KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Balony po raz XII nad Krosnem

Tradycją Krosna stał się już widok pięknych balonów na tle nieba podczas długiego majowego weekendu. Tegoroczna impreza zapowiada dużo emocji – zarówno tych sportowych, jak i muzycznych. Każdego roku Krosno witane jest przez wiele załóg balonowych, również tych spoza granic naszego kraju (Litwa, Łotwa, Węgry, Słowacja).

REKLAMA


alt

Prezydent Miasta Krosna, Magazyn Lotniczy „Skrzydlata Polska”, Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza i Regionalne Centrum Kultur Pogranicza mają przyjemność zaprosić na MIĘDZYNARODOWE XII GÓRSKIE ZAWODY BALONOWE W KROŚNIE o Puchar Redaktora Naczelnego ML „Skrzydlata Polska” organizowane w Krośnie w dniach 29.04–02.05.2011 roku.

alt
Foto: Marcin Miotk

Organizatorzy planują udział około czterdziestu balonów na ogrzane powietrze z kraju i zagranicy.

Największy piknik majowy w południowej Polsce

altRegionalne Centrum Kultur Pogranicza zdradza kilka tajemnic i zapowiada koncerty  artystów. Na lotnisku zgrają dla uczestników największego majowego pikniku w południowej Polsce między innymi: HAPPYSAD, ARKA NOEGO, ELENI, ANNA WYSZKONI. W chwili obecnej planujemy dodatkowe atrakcje – Wielkie Wesołe  Miasteczko, ucztę pierogową połączoną z warsztatami lepienia pierogów  dla najmłodszych, pokazy modeli i latawców, konkursy, zabawy.

I Rock Oil Festiwal
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza anonsuje nowe, skierowane do miłośników rocka wydarzenie muzyczne odbywające się podczas majowego weekendu z balonami.

ROCK OIL FESTIWAL to miejsce prezentacji ciekawych zjawisk artystycznych w szeroko rozumianej muzyce rockowej. Mocne brzmienie, energetyczne utwory przyciągały tłumy. Dziś rock’n’roll, choć nieco bardziej niszowy, nadal potrafi porwać wielu do zabawy.

alt

Pomysł realizacji festiwalu zrodził się kilka lat temu. Jego idea nawiązuje do lat 80-tych i 90-tych poprzedniego stulecia, gdy w Krośnie z powodzeniem odbywały się imprezy promujące szeroko rozumianą muzykę rockową. Na scenie ówczesnego ośrodka kultury występowały zarówno amatorskie zespoły muzyczne, jak również czołówka polskiego rocka.

Festiwal jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na tego typu prezentacje muzyczne. Współczesna metoda formatowania stacji radiowych nie daje żadnej możliwości promocji nowych, początkujących wykonawców, a muzykę rockową coraz rzadziej można usłyszeć w dużych, komercyjnych rozgłośniach.

Głównym patronem, pomysłodawcą i promotorem imprezy jest Gmina Krosno, bowiem ROCK OIL FESTIWAL zajmuje w strategii promocji i rozwoju miasta Krosna znaczące miejsce i ambicją organizatorów jest realizacja tego wydarzenia na najwyższym poziomie.
Za sprawy organizacyjne odpowiada Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie gwarantując sprawny przebieg wydarzenia.

alt

Zespoły biorące udział w przeglądzie wystąpią na małej scenie w namiocie, co umożliwi realizację imprezy nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W majowy weekend wystąpi w Krośnie 8 zespołów wybranych przez komisję artystyczną festiwalu. Spośród nich Komisja Artystyczna wybierze tych, którzy zostaną nagrodzeni, a także zagrają jako support przed Gwiazdą wieczoru.

rckp, mg
Foto: archiwum portalu

  • autor: rckp, mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?