Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Wielka, nocna akcja ratowników

Wielka, nocna akcja ratowników Fot. Krosno112.pl

Lewitujący samochód i wspólna akcja ratowników z użyciem ponad 120 wozów! "Czy to już Armagedon?" - pytali zszokowani mieszkańcy. Nie, to Nocna Jazda dla Olusia. Wstępny wynik zbiórki charytatywnej to blisko 27 tysięcy złotych. Kwota rośnie!

REKLAMAZbiórka dla Olusia
Oluś to 9-miesięczny chłopczyk z Krościenka Wyżnego. Wrodzony brak kości piszczelowej zagraża amputacji jego nóżki. Pomóc może kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Jej koszt to około 1,5 mln zł!

Podczas sobotniej (19.05) akcji "Nocna Jazda Ratowników dla Olusia" do puszek wolontariuszy zebrano: 26 976,01 zł! Dodatkowo na konto fundacji, której podopiecznym jest chłopczyk wpływają przelewy od darczyńców. Przez ostatnie miesiące zorganizowano też szereg imprez, koncertów i licytacji dla Olusia.

- Wszystko wskazuje na to, że chłopiec wraz z rodzicami poleci na Florydę, gdzie lekarze dali nadzieję, że nóżkę uda się uratować - mówi Marcin Mikosz z portalu ratowniczego Krosno112.pl, organizator akcji.

Pomóc Olusiowi wyjechać do USA na operację można wpłacając pieniądze na konto Fundacji "Kawałek Nieba" - Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: 1212 pomoc dla Aleksandra Kosiek.

Na akcję przyjechało rekordowe 127 pojazdy z OSP, z KM PSP w Krośnie, zespoły ratownictwa medycznego SPPR w Krośnie, Fundacji Służba Maltańska o. Krosno, Inspekcji Transportu Drogowego, GOPR Bieszczady, 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, radiowozy z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, Straży Ochrony Kolei, Zakładowej Straży Pożarnej Orlen Południe.

Lewitowanie auta i inne atrakcje
Tradycyjnie odbyły pokazy ratownictwa, w tym w wykonaniu grupy wysokościowej JRG Krosno. Po raz pierwszy publiczność zobaczyła "lewitujący" samochód na wodzie w wykonaniu sześciu zastępów przygotowany przez OSP Żarnowiec!

Wśród atrakcji znalazły się Strefa MotoSportu: Revline Racing Team Marcin Wilusz, BorgWarner Racing Team Szymon Piękoś & Karol Krupa oraz Wojciech Socha Team, Strefa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Strefa Lotniska Rzeszów-Jasionka, Strefa Cellfast Ballon Team, Strefa Strażackie Gadżety, Strefa Stowarzyszenia Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce, Strefa ROTOR - Koło Naukowe PWSZ Krosno, Strefa Motocyklowa: Roders of Flames Chapter Krosno oraz Sherwood Riders Jedlicze, Strefa Pomocy Drogowej i Ratownictwa Drogowego, Strefa Domków Holenderskich MICCO.
Jest to już czwarta edycja wydarzenia organizowanego przez ratowników i Krosno112.pl. Po raz pierwszy spotkali się w 2016 roku, aby pomóc Hani Gancarz z Dobieszyna - dziewczynka cierpiała na nowotwór a dziś jest zupełnie zdrowa. Kolejnym razem ratownicy pojechali dla Łukasza Dubisa, a rok temu, dokładnie 20 maja na rzecz Oliwki Kozy.

Zdjęcia z wydarzenia możecie zobaczyć tutaj: Taka była Nocna Jazda Ratowników dla Olusia - fotorelacja

pd
Fot. Krosno112.pl

5 komentarzy

 • seledynowa

  Widać że Panowie ekonomiści mają cudowne życie bez zmartwień, w zdrowiu i dostatku. Ale Panowie ekonomiści specjaliści w przeliczeniu ,kiedyś możecie dostać od życia po tylkach i nogi wam się ugną kolanach i wtedy będziecie patrzeć żeby wam ktoś pomógł. Pamiętajcie że nic w życiu nie jest na zawsze.Zapamiętajcie.

  Zgłoś nadużycie seledynowa czwartek, 31, maj 2018 23:37 Link do komentarza
 • Jedliczak

  Z tego co wiem to głównym organizatorem jest OSP Dobieszyn szkoda że redaktor pominął chłopaków. Wystarczy poczytać lub zapytać niekoniecznie Pana Mikosza współorganizatora. Do nich dochodzi jeszcze Pan Wojtek Tomkiewicz i fundacja, która organizuje zbiórkę. Jak już pisać to wszystko.

  Zgłoś nadużycie Jedliczak czwartek, 31, maj 2018 23:20 Link do komentarza
 • Strażak

  A czy któryś z Was dał choć złotówkę że tak skrupulatnie potraficie liczyć. Gdyby nie nagłaśniać takich akcji to nic by nie uzbierano. Po zamknięciu licytacji jest prawie 50000 Zróbcie coś a później oceniajcie. Ale po dłuższym zastanowieniu to Wy też złożyliscie się na tą kwotę. Powinniście o tym wiedzieć.

  Zgłoś nadużycie Strażak czwartek, 31, maj 2018 23:01 Link do komentarza
 • jasiek

  Ratownicy składali się na paliwo?

  Zgłoś nadużycie jasiek czwartek, 31, maj 2018 17:18 Link do komentarza
 • RachmIstrz

  Każdy z 120 pojazdów niech spalił paliwa za 100 zł to rachunek akcji jest..... Z

  Zgłoś nadużycie RachmIstrz czwartek, 31, maj 2018 15:38 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj