KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnieńskie Targi Edukacyjne i Dni Otwarte krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

9 i 10 kwietnia 2015 r. w Hali Sportowo- Widowiskowej przy ul. Bursaki odbędą się Krośnieńskie Targi Edukacyjne. W ich trakcie można będzie umówić się na konsultacje z doradcami zawodowymi, zapytać o szczegóły elektronicznego naboru. To również dobry moment na zapoznanie się z ofertą krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych.

REKLAMA


W tym roku na absolwentów gimnazjów czeka ponad 1600 miejsc w pięciu liceach ogólnokształcących, siedmiu technikach i czterech zasadniczych szkołach zawodowych prowadzonych przez krośnieński samorząd.

- Bogata oferta edukacyjna, bardzo dobre wyniki egzaminu maturalnego, sukcesy w konkursach, rozbudowany system wspierania zainteresowań młodzieży oraz stypendia motywacyjne sprawiają, że młodzież chętnie podejmuje naukę w Krośnie - informuje Wydział Edukacji UMK.

Na portalu elektronicznej rekrutacji zamieszczony jest szczegółowy informator o wszystkich szkołach pondgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Krosno.

- Na stronie zamieszczone zostały kryteria i terminy zapisów oraz poradniki dla gimnazjalistów i ich rodziców. Sukcesywnie będą zamieszczane także niezbędne dokumenty i formularze. Korzystając z serwisu będzie można wypełnić podanie o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej, sprawdzić wyniki rekrutacji, a w razie potrzeby skorzystać z bazy wolnych miejsc - informuje krośnieński Wydział Edukacji.

Zapisy do krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych rozpoczną się 14 maja 2015 r.

Dni Otwarte
Od 26 marca warto także odwiedzić szkoły ponadgimnazjalne, szczególnie w czasie organizowanych przez nie Dni Otwartych. Placówki zapraszają na spotkania zarówno grupy zorganizowane, jak osoby indywidualne - rodziców i gimnazjalistów.

Dni otwarte w krośnieńskich szkołach ponadgimnazjalnych zaplanowane zostały według harmonogramu dostępnego - tutaj.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?