KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Motocykliści zebrali ponad 1000 podpisów. To nie koniec akcji

Motocykliści zebrali ponad 1000 podpisów. To nie koniec akcji Fot. Łukasz Jaracz

Motocykliści przepraszają mieszkańców. Zwracają się też z petycją do władz Miasta w sprawie wyznaczenia miejsca i terminu, w którym mogliby oddawać się swojej pasji. Są gotowi pokrywać koszty.

REKLAMA


Parking - plac manewrowy w Strefie Inwestycyjnej - "Krosno - Lotnisko" od czasu jego utworzenia stał się miejscem zlotów - spotkań miłośników i fanów motoryzacji. Jednak ze względu na hałas, naruszenia przepisów i zaśmiecanie terenu Miasto ustawiło zakazy.

Motocykliści nie zgadzają się z tą decyzją. Chcą odzyskać miejsce na swoje hobby.

- Podejmujemy próbę odzyskania "Motostrady" lub uzyskania dla motocyklistów innego wyznaczonego przez Władze Miasta miejsca na nasze spotkania. W niedzielę zebraliśmy około 1100 podpisów i listy z podpisami cały czas spływają - mówi Marcin Przybylski, inicjator petycji.

Motofani zbierają podpisy pod petycją, która trafi do prezydenta. Równocześnie chcą przeprosić mieszkańców, dla których byli zbyt uciążliwi. W petycji zwracają się o udostępnienie parkingu godzinach od 9:00 do 22:00.
Zobacz:
- Parking przy ul. Lotników nie dla motofanów.
- Motocykliści chcą odzyskać Motostradę. Będą składać petycję.

Poniżej zamieszczamy treść petycji. Podpisy są nadal zbierane. Działania motocyklistów możecie śledzić na facebook'u: Petycja o otwarcie Motostrady ! Zbieramy podpisy ! Wszyscy Razem ! oraz Krosno Lotnisko: Motostrada.

Petycja

W imieniu własnym wszystkich Motocyklistów i Motorowerzystów miasta Krosna i naszego powiatu, a jednocześnie niżej podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą o zezwolenie na wjazd na parking przy ulicy Kaczorowskiego od godziny 9:00 do 22:00  lub wyznaczenie miejsca, gdzie moglibyśmy bezinwazyjnie i bez zakłócania ciszy nocnej oraz porządku ruchu drogowego użytkować nasze motocykle i motorowery.

Cenimy sobie bezpieczeństwo i nie chcemy zagrażać użytkownikom krośnieńskich dróg, dlatego wybraliśmy sobie parking przy ul. Kaczorowskiego z dala od ruchu miejskiego, by nie powodować żadnych zagrożeń na ulicach. W obecnej sytuacji nie posiadamy miejsca do spotkań ze znajomymi i jak da się zauważyć coraz więcej motocykli i motorowerów pojawiło się na ulicach miasta Krosna.

Może nie jesteśmy żadnym klubem motocyklowym, ani tym bardziej zrzeszeniem, ale nie chcemy żeby przez jeden incydent który miał miejsce na "MOTOSTRADZIE" przekreślono wszystkich motocyklistów. Nie jesteśmy bandytami, tylko ludźmi z pasją i nie chcemy, żeby Władze miasta Krosna przekreślały nas przez to jedno zdarzenie.

Kochamy nasze motocykle i motorowery i w pewnym sensie jest to sposób na nasze życie i nasza pasja, którą świadomie wybraliśmy i chcemy też być bezpieczni, a jednocześnie nie zagrażać uczestnikom naszych dróg oraz chcielibyśmy by mieszkańcy miasta Krosna nie byli "poszkodowani" w związku z hałasem motocykli i motorowerów.

Wiemy także, że ostatnio zdarzały się incydenty z udziałem motocyklistów, ale zostały one ukrócone przez Policję i w zupełności się z tym zgadzamy. Jednogłośnie jesteśmy skłonni, w przypadku negatywnej odpowiedzi, na pozwolenie na wjazd na parking przy ul. Kaczorowskiego od godziny 9:00 rano do 22:00 zorganizować zbiórkę pieniążków byle utworzono nam miejsce gdzie moglibyśmy się spotykać ze znajomymi i cieszyć się naszymi „maszynami” oraz zobowiązujemy się o dbanie o wyznaczone miejsce.

Zobowiązujemy się także do osobistego przeproszenia mieszkańców, którzy mieszkają blisko  parkingu przy ul. Kaczorowskiego za nasze zachowanie i za zakłócanie ciszy nocnej.  

Zobowiązujemy się także do informowania każdorazowo wszystkich służb porządkowych o większych spotkaniach. Wbrew pozorom na nasze spotkania przyjeżdżają całe rodziny z dziećmi i nawet podczas ostatniego spotkania przyjechał z cała rodziną chłopiec który jeździ na wózku i był zachwycony.

Sam posiadam 6-letnia córeczkę, która już od małego podziela moją pasję i jest ze mną na każdym zlocie czy spotkaniu motocyklowym. Ddlatego w imieniu własnym i wszystkich motocyklistów i motorowerzystów przepraszamy za zaistniałe incydenty, które miały miejsce na w/w parkingu i w jego obrębie i gorąco prosimy o danie nam szansy na poprawę i zezwolenie na wjazd na parking przy ul. Kaczorowskiego od godziny 9:00 do 22:00 i jak wyżej napisałem postaramy się przestrzegać tych godzin, żeby nie zakłócać spokoju mieszkańcom miasta Krosna i rodzinom mieszkającym w pobliżu w/w parkingu, a w razie odmowy o wyznaczenie lub utworzenie nam miejsca do naszych spotkań.

Mamy nadzieję, że pozytywnie rozpatrzy Pan naszą prośbę.

pd
Fot. Łukasz Jaracz

 • autor: pd

11 komentarzy

 • jestem za

  wiecie co ja jestem motocyklista ale uwarzam że takie coś powinno być a nie zeby nie mieli gdzie poszaleć cykliści bo gdzie jak nie na motostradzie powinno byc wiecej takich miejsc

  Zgłoś nadużycie jestem za sobota, 24, październik 2015 21:08 Link do komentarza
 • olx

  Karolu, to świetnie, że nie chcesz spędzić reszty życia w Krośnie. Jeśli już odważysz się usamodzielnić to zabierz ze sobą resztę kolegów z "motostrady".

  Zgłoś nadużycie olx wtorek, 29, wrzesień 2015 16:36 Link do komentarza
 • Karol

  Drodzy "krytycy",
  wasze komentarze są płytkie, widać w nich tylko niczym nieuzasadnioną pogardę do ludzi i ich pasji (mojej także). Oskarżacie o byle co człowieka, który podjął próbę, jakiej większość z nas by nie podjęła, a wy tylko go krytykujecie. Powinniście się wstydzić, pokazaliście brak konstruktywności, szacunku i skrajną pogardę. Nie zapomnijcie jeszcze usiąść na mszy w pierwszych rzędach!
  PS. Wiedzcie, że dla mnie jesteście dnem społeczeństwa, dnem Krosna...

  W odpowiedzi na wasze "mądre" wywody:
  1. Motostrada to tylko nazwa lokalizacji, żadną motostradą oczywiście nigdy nie była.
  2. A niby do kogo mielibyśmy wysyłać petycję, jeśli nie do władz miasta? Może do świętego Mikołaja?
  3. Budowa toru lub miejsca spotkań motocyklistów, byłaby świetna inicjatywą. Tor ściągałby więcej motocyklistów, niż to żałosne CDS ludzi.

  Niedawno miałem 18 urodziny. Żałuję, że się tu urodziłem i wychowałem, na pewno nie spędzę tu reszty życia.

  Zgłoś nadużycie Karol wtorek, 29, wrzesień 2015 11:17 Link do komentarza
 • szerlok

  No ta petycja jest napisana troche nie po polsku :D lolik

  Zgłoś nadużycie szerlok poniedziałek, 28, wrzesień 2015 23:36 Link do komentarza
 • olx

  Hahaha kto to pisał? List do prezydenta miasta a napisane zupełnie bez ładu i składu. Wasze zachowanie, wielcy motocykliści, jest tak żałosne, że aż śmieszne. Chcecie by wam przywrócono motostradę, która tak naprawdę nigdy motostradą nie była. Żądacie wyznaczenia miejsca do waszych niedojrzałych popisów, ale dlaczego niby władze miasta miałyby się tym zajmować? Jaki wy pożytek miastu przynosicie? Ja też jeżdżę motocyklem i wstyd mi, że ludzie kojarzą mnie z gówniarzami, dla których motocykl to taka duża zabawka. Motocykl służy do przemieszczania się, tak samo jak samochód, autobus, czy tir a nie do zabawy, jak to waszym główkom się wydaje.

  Zgłoś nadużycie olx poniedziałek, 28, wrzesień 2015 21:03 Link do komentarza
 • logik

  Choćby nazbierali drugie tyle podpisów, my mieszkańcy Krosna na pewno nie pozwolimy na budowę jakiejkolwiek motostrady w naszym mieście. Krosno liczy prawie 47 tys. osób, więc jest nas więcej. Mamy porządnego i mądrego pana Prezydenta, oraz kompetentną Radę Miasta i sądzę, iż nie ulegną wymysłom nadpobudliwej i rozwydrzonej dzikiej hołoty.

  A ty Natalka, szoruj do domu pomóc mamie przy obiedzie i sprzątaniu i nie zadawaj się z nieodpowiedzialnymi durniami na motorach bo Cię poharatają na biedę .

  Zgłoś nadużycie logik czwartek, 24, wrzesień 2015 11:00 Link do komentarza
 • wagen

  Trzeba było jeszcze w petycji napisać żeby w godzinach 9.00 do 22.00 obowiązywał zakaz wjazdu dla ciężarówek nie pomyśleliście o tym.
  Teraz jak jest spokój to więcej się pojawiło ciężarówek w końcu można w spokoju odpocząć.

  Zgłoś nadużycie wagen środa, 23, wrzesień 2015 09:25 Link do komentarza
 • elo elo 3 2 0

  Rozumiem że to oryginalna pisownia tej treści petycji? Jeśli tak, to czy jakiś polonista, już nie mówię o Polaku miał przed oczami? Język jest dziwny, błędy, przecinki, masakra.

  Zgłoś nadużycie elo elo 3 2 0 wtorek, 22, wrzesień 2015 15:07 Link do komentarza
 • mieszkaniec

  hahahahahhaha , nie mogę przestac się śmiać, a może warto zapłakać????? od godz. 9 rano do 22:00 , hahahah .
  czyli nic się dla mieszkańcow nie zmieni . bo to cały dzień. co mnie obchodzi jakaś pasja???? to chyba żart

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec wtorek, 22, wrzesień 2015 14:33 Link do komentarza
 • cynik

  Na zdjęciach sama rozwydrzona gównarzeria z Krosna i okolic, która chce naszych publicznych pieniędzy na tor, żeby tam się wściekać i gzić na motorach. Aaaa... nie ma, są ważniejsze inwestycje w mieście. Postawić policję i ładować mandaty i punkty, aż do skutku.

  Zgłoś nadużycie cynik wtorek, 22, wrzesień 2015 12:36 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?