KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sprawdź kurs walut online i zobacz ile możesz zaoszczędzić

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Czasy wymiany walut w bankach i kantorach stacjonarnych powoli odchodzą w zapomnienie. Zyskują natomiast rozwiązania internetowe. Klienci bardzo chętnie z nich korzystają między innymi za sprawą bardzo wysokiej opłacalności i przy tym wysokiego bezpieczeństwa. Najlepiej jednak na własne oczy przekonać się o dostępnych rozwiązaniach i samemu je sprawdzić. Przedstawiamy dwie drogi wymiany waluty w sieci i sugerujemy, która z nich jest bardziej opłacalna.

REKLAMA


Co potrzeba do wymiany online?
Wymiana online odbywa się w sposób bezgotówkowy. Dlatego też do jej przeprowadzenia konieczne jest posiadanie konta walutowego oraz złotówkowego. To na nie docelowo przelewane będą wymienione pieniądze. Oczywiście potrzebny będzie również dostęp do komputera oraz internetu. Większość osób myślących o przewalutowaniu przez internet wszystkie te rzeczy już posiada. Nie pozostaje zatem nic innego jak przejście do poszczególnych rozwiązań, które są dostępne.

Giełda walut
Pierwszym i bardzo opłacalnym sposobem na dokonanie przewalutowania jest postawienie na giełdę walut. Serwisy tego typu niosą za sobą bardzo duże korzyści i jak najbardziej warto z nich korzystać. Rynek walutowy na tego typu giełdzie jest tworzony przez samych użytkowników. To od ich decyzji zależy jak kształtują się kursy oraz ile waluty jest dostępnej. Najczęściej proponowane są jednak kursy bardzo zbliżone do średniego kursy na świecie. W dodatku nie występuje tutaj żaden spread walutowy. Giełda walut to zatem wyłącznie korzyści i jak najbardziej warto na nią postawić, jeżeli komuś faktycznie zależy na wysokiej oszczędności. Przykładowe kursy na giełdzie walut można znaleźć pod adresem: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ Wystarczy rzut oka, aby przekonać się, że w porównaniu do kantorów stacjonarnych oraz banków, oferta jest znacznie atrakcyjniejsza.

Kantor online
Kolejnym rozwiązaniem na wymianę waluty jest postawienie na kantor online. Zasadą działania może przypominać on kantor stacjonarny. To bowiem firma ustala kursy, a nie użytkownicy. Dodatkowo w rozwiązaniu tym występuje spread walutowy. Różnica w kursie sprzedaży, a kupna nie jest wysoka, ale możliwa do zauważenia. Zaletą jest fakt, że w kantorach online praktycznie nie istnieje limit waluty jaką można zakupić bądź sprzedać. W platformach wymiany społecznościowej konieczne jest natomiast znalezienie osoby, której oferta będzie odpowiadać naszej.

Podsumowanie
Sprawdzenie kursów na platformach wymiany online niesie zatem za sobą wiele korzyści. Oszczędzanie na walutach stanie się dzięki temu banalnie proste. Do korzystnego dokonywania przewalutowań nie jest konieczne posiadanie wiedzy na temat rynków finansowych. Każda osoba jest w stanie wymienić walutę po bardzo korzystnych warunkach. Należy jedynie wiedzieć, z których rozwiązań najlepiej korzystać, aby faktycznie było to możliwe. Warto zatem bliżej przyjrzeć się platformom internetowym, jeżeli ktoś do tej pory nie wymieniał waluty w ten sposób.

 

 • autor: Redakcja

4 komentarzy

 • Ciosek

  Spłacam kredyt w CHF, także wiadomo jaka waluta jest mi potrzeba i że regularnie, tak jeszcze przez 14 co najmniej o ile nie będę spóźniał się z ratami. Mam nadzieję że nie, bo jak od ponad roku franki kupuję za pośrednictwem Pluskanror.pl mam niższe raty- dzięki tańszemu przewalutowaniu.

  Zgłoś nadużycie Ciosek sobota, 18, sierpień 2018 00:20 Link do komentarza
 • MagdaLina

  Na szczęście ja już przed tymi wakacjami zmądrzałam i wymieniłam pieniądze na urlop przez Pluskantor - bez prowizji, szybko i bezpiecznie. Porównywałam kursy w różnych kantorach. O stacjonarnych nawet nie ma co mówić - nadal zdzierają kasę niesamowicie.

  Zgłoś nadużycie MagdaLina czwartek, 02, sierpień 2018 21:26 Link do komentarza
 • Tomasz Iwnicz

  Warto było się tym zainteresować. Uświadomiłem sobie że przepłacałem do tej pory za wymianę waluty ale też że mam szanse już więcej nie tracić na wysoki spread czy przez zawyżony kurs. Pół roku realizowania wymiany waluty internetowo- za pośrednictwem Amronet dało mi ponad 1000 zł oszczędności, a że niedawno podjąłem współpracę z zagranicznym dostawcą oprogramowania komputerowego przewalutowania online przydadzą mi się jeszcze bardziej.

  Zgłoś nadużycie Tomasz Iwnicz poniedziałek, 16, lipiec 2018 23:32 Link do komentarza
 • Nari

  Już dość dawno, zrezygnowałam z wymiany pieniędzy w kantorach stacjonarnych. Teraz wymieniam tylko na Gieldawalut.com i jestem bardzo zadowolona. Mają opcję ekspresowych przelewów za granicę i dość często z tej opcji korzystam.

  Zgłoś nadużycie Nari wtorek, 10, lipiec 2018 20:56 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?