Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Czytali dzieciom z okazji mikołajek

Czytali dzieciom z okazji mikołajek Fot. PBW Krosno

Tegoroczne "Mikołajkowe Czytanie Dzieciom" w PBW przeszło do historii. 9 grudnia uczniowie klas pierwszych SP nr 4 w Krośnie uczestniczyli w kolejnej edycji imprezy organizowanej przez bibliotekę.

REKLAMA- W akcji "Mikołajkowy Woreczek" zapoczątkowanej w zeszłym roku przyłączyły się dzieci z SP nr 4 w Krośnie. Ideą tej akcji jest zachęcenie rodziców do codziennego, głośnego czytania dzieciom - mówi Katarzyna Materna z PBW w Krośnie.

W trakcie wydarzenia dzieci poznały zaskakujące przygody Świętego Mikołaja opisane w książce Mariusza Niemyckiego pt. "Święty Mikołaj wchodzi kominem" oraz wiersz Haliny Szal pt. "Szósty grudnia".

- W rolę lektorów wcielili się przedstawiciele różnych zawodów: lekarz, ratownik, górnik, policjant, nauczyciel oraz strażak, którzy poparli akcję promującą głośne czytanie dzieciom - dodaje Materna.

Dzieci wzięły udział we wspólnej zabawie, grach ruchowych, zajęciach plastycznych oraz quizach prowadzonych przez nauczycieli bibliotekarzy. Podczas wędrówki śladami św. Mikołaja w poszukiwaniu prezentów najmłodsi goście biblioteki mieli okazję wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Najmłodsi czytelnicy otrzymali słodki poczęstunek i upominki ufundowane przez posła na Sejm RP, Piotra Babinetza oraz bibliotekę.

red.
Fot. PBW Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj