Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"4 Strony Krajobrazu" w galerii HETTA

"4 Strony Krajobrazu" w galerii HETTA Fot. archiwum "Kuźnia Światła"

W czwartek w galerii HETTA w Krośnie (ul. Portiusa) odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej "4 Strony Krajobrazu". Autorami prac są miłośnicy fotografii z "Kuźni Światła".

REKLAMAKrośnieńskie Kółko Fotograficzne Kuźnia Światła i galeria HETTA zapraszają na wystawę fotograficzną "4 Strony Krajobrazu". Na wystawie zaprezentują czarno-białe fotografie o tematyce krajobrazowej.

Wernisaż wystawy odbędzie się w galerii HETTA w Krośnie (ul. Portiusa) w czwartek (5 października) o godz. 18.00. Ekspozycję można zwiedzać do 19 października. 

- Czego pragniemy? Zatrzymać nie tylko czas, co pędzi i ucieka i mija bezpowrotnie, lecz także tych, co na nasze fotografie będą patrzeć... Chcemy, byście zwolnili i dali się namówić na podróż w głąb siebie, do własnych wspomnień targanych zimnym wiatrem, do uczuć napełnionych letnim słońcem, do jesiennego bólu odchodzenia i wiosennej radości nowego życia. To wszystko odnajdziecie w naszych fotografiach - zapowiada Tomasz Wajda z "Kuźni Światła".

Są cztery strony świata, cztery kąty w pokoju, cztery pory roku, cztery koła w samochodzie. Są i cztery wiatry i czterolistna koniczyna i cztery temperamenty. Czas podzielony na cztery daje nam kwadranse i kwartały...

Cztery to bardzo ciekawa liczba, może nie tak tajemnicza jak "pi", ale równie ciekawa i zastanawiająca.

Z drugiej strony krajobraz... inaczej obraz kraju, opis przestrzeni, zatrzymanie ulotnej chwili spędzonej w konkretnym miejscu i czasie. Wiele jest tych miejsc, a każde z nich, w zmieniającym się świetle i aurze tworzy niekończącą się mozaikę wrażeń i, spisanych czarno-białą plamą, historii.

Krajobraz towarzyszy nam przez całe życie... Miejsca, które codziennie mijamy, są niemym towarzyszem naszych radości i smutków, naszych wzlotów i upadków. Nasze człowieczeństwo rozgrywa się codziennie na scenie, którą tworzy nam matka natura.

Autorami zdjęć są miłośnicy fotografii z "Kuźni Światła".

red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj