KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowy Autosan na trasach MKS - trwają testy

Nowy Autosan na trasach MKS - trwają testy Fot. facebook.com/nocnymks

Do czwartku (13 kwietnia) trwają testy 10-metrowego Autosana w krośnieńskim MKS. Producent udostępnił maszynę na tygodniowe jazdy próbne. Czy takie autobusy trafią wkrótce do Krosna w ramach modernizacji transportu zbiorowego?

REKLAMA


MKS testuje 10-metrowego Autosana Sancity 10LF. Pojazd będzie można spotkać na różnych liniach jeszcze do czwartku, 13 kwietnia.

- Propozycja pojawiła się dość niespodziewanie. Producent zadzwonił i zaproponował udostępnienie autobusu do testów. Jest to pojazd 10-metrowy, niskopodłogowy, z automatyczną skrzynią biegów - informuje prezes MKS Krosno, Kazimierz Szpak.

Z autobusem zapoznają się kierowcy. Przy okazji zbierają opinie pasażerów. Następnie MKS wypełni formularz z uwagami dotyczącymi użytkowania autobusu, które być może doprowadzą do poprawek na etapie produkcji.

Krosno realizuje program modernizacji transportu zbiorowego. Zobacz: Hybrydowe autobusy w MKS? Jeżeli tak, to nie będą obsługiwały Jedlicza

Zapewne stąd bierze się zainteresowanie producenta autobusów naszym miastem.

Zobacz również: Krosno i okolice: 27 milionów dotacji na autobusy

pd

 • autor: pd

9 komentarzy

 • Tomek 111

  Tylko że akurat święta wypadają i ile tego testowania będzie ? we wtorek jeżdżą jak w wakacje, dopiero od środy normalnie i co to by było tylko środa, czwartek i tyle? może jeszcze na następny tydzień zostanie ?

  Zgłoś nadużycie Tomek 111 sobota, 15, kwiecień 2017 22:40 Link do komentarza
 • Trybun  ludowy

  Solaris Urbino byl testowany w Debicy przez 10 dni do Wielkiego piatku 14.04. Dzisiaj rano autobus wyjechal do Krosna, gdzie bedzie testowany przez kilka dni, najprawdopodobniej tydzien na tych samych liniach co testowany Autosan Sancity 10LF

  Zgłoś nadużycie Trybun ludowy sobota, 15, kwiecień 2017 22:06 Link do komentarza
 • Tomek 111

  Solaris, Man, Mercedes, Volvo - Wszyscy producenci produkują w Polsce, zatrudniają Polskich pracowników i płacą w Polsce podatki, więc dla Państwa Polskiego jest wszystko jedno czy Autosan czy pozostali ww. producenci co produkują w Polsce.
  Trzeba skończyć z tym dziadostwem z Sanoka i kupić porządne autobusy renomowanych producentów. Dobrze prawi @Trybun ludowy, komunikacja w końcu jest dla mieszkańców którzy chcą jeździć porządnymi autobusami, a nie autobusopodobnymi wibratorami z Autosanu. Miasto Krosno i Prezydent bardzo promują ostatnio by mieszkańcy przesiedli się z samochodów do autobusów, więc kupcie porządne autobusy (cena biletów całych jest bardzo zachęcająca) a mieszkańcy zaczną z komunikacji publicznej w większej ilości korzystać. Popatrzmy na przykład PKP, po zakupie super nowoczesnych pociągów Pendolino pasażerowie masowo zaczęli z nich korzystać. W Krośnie możne być podobnie, tylko kupić porządny tabor a nie dziadowskie Autosany. Pieniądze na lepsze i trochę droższe autobusy są dzięki UE, więc wykorzystajcie je dobrze i z głową.

  Kierowcy zresztą również mają dość SANCITY, popytajcie ich, a sami zobaczycie. Co mają zrobić, jaki im dadzą, takim muszą jeździć tak samo jak i my pasażerowie, ale w przeciwieństwie do kierowców nie musimy z komunikacji miejskiej korzystać.

  Przyjechał już na testy do Krosna SOLARIS ???

  Zgłoś nadużycie Tomek 111 piątek, 14, kwiecień 2017 23:04 Link do komentarza
 • Kubi

  A czy ma jakieś zobowiązania wobec Solarisa?

  Zgłoś nadużycie Kubi piątek, 14, kwiecień 2017 13:23 Link do komentarza
 • Trybun  ludowy

  Wspierajmy swoich ? a firma Solaris to juz nie swoi bo z innego wojewodztwa ? A czy miasto Krosno ma jakies zobowiazania wobec Sanoka ?

  Zgłoś nadużycie Trybun ludowy piątek, 14, kwiecień 2017 12:50 Link do komentarza
 • Kubi

  A właśnie niech będą Autosany. Wspierajmy naszych lokalnych producentów. Mi się nimi jeździ bardzo dobrze. Korzystam z nich bardzo często i jestem zadowolony tak jak wielu moich znajomych. Dlatego osobom decyzyjnym w MKS życzę patriotycznego spojrzenia. Wspierajmy swoich jak możemy.

  Zgłoś nadużycie Kubi piątek, 14, kwiecień 2017 11:54 Link do komentarza
 • Trybun  ludowy

  Najwyzszy czas na zakup autobusow miejskich innych niz sanocki Autosan ! A osobom decyzyjnym z krosnienskiego mks przypominam,ze planowany zakup autobusow nie jest skierowany dla i wylacznie kierowcow ale przede wszystkim dla przyszlych pasazerow i to ich interesem w pierwszej kolejnosci powinni sie kierowac. A o jaki to " interes " pasazerow mam na mysli nie musze chyba wyjasniac, prawda ???

  Zgłoś nadużycie Trybun ludowy czwartek, 13, kwiecień 2017 15:27 Link do komentarza
 • Tomek 111

  Szanowny MKS Krosno - Tylko nie Autosan, wystarczy już tego dziadostwa w Krośnie, teraz czas na coś lepszego, tak jak powiada @ttt na Solaris lub Man, Mercedes czy też Volvo - każdy z tych producentów ma 10 czy 12 metrowy autobus diesla. Z Hybryd 10 metrowy znalazłem tylko Volvo: http://www.volvobuses.pl/pl-pl/our-offering/buses/volvo-7900-hybrid/specifications.html , z 12 metrowych to już wszyscy z ww. producentów mają taki w ofercie.

  Nie popełnijcie znów błędu z zakupem autobusów, trzeba kupić raz a dobrze, a nie dziadować. Pieniądze na to są i wykorzystajcie je z głową.

  Zgłoś nadużycie Tomek 111 środa, 12, kwiecień 2017 22:01 Link do komentarza
 • ttt

  Zawsze wspieram lokalne firmy ale to jest inwestycja na lata. Ja wybrałbym polskiego solarisa w wersji 12 metrowej. Układ wnętrza w pojeździe 12 metrowym jest dużo lepszy a 2 metry długości czy nieco wyższa cena nie powinna mieć wpływu na komfort podróżnych a chyba o to w tym zakupie powinno chodzić.

  Zgłoś nadużycie ttt środa, 12, kwiecień 2017 18:10 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?