KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Photo views" - zbiorowa wystawa fotografii fotoklubu Spišská Nová Ves w RCKP

Zima. Zima. Fot. Ján Zibura

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na zbiorową wystawę fotoklub Spišská Nová Ves - "Photo views". Ekspozycję można zwiedzać w galerii fotografii do końca września.

REKLAMA


Fotoklub Spiski działa w Spiskim Centrum Kultury w słowackiej Spiskiej Novej Vsi od 1980. Obecnie w strukturach klubu działa około 50 aktywnych członków z powiatów Ves, Lewocza, Gelnica i Poprad. Uczestnicy prezentują swoje prace w miejscowym ośrodku kultury, na wystawach klubowych i krajowych wystawach fotograficznych AMFO, uczestniczą w międzynarodowych imprezach plenerowych.

Wielu fotografów prezentowało swoje indywidualne wystawy tak w regionie Spiszu, jak i na całym terenie Słowacji. Spiskie Centrum Kultury organizuje corocznie wspólnie z klubem konkurs fotograficzny, którego celem jest promocja twórczości fotograficznej oraz prezentacja słowackiej tradycyjnej kultury ludowej.

Za edukację artystyczną i zarządzanie fotoklubem odpowiadają Kazimír Štubňa, Miro Dibák, Radim Kopeć, Józef Česla i Robo Kočan.

Na wystawie w Krośnie swoją twórczość zaprezentuje 21 autorów, przedstawiając 72 fotografie odzwierciedlające ich unikalne osobowości i indywidualne zainteresowania. Zdjęcia pokazują świat oczami fotografów ze Spisza: portrety, martwe natury i pejzaże, a także obrazy codziennego życia ludzi. Autorzy eksperymentują ze światłem, prezentując swoje artystyczne i twórcze spojrzenie na świat. Prezentowane są również reporterskie zdjęcia z wyjazdów, imprez kulturalnych i społecznych.

"Photo views" - zbiorowa wystawa fotografii fotoklubu Spišská Nová Ves
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza (Galeria Fotografii RCKP)
Krosno, ul. Kolejowa 1
wernisaż wystawy: 12 września 2017, godz. 17.00
ekspozycja czynna: 1 - 30 września 2017

red./rckp

  • autor: red./rckp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?