KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kolej: realizacja łącznicy do Rzeszowa po 2020 roku

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

"Budowa łącznicy kolejowej "Jedlicze-Szebnie" znajduje się na liście rezerwowej w Planie Transportowym Województwa Podkarpackiego. Do 2020 roku ma być gotowa dokumentacja projektowa.

REKLAMA


Dzięki łącznicy kolejowej "Jedlicze-Szebnie" czas przejazdu pociągiem z Krosna do Rzeszowa może zostać znacznie skrócony. Kiedy ruszą prace?

- Zadanie inwestycyjne pod nazwą: "Budowa łącznicy kolejowej "Jedlicze-Szebnie" znajduje się na liście rezerwowej w Planie Transportowym Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 - informuje Lesław Kornak, dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego Województwa Podkarpackiego.

W latach 2016-2017 zostało wykonane studium wykonalności w ramach którego został wybrany wariant inwestycyjny. Konsultacje społeczne przeszły nie bez kontrowersji, o czym informowaliśmy w KrosnoCity.pl: Kolej: koszty będą inne niż podawane w konsultacjach

Wartość projektu została oszacowana na kwotę około 100 mln zł brutto.

- Z uwagi na brak wystarczających środków finansowych Województwo Podkarpackie oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A planują w pierwszej kolejności wykonać samą dokumentację budowlaną. W ramach środków RPO WP na lata 2014-2020 dla zadania inwestycyjnego zostaną opracowane projekty budowlane we wszystkich branżach. Planowana wartość dokumentacji około 3 mln zł. Realizacja robót budowlanych została zaplanowana po roku 2020, w przypadku pojawienia się dodatkowych środków lub w nowej perspektywie finansowej - dodaje Lesław Kornak.

Zobacz także:
- Łącznica kolejowa: "Stoimy w miejscu"
- Łącznica kolejowa: są środki na prace projektowe

pd

 • autor: pd

3 komentarzy

 • j...

  Będzie projekt, to znajdą się środki na jego realizacje. Nie spierajmy się w tej ważnej dla Podkarpacia sprawie. Piszmy o tym, że ta łącznica jest potrzebna. Podajmy celne uzasadnienia. Pomóżmy tym mądrzejszym przedstawicielom naszego regionu (niestety niektórzy się skompromitowali - myślę o paru jaślakach). Szukajmy sojuszników. Takim sojusznikiem mógłby być nowy prezydent Rzeszowa. (Ten obecny, mam nadzieję pójdzie już na emeryturę ;-)). Lokalne stowarzyszenia, zamiast szukać dziury w całym, też mogą się wykazać swoją inwencją w celu łączenia, a nie bezsensownego dzielenia . Niech łącznica łączy! :-)

  Zgłoś nadużycie j... piątek, 02, luty 2018 10:19 Link do komentarza
 • tory

  szkoda a mogło to być połączenie Ukrainy wschodu z zachodem

  Zgłoś nadużycie tory czwartek, 01, luty 2018 21:02 Link do komentarza
 • chocho

  Lista rezerwowa po 2020 .

  Zgłoś nadużycie chocho czwartek, 01, luty 2018 16:55 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?