KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Stec bierze wszystko

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kompletem zwycięstw Mariusza Steca zakończył się pierwszy weekend zmagań w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Niedzielna część 8. Wyścigu Górskiego Prządki liczyła tylko jeden podjazd treningowy oraz, po przerwie związanej z beatyfikacją Jana Pawła II, dwa biegi wyścigowe. Z samego rana formą błysnął Rafał Grzesiński i w treningu jako jedyny pokonał barierę dwóch minut. 

REKLAMA


alt

O 13:30 wystartował pierwszy podjazd wyścigowy, który już po kwadransie musiał zostać przerwany z powodu gwałtownych opadów deszczu w górnej partii trasy. Z mieszanym stanem nawierzchni najlepiej poradził sobie Mariusz Stec, ale jego czas znacznie odbiegał od rezultatów z soboty. Najbliżej kierowcy z Urzędowa uplasowali się zaliczający pierwszy wyścigowy weekend w czteronapędówce Andrzej Szepieniec (+2,524 sekundy) oraz Piotr Ostrowski (+3,376). W ośce bezkonkurencyjny był Marcin Gładysz w Leonie Supercopa, przed Tomaszem Żerebeckim (C2-R2 Max) oraz Marcinem Kózką (Clio).

alt

W drugim podjeździe wyścigowym nawierzchnia nieco przeschła w dolnej partii, ale przed metą wciąż pozostawała mocno wilgotna. Mariusz Stec zaryzykował „medie” i pewnie zwyciężył również w tej próbie, powiększając przewagę nad kolejnym zawodnikiem do ponad czterech sekund. Druga pozycja, podobnie jak w sobotę, przypadła w udziale Rafałowi Grzesińskiemu, najszybszemu w N+2000. Najniższy stopień podium utrzymał Piotr Ostrowski, a, poszkodowany przez loterię oponiarską, Andrzej Szepieniec spadł z drugiego na czwarte miejsce, tuż przed Waldemara Kluzę. Szóstkę uzupełnił Marcin Gładysz, a wśród samochodów z napędem na przednią oś bez turbodoładowania najszybszy okazał się Tomasz Żerebecki.

alt

Miałem trochę farta. – przyznał Mariusz Stec. – Jako jedyny pojechałem na oponie intermediate, która bardzo się przydała. Gdybyśmy wybrali inne opony, mógłbym nie wygrać tego wyścigu. Podjęliśmy ryzyko, które tym razem się opłaciło. Wytrzymałem ciśnienie do końca, więc śmiało mogę powiedzieć, że ten weekend jest nasz!

alt

- Strasznie się cieszę, bo drugie miejsce dzisiaj zdobyłem w naprawdę ciężkiej walce – stwierdził Rafał Grzesiński. – Zaryzykowałem z oponami, opłaciło się i jest kolejne drugie miejsce. Chciałbym wystartować w całym sezonie GSMP, wiadomo że problem jest z budżetem, ale wydaje mi się, że po takim ładnym początku coś się z tego wykręci i pojadę cały sezon.

- Jest się z czego cieszyć – mówił na mecie Piotr Ostrowski. – Pierwszy raz jadę w wyścigu górskim, bardzo mi się podoba ta dyscyplina i myślę, że przejadę cały ten sezon i może następne, jeżeli finanse pozwolą. Trasa w Korczynie bardzo mi się podobała, była i szybka i techniczna, więc było super.

- Jestem umiarkowanie zadowolony. Cieszę się, że dowiozłem cały samochód, program został spełniony, natomiast szkoda mi troszkę miejsca, bo była szansa na lepsze – stwierdził Andrzej Szepieniec. – Przekombinowałem z oponami, nie posłuchałem doświadczonych mechaników. Całemu zespołowi dziękuję za trud, za ciężką pracę, za przygotowanie samochodu, w szczególności Karolowi, który go zbudował.

Tekst i foto: Łukasz Krasowski

  • autor: Łukasz Krasowski

1 komentarz

  • obserwator

    jak na szanujący się portal moglibyście napisać coś od siebie a nie na żywca kopiować z wyscigigórskie.pl :) Poza tym brak jakiejkolwiek galerii z wyścigu , więc nasuwa się pytanie jak taka AMATORKA jak WY może być patronem medialnym ????????? hahah

    Zgłoś nadużycie obserwator poniedziałek, 02, maj 2011 20:36 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?