KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W piwnicy budynku dawnego aresztu UB będzie silnik windy BWA

W piwnicy budynku dawnego aresztu UB będzie silnik windy BWA Fot. archiwum

Projekt umieszczenia BWA w budynku przy ul. Portiusa 4 jednak będzie ingerował w piwnice budynku. Chodzi o osadzenie windy. "Niedokładnie się wypowiedziałem" - stwierdził prezydent Piotr Przytocki prostując wcześniejsze zapewnienie, że projekt nie dotyczy piwnic.  

REKLAMA


Projekt uchwały dotyczącej projektu "Modernizacja kamienicy przy ul. Portiusa 4 - powstanie nowej przestrzeni do prowadzenia działalności kulturalnej w Krośnie" nie był uwzględniony w ogłoszonym programie sesji, został dodany w dniu obrad na wniosek prezydenta.

Nie jest to nowy pomysł, chodzi o plan przeniesienia Biura Wystaw Artystycznych do budynku przy ul. Portiusa 4, o czym już informowaliśmy: Patio i pokoje gościnne. Miasto inwestuje kilka milionów w kulturę

Radny Paweł Krzanowski (PiS) zwrócił się o skonsultowanie projektu dotyczącego zagospodarowania budynku na potrzeby BWA, szczególnie ze względu na potrzebę zachowania historycznych piwnic w tym obiekcie.

Prezydent Piotr Przytocki odpowiedział radnemu, że projekt nie obejmuje piwnic. - W żaden sposób nie ma zagrożenia dla tego, co obecnie znajduje się w piwnicach - mówił prezydent.

W piwnicach tego budynku znajdował się w czasach stalinowskich areszt UB, pozostało tam wiele śladów pozostawionych przez ofiary terroru komunistycznego:
Od początku prezydenci zapowiadali, że projekt w żaden sposób nie ingeruje w piwnice budynku.

Radny Sławomir Bęben (klub PiS) zwrócił jednak uwagę, że przecież w projekcie jest mowa o montażu windy. Zapytał przy tym, gdzie będzie znajdowało się osadzenie windy.

- Zgadza się, niedokładnie się wypowiedziałem, bo przecież podstawa windy musi sięgnąć do piwnicy - przyznał prezydent.

Radny Adam Przybysz (PiS) stwierdził, że nie powinno się takich projektów dawać radnym na kilka minut przed sesją.

W głosowaniu projekt poparło 12 radnych (z klubu Samorządne Krosno i radni PO), przeciw głosowało 6 radnych (z klubu PiS), a wstrzymało się 2 radnych (Bogdan Józefowicz z PiS i Witold Skiba z Samorządnego Krosna).

pd

 • autor: pd

3 komentarzy

 • Johny

  zla energia panuje w tej kamienicy,jednak dużo cierpienia odbiło swoje piętno.a obok jeszcze ten furmint,
  Ja np wole jedna z kawiarni na podcięciu.fajna muzyka ,fajna atmosfera.nikt mi tam jeszcze nic nie powiedział źe mam takie czy inne poglądy.

  Zgłoś nadużycie Johny niedziela, 02, kwiecień 2017 00:51 Link do komentarza
 • rogol

  A co znajduje sie w bylym budynku gestapo I w piwnicach tegoz.

  Zgłoś nadużycie rogol sobota, 01, kwiecień 2017 03:43 Link do komentarza
 • GO

  Przecież to ostatnie co po tych ludziach zostało, nawet ciał nie ma. Nie wiadomo czy w okolicach Portiusa nie ma zakopanych ciał, czy ktoś to sprawdzał? Jak tak można postępować z pamięcią zmarłych? Czy na cmentarzach buduje się autostrady?

  Zgłoś nadużycie GO piątek, 31, marzec 2017 19:37 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?