Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

GSMP: Michał Ratajczyk: Rekordy trasy w Korczynie! [ZDJĘCIA]

GSMP: Michał Ratajczyk: Rekordy trasy w Korczynie! [ZDJĘCIA] Fot. Marek Marczak

Po czterech latach udało się pobić rekord trasy wyścigów górskich Prządki. W pierwszym podjeździe wyścigowym ostatniej, 12. rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2018 Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer EVO IX 7 Motorsport), który dzień wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrza kraju w klasyfikacji generalnej, pobił dotychczasowy rekord trasy, o 0,334 sekundy wynikiem 1:48,902.

REKLAMAPodjazd odbył się przy pięknej, słonecznej pogodzie, która sprzyjała osiąganiu znakomitych rezultatów. Zawodnicy wykorzystali to już podczas porannych podjazdów treningowych, podczas których najszybszy był Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V AMS). Kłopoty techniczne wciąż meldował największy pechowiec sezonu, ubiegłoroczny mistrz Polski Waldemar Kluza, narzekający na problemy z ustawieniem tylnego dyferencjału. Na kłopoty nie narzekał Andrzej Szepieniec (Mitsubishi Lancer), który w tym sezonie na trasach wyścigów górskich pojawia się okazjonalnie.

W pierwszym podjeździe Szepieniec zameldował się na trzecim miejscu, za Ratajczykiem i Łukaszczykiem, wyprzedzając Mariusza Steca (Ford Fiesta Stecmotorsport), Tomasza Myszkiera (Skoda Fabia WRC) i Waldemara Kluzę (Skoda Fabia S 2000). Znakomita jazdą popisał się po raz kolejny Karol Krupa (Mitsubishi Lancer EVO IX grupy N), który o 278 tysięcznych wyprzedził dysponującego mocniejszym samochodem kolegę z zespołu Borg Warner Racing Team, Szymona Piękosia (Mitsubishi Lancer EVO VIII).

W drugim podjeździe wyścigowym Ratajczyk pojechał jeszcze szybciej, pobijając swój własny rekord o kolejne 0,55 sekundy. W przyszły rok Wyścig Górski Prządki, organizowany przez Automobilklub Małopolski, wejdzie z rekordem 1:48,352.
Drugi w podjeździe był Mariusz Stec, trzeci Szymon Łukaszczyk.

W klasyfikacji 12 rundy GSMP zwyciężył Michał Ratajczyk (3:37,254), drugie miejsce zajął Szymon Łukaszczyk (3:43,795) a trzecie Mariusz Stec (3: 44,563).

Nieoficjalne wyniki sezonu 2018 Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (klasyfikacja Generalna kategorii I):

1. Michał Ratajczyk - Mistrz Polski,
2. Waldemar Kluza - I Wicemistrz Polski,
3. Szymon Łukaszczyk - II Wicemistrz Polski.

W grupie A zwyciężył Szymon Piękoś, "N-ka" padła łupem Karola Krupy. W grupach narodowych najszybsi byli Jacek Madziara (Gr. A/PL, Subaru Impreza Ra) i Janusz Grzyb (E-0/PL, Honda Civic Type R).

Podobnie, jak we wszystkich rundach GSMP, rozgrywano zawody GSMP Historyczne. W ostatnie rundzie cyklu najszybszym zawodnikiem okazał się Wojciech Myszkier.

Podczas podkarpackich rund GSMP przeprowadzono Puchar Podkarpacia w Jeździe na Regularność w Wyścigach Górskich. Kibice, których na trasie Korczyna - Czarnorzeki zebrało się kilka tysięcy, oklaskami nagrodzili zwycięzcę niedzielnej rundy, Ryszarda Dunaja (Fiat Cinquecento).

Przed większością zawodników Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zmowa przerwa, w połowie października polska reprezentacja w wyścigach górskich weźmie jeszcze udział w prestiżowej imprezie FIA Hill Climb Masters we włoskim Gubbio. Rywalizować będą ze zwycięzcami klasyfikacji międzynarodowych i krajowych. W zawodach weźmie udział 20 ekip.

Zobacz także: Mistrzostwo Polski dla Ratajczyka, awaria Kluzy

Mariusz Süss
Fot. Marek Marczak

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj