KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno i okolice: 27 milionów dotacji na autobusy

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Projekt rozwoju transportu publicznego złożony przez Krosno i kilka sąsiednich samorządów uzyskał dofinansowanie. Sukces ogłoszono na stronie Invest in Krosno.

REKLAMA


O planach zakupu nowoczesnych autobusów i rozwoju transportu publicznego informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku: Hybrydowe autobusy w MKS? Jeżeli tak, to nie będą obsługiwały Jedlicza.

- Krosno zajęło 2 miejsce na liście rankingowej do dofinansowania, w konkursie 5.4 RPO województwa podkarpackiego na niskoemisyjny transport miejski - informuje zastępca prezydenta Krosna, dr Tomasz Soliński.

Projekt partnerski przygotowany przez Krosno oraz gminy Krościenko Wyżne, Korczyna, Miejsce Piastowe, Chorkówka i Wojaszówka znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej zdobywając 81 pkt. Oznacza to dofinansowanie transportu publicznego kwotą wysokości ponad 27 mln zł z RPO WP 2014-2020 (cała wartość projektu to ponad 38 mln zł).

W ramach projektu zostaną zakupione niskoemisyjne autobusy niskopodłogowe, monitoring i biletomaty. Zostaną wymienione wiaty przystankowe, przebudowane i wybudowane zatoki autobusowe oraz wprowadzony system informacji pasażerskiej składający się tablic elektronicznych, aplikacji na urządzenia przenośne z rozkładem jazdy i planowaniem trasy przejazdu.

- Projekt będzie realizowany z gminami partnerskimi z MOF Krosno tj. Korczyna, Krościenko Wyżne, Wojaszówka, Miejsce Piastowe i Chorkówka. Serdecznie dziękuję wójtom za dotychczasową współpracę. Szczególnie dziękuję zespołowi z urzędu miasta i pozostałych gmin partnerskich za zaangażowanie w przygotowanie tego projektu - napisał na swoim Facebooku zastępca prezydenta Krosna.

pd

 • autor: pd

13 komentarzy

 • małpiszon

  Mina , czy ostatnie przegrane procesy sądowe z pracownikami urzedu, podwykonawcą lodowiska, dyrektorem ZOZ to sprawa poprzedników ? Chłopie zejdź na ziemię i sie zastanów. Wszyscy mówią o przegranych sprawach poprzedników tylko nikt nie może sobie przypomnieć których .
  Jeszcze roczek i Władza odjeżdża w siną dal.

  Zgłoś nadużycie małpiszon poniedziałek, 20, marzec 2017 14:56 Link do komentarza
 • j...

  http://wolnosc24.pl/2017/03/17/niemiecka-unijna-propaganda-w-polsce-sie-nasila-szef-ringier-axel-springer-mowi-polskim-dziennikarzom-co-maja-pisac-publikujemy-tresc-szokujacego-listu/
  Co do autobusów hybrydowych, to pożyjemy, zobaczymy kto ma rację. Mnie się marzy, by po Krośnie jeździły elektryczne :-), ale chyba nie doczekam. ( Pd, ten niebieski kolor mogłeś sobie podarować.)

  Zgłoś nadużycie j... poniedziałek, 20, marzec 2017 10:42 Link do komentarza
 • j...

  Minä , czytasz chyba gazety polskojęzyczne. Zacznij czytać polskie, to zobaczysz rzeczywistość, a nie to co kreują nasi wrogowie. Jeśli nie (jak Go nieelegancko i niesprawiedliwie nazywasz) Kaczor, to kto? Jak na razie nie ma alternatywy dla obecnego rządu. Petru, Tusko-Schetynę, czy Kijowskiego nie można traktować poważnie.

  Zgłoś nadużycie j... poniedziałek, 20, marzec 2017 10:24 Link do komentarza
 • Minä

  @obserwatorium - nie opowiadaj bzdur, podaj konkretne fakty - być może masz spóźniony zapłon, owszem było wiele przegranych spraw za kadencji komunistycznego konfidenta, referendum może być ale w sprawie odwołania Kaczora

  Zgłoś nadużycie Minä niedziela, 19, marzec 2017 18:53 Link do komentarza
 • obserwatorium

  W Jedliczu źle się dzieje. Co chwila słyszy się że Władza w sądzie, przegrane sprawy, odszkodowania itp. Teraz te autobusy. Pewnie tak jak się już coraz głośniej mówi będzie referendum.

  Zgłoś nadużycie obserwatorium niedziela, 19, marzec 2017 10:39 Link do komentarza
 • Kierowca

  Wszyscy uczestniczą w projekcie, będzie nowoczesna infrastruktura, nowe autobusy tylko nie Jedlicze? stoję na stanowisku, że to co się obecnie dzieje w tej gminie przeraża

  Zgłoś nadużycie Kierowca sobota, 18, marzec 2017 17:13 Link do komentarza
 • to ja

  Zmieńcie nazwę portalu na JEDLICZEWIES.pl lub bardziej światowo JEDLICZEVILLAGE.pl ewentualnie po prostu JEDLICZEZADUPIE.pl

  Zgłoś nadużycie to ja sobota, 18, marzec 2017 16:55 Link do komentarza
 • obserwator

  Burmistrz z Jedlicza ma ważniejsze sprawy. Chociażby ciągłe procesy sądowe. Mam nadzieję, że ktos ja kiedyś rozliczy z wydawania publicznego grosza.

  Zgłoś nadużycie obserwator sobota, 18, marzec 2017 11:44 Link do komentarza
 • jedliczanin

  masakra.....wystarczy jeszcze teraz zaorac Jedlicze,a Pani burmistrz dziękujemy ze jest ta tępa

  Zgłoś nadużycie jedliczanin piątek, 17, marzec 2017 22:39 Link do komentarza
 • mieszkaniec Jedlicza

  Pewnie dlatego że inaczej mysli niż wszyscy uczestnicy projektu

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec Jedlicza czwartek, 16, marzec 2017 20:14 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?