KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Łemkowski wypas", czyli 5. Jubileuszowy Wieczór Łemkowski w Parkowej 7

"Łemkowski wypas", czyli 5. Jubileuszowy Wieczór Łemkowski w Parkowej 7 Fot. archiwum AGTDS

Zespół A Gdzie To Dawniej Stroiło oraz Restauracja Parkowa 7 w Krośnie zapraszają na 5. Jubileuszowy Wieczór Łemkowski. Impreza odbędzie się pod hasłem "Łemkowski wypas".

REKLAMA


Wieczory łemkowskie od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem, a z każdą kolejną edycją przybywało sympatyków. Do czwartej edycji, wydarzenie odbywało się w byłym Barze Monika (ul. Grodzka). W tym roku organizatorzy zapraszają do Restauracji Parkowa 7 w Krośnie.

- Chcemy, aby tego typu wydarzenia przybliżały kulturę, historię i codzienny tryb życia mieszkańców Beskidu Niskiego. Od pierwszej edycji dr Tadeusz Łopatkiewicz w rzeczowy, ale barwny sposób opowiadał o wielu aspektach funkcjonowania ludności łemkowskiej. Jest to również okazja do spotkania dla miłośników górskich wędrówek. Często Wieczory łemkowskie przeciągają się aż do samego rana, ponieważ uczestnicy przysłowiowo nie mogą się ze sobą nagadać - mówi Przemek Polański, pomysłodawca wydarzenia.

Od samego początku głównym organizatorem jest zespół A Gdzie To Dawniej Stroiło. - Wykonujemy piosenki, jakie kiedyś i obecnie śpiewali Łemkowie. Jednak od samego początku staramy się nieco przearanżować, a niejednokrotnie całkowicie zmienić tradycyjne melodie. Pieśni, które śpiewamy, wyniosłyśmy wraz z Sabiną z domu rodzinnego, są więc nam bardzo bliskie - wspomina Anna Romańczak, wokalistka zespołu A Gdzie To Dawniej Stroiło, który koncertuje w trakcie Wieczorów Łemkowskich.
Kultura łemkowska to także regionalna kuchnia, którą organizatorzy częstują gości w trakcie wydarzenia.

5. Wieczór Łemkowski
piątek, 30 czerwca, godz. 19.30
Restauracja Parkowa 7
Krosno, ul. Parkowa 7
Wstęp: 15 zł
Rezerwacja pod numerem telefonu: 515 355 494.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco: 5. Wieczór Łemkowski | facebook.com/agdzietodawniejstroilo

pp/red.

  • autor: pp/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?