KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Przychylny klimat dla rozwoju rodziny". Radni otrzymali informacje

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Rada Miasta przyjęła informację o wdrożeniu i realizacji „Programu wspierania rodzin wielodzietnych”. W ubiegłym roku wprowadzono “Kartę Trzy Plus” i związane z nią zniżki. Osobną uchwałą wprowadzono “dopłatę o opłaty” dla rodzin wielodzietnych za gospodarowanie odpadami.

REKLAMA


Celem "Programu wspierania rodzin wielodzietnych" jest budowanie przychylnego klimatu dla rozwoju rodziny. To także jej promocja oraz działania na rzecz wzmocnienia kondycji rodziny poprzez zwiększenie szans rozwojowych dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych. Celem jest również promowanie systemu ulg i zniżek dla rodzin wielodzietnych wśród podmiotów gospodarczych.

Program skierowany jest do rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy Krosno pod tym samym adresem, składających się z rodziców lub jednego rodzica, mających na utrzymaniu trójkę lub więcej dzieci, w wieku do 18 roku życia - w przypadku gdy dziecko się uczy lub studiuje, lub do 26 roku życia - w przypadku dziecka niepełnosprawnego, legitymującego się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, niezależnie od sytuacji materialnej.
Rodziny wielodzietne uprawnione są do korzystania ze zniżek i rabatów oferowanych przez podmioty uczestniczące w Programie na podstawie Karty Rodziny "Trzy Plus", która jest częścią Programu wspierania rodzin wielodzietnych pod nazwą "Krosno przyjazne rodzinie".

Od 10 grudnia 2013 roku do 14 sierpnia 2014 roku zostało złożonych 320 wniosków o wydanie Kart Rodziny "Trzy Plus", a zostało wydanych 316 kart oraz kupony punktowe na łączną kwotę 161.800 złotych.

Na podstawie kart rodziny wielodzietne mogą korzystać z ulg na obiektach sportowych, korzystając z wydarzeń kulturalnych, a także z usług prywatnych firm, które przystąpiły do programu.

Więcej o programie, w tym jak otrzymać "Kartę Trzy Plus", dowiesz się tutaj. O "dopłatach do opłaty" za gospodarowanie odpadami informowaliśmy w zeszłym tygodniu: Utrzymano dopłaty do "opłat za śmieci" dla rodzin wielodzietnych.

Karta Dużej Rodziny
Podobne programy realizowane są w innych miastach oraz na poziomie wojewódzkim. Wojewódzka Karta Dużej Rodziny to system ulg i zniżek wspierający rodziny wielodzietne i zastępcze, zamieszkujące i zameldowane na terenie województwa podkarpackiego, wychowujące troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 lat w przypadku kontynuacji nauki.

"Wojewódzka Karta Dużej Rodziny" adresowana jest do każdego członka rodziny, pozwala na ulgowe wstępy do instytucji kultury i oświaty prowadzone przez Samorząd Województwa Podkarpackiego. Program "Wojewódzka Karta Dużej Rodziny" jest programem otwartym, pozwala na przystąpienie do jego realizacji innych instytucji i podmiotów, także niesamorządowych - po uprzednim podpisaniu stosownych porozumień.

Więcej szczegółów, w tym regulamin wydawania karty, znajdziesz tutaj.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • tubylec2

    precz z socjalizmem!!!!
    Taki program 3+ daje pracę urzędnikom a nie pomaga rodzinom.

    Niech szanowny pan prezydent zniesie obowiązek płacenia podatku od nieruchomości dla tzw rodzin 3+ to wówczas będzie to istotną pomocą!!

    Zgłoś nadużycie tubylec2 czwartek, 27, listopad 2014 12:36 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?