Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Ubezpieczenie z biura podróży nie wystarczy

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Działające w Polsce biura podróży mają obowiązek oferowania swoim klientom ubezpieczeń turystycznych. Polisy te nie zapewniają jednak wyjeżdżającym należytej ochrony, choć turyści nierzadko o tym nie wiedzą. Dlaczego tak się dzieje?

REKLAMAObowiązek jest, ale...
Nałożony na biura podróży obowiązek oferowania polis turystycznych przyniósł nieoczekiwany skutek. Legislator zamierzał poprawić sytuację turystów, jednak okazało się, że agencje organizujące wyjazdy za granicę zaczęły oferować im ubezpieczenia o bardzo niekorzystnych warunkach obowiązywania. Stało się tak, gdyż prawodawca nie określił, jaka powinna być minimalna suma ubezpieczenia. Biura podróży chciały więc jak najmniej podnieść koszty oferowanych przez siebie wyjazdów i zaczęły gwarantować jedynie tanie i nieatrakcyjne polisy. Wybierały produkty o najwęższym zakresie ochrony i o najniższej sumie ubezpieczenia, gdyż składka na nie była niewielka. Turyści myśleli natomiast, że są dobrze chronieni, przez co przez długi czas nie zauważali potrzeby posiadania polis indywidualnych.

Okazało się jednak, że część wyjeżdżających na wczasy z biura podróży nie uzyskało za granicą odpowiedniej pomocy medycznej, przez co temat ten został nagłośniony. Wielu turystów dodatkowo zostało pozostawionych bez możliwości powrotu do kraju, gdyż wymagali oni transportu medycznego. Jedynym wyjściem dla nich było samodzielne opłacenie kosztów takiego przejazdu.

Polisa własna znacznie lepsza
Warto więc pamiętać, że dzięki polisom takim jak ta: http://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/, można uchronić się przed wieloma przykrymi zdarzeniami w czasie wakacji. Co ważne, ubezpieczenia tego typu można nabyć nawet wtedy, gdy posiada się obligatoryjną polisę oferowaną przez biuro podróży. Posiadanie dwóch ubezpieczeń jednocześnie w tym przypadku w żaden sposób się nie wyklucza.

Istotną kwestią jest fakt, że ubezpieczenia te można rozszerzać o warianty dodatkowe na warunkach korzystniejszych niż w agencji turystycznej. Biura podróży rzadziej oferują podróżującym za granicę kompleksowe pakiety ubezpieczeniowe, w ramach których gwarantowana jest wypłata świadczeń za skradziony/zniszczony bagaż, za udzieloną odpłatną pomoc medyczną czy za leczenie chorób przewlekłych lub tropikalnych. Polisy indywidualne pozwalają też skorzystać z ciekawych opcji ochrony mieszkania lub domu jednorodzinnego przed włamaniem, zalaniem czy spaleniem w czasie pobytu na wakacjach poza krajem.

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj