osuwiskowym.

W powiecie krośnieńskim środki trafią do gminy Miejsce Piastowe. Dotacja przeznaczona zostanie na remont mostu na potoku Lubatówka w Rogach, który uszkodzony został w czasie intensywnych opadów deszczu w 2010 roku. Most znajduje się w ciągu drogi gminnej nr 114972R i łączy ul. Długą z ul. Kościelną.

Planowany całkowity koszt remontu mostu to ponad 315 tysięcy zł, a naprawiony zostanie jeszcze w tym roku.

pd, (IP)

  • autor: pd, (IP)

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?