KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Masz pomysł na rewitalizację? Napisz "fiszkę"

Analiza danych statystycznych i konsultacje społeczne wyłoniły obszar określany jako "zdegradowany". Na tym terenie zostaną wskazane obszary do rewitalizacji. Będzie można tam realizować projekty z zakresu rewitalizacji. Już dzisiaj możesz wypełnić "fiszkę projektową", za pomocą której można zgłaszać projekty rewitalizacyjne.

REKLAMA


Obszar "zdegradowany" obejmuje głównie osiedle Tysiąclecia i osiedle Południe, także blokowisko w Polance, część terenów Śródmieścia i dzielnicy Białobrzegi (w tym tereny przemysłowe i poprzemysłowe) oraz osiedle przy ul. Żwirki i Wigury.

Obszar "zdegradowany" obejmuje następujące ulice: K.K. Baczyńskiego, Balkonowa, Blich, B. Chrobrego, J. Czuchry, Cmentarna, F. Czajkowskiego, ks. S. Decowskiego, Jagiellońska, Kletówki, Kolejowa, T. Kościuszki, Krakowska, J. Krukierka, Kryształowa, Legionów, A. Lewakowskiego, Lniarska, I. Łukasiewicza, J. i S. Magurów,  R. Mielczarskiego, M. Mięsowicza, Mirandoli Pika, Naftowa, gen. L. Okulickiego, Olejarska, I. J. Paderewskiego, J. Piłsudskiego, E. Plater, Platynowa, Pochyła, Podkarpacka, Podwale, ks. J. Popiełuszki, K. Pużaka, Składowa, M. Skłodowskiej-Curie, J. Słowackiego, Szklarska, ks. S. Szpetnara, ks. P. Ściegiennego, Tysiąclecia, F. Żwirki i S. Wigury.

Jakie projekty rewitalizacyjne można zgłaszać?
Projekt rewitalizacyjny oznacza działanie będące częścią programu rewitalizacji realizowane na konkretnym obszarze, w konkretnym czasie, z określonymi kosztami i w celu uzyskania określonych wyników.

Rodzaje działań podejmowanych w projektach rewitalizacyjnych:
- działania "twarde" - związane z polepszeniem stanu infrastruktury, zabudowy itp. struktur materialnych,
- działania "miękkie" - związane z polepszeniem stanu społeczności lokalnej oraz szans jej rozwoju, w tym wyjścia ze stanu kryzysowego (np. zmniejszenie bezrobocia, zwiększenie kwalifikacji zawodowych, integracja osób starszych).


Przykłady działań podejmowanych w projektach rewitalizacyjnych.

Działania "przestrzenne" - odnoszące się do  obiektów i infrastruktury m. in.:
- zagospodarowanie przestrzeni publicznych,
- budowa, przebudowa, remonty obiektów oraz ich adaptacja na różnorodne cele, o ile działania te przyczynią się do uporządkowania zdegradowanej przestrzeni miejskiej oraz ożywienia najbliższego otoczenia,
- przebudowa, konserwacja i renowacja obiektów, o ile wiąże się z rozwiązaniem problemów społecznych lub gospodarczych.

Działania "gospodarcze" - odnoszące się do kwestii ekonomicznych m. in.:
- działania mające na celu wspieranie przedsiębiorczości,
- organizacja okresowych targowisk i jarmarków na terenach wskazanych do rewitalizacji w celu ożywienia przestrzeni oraz wsparcia przedsiębiorców.

Działania "społeczne" - odnoszące się do społeczności lokalnych m.in.:
- organizacja przedsięwzięć integrujących i aktywizujących lokalną społeczność,
- organizacja warsztatów, kursów, szkoleń indywidualnych i grupowych, które służą przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu,
- organizacja zajęć dla dzieci i młodzieży, które zamieszkują na terenach wskazanych do rewitalizacji, mające na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów oraz rozwijanie ich zainteresowań,
- działania na rzecz osób starszych, ich aktywizacja i integracja.

Zaproponowane projekty, po ich analizie zgodności z wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów w ramach programów rewitalizacji, zostaną wpisane do Programu Rewitalizacji Miasta Krosna na lata 2016-2023. Projekty wpisane do programu będą mogły starać się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2016-2020.

Wypełnione fiszki można przesyłać do 5 lutego 2017 r. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pobierz formularz do wypełnienia tutaj: FORMULARZ

umk/pd

 • autor: umk/pd

5 komentarzy

 • Ziom z Polanki

  Ładnych parę lat targowisko koło lotniska zapewniało jako takie utrzymanie sporej grupie osób. Dziś zysk z tego terenu ma kto inny, choć parę osób załogi sklepu się z tej pracy utrzymuje. W domu ludowym w Polance zrealizowano klub seniora, szkoda że schody i rampa zepsuły jego wygląd i na dodatek nie są używane. Duża sala chyba też nie działa, bo jakoś ślubów nie widać. Odśnieżanie, co tu dużo gadać, ktoś już tam się wypowiadał. Przy szkole "sezonowa" hala sportowa, służy chyba tylko w okresach wiosenno-jesiennych, bo albo za gorąco, albo za zimno. O tym się mówi w Polance! W tej rewitalizacji jaka by nie była, toczy się gra o KASĘ i jeżeli jest nawet najdrobniejsza szansa na mały grosik, to trzeba walczyć ale z kim (ramię w ramię) i jak?. Jak sadzę do tej walki potrzebni są bojowi radni... czy są tacy z Polanki? Zasady rewitalizacji są żałosne i trzymają się tabelek i schematów ukutych w kancelariach, o realizacji tych programów decydują osoby niekompetentne, bez zaangażowania, szczerej woli i chęci podjęcia wysiłku. Zamiast spotkania, na które się wybierałem FISZKI. Te propozycje urzędu miasta to w moim odczuciu wypełnianie kolejnych czynności z programu rewitalizacji, a efekty tejże są mało istotne. Grunt żeby w papierach grało i program się zamknął. Da się cos zrobić super, nie da - też dobrze. W tym kraju pustosłowie to podstawowe narzędzie polityków i samorządowców też niestety.

  Zgłoś nadużycie Ziom z Polanki wtorek, 31, styczeń 2017 17:25 Link do komentarza
 • mopr

  Z zagadnienia pomocy społecznej najpierw trzeba usunąć Matys i jej oszustwa, matactwa ukrócić.

  Zgłoś nadużycie mopr wtorek, 31, styczeń 2017 12:59 Link do komentarza
 • bolek

  Mieszkańcy niech myślą, główkują a Przytocki z kliką będą zgarniać kase i podwyższać podatki na własne bizantyjskie utrzymanie. Nie bedę cwaniaczkom podsuwać pomysły. Nie słyszałem by Przytocki komukolwiek podziękował za pomysł i za działania na żecz Krosna. On jak Wałęsa sam wszystko zrobił,. Dobrze , ze reforma wejdzie i nierobów wymiecie.

  Zgłoś nadużycie bolek wtorek, 31, styczeń 2017 12:53 Link do komentarza
 • Lord

  Umacniajmy wladze miasta i pseudo opozycje.

  Zgłoś nadużycie Lord wtorek, 31, styczeń 2017 10:47 Link do komentarza
 • wicek666

  Wielka ściema i tyle. Jaki kryteria określały obszar zdegradowany to wielki pic na wodę np:
  - frekwencja w wyborach samorządowych,
  - wyniki egzaminów gimnazjalnych,
  - ilość świadczeniobiorców pomocy społecznej,
  - ilość organizacji pozarządowych na danym terenie
  oraz inne pierdoły ni trzymające się kupy.

  Zgłoś nadużycie wicek666 wtorek, 31, styczeń 2017 10:33 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?