KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Mapa zagrożeń: co dzieje się ze zgłoszeniami?

Oznakowana zatoka postojowa znakiem D-18 ("Parking") przy ul. Lelewela. Oznakowana zatoka postojowa znakiem D-18 ("Parking") przy ul. Lelewela. Fot. KrosnoCity.pl

Od 2016 roku działa w Internecie "policyjna mapa zagrożeń". Mieszkańcy mogą za jej pomocą zgłaszać problemy. Co dalej dzieje się z tymi zgłoszeniami? Zbadaliśmy, co dzieje się z sygnalizowanymi przypadkami niewłaściwego oznakowania.

REKLAMA


Policyjna mapa zagrożeń działa w Krośnie od 2016 roku, zobacz artykuł: Policja: internetowa mapa zagrożeń już działa

Już w pierwszych tygodniach zgłoszono większość problemów w mieście, ale nie brakuje nowych sygnałów. Jak w takich przypadkach reaguje Policja? Zapytaliśmy o sprawy związane z oznakowaniem.

- Policjanci udają się na miejsce i sprawdzają sytuację. Jeżeli potwierdzi się, że oznakowanie wymaga poprawy, to zwracamy się z wnioskiem do zarządcy drogi - informuje asp. Paweł Buczyński, rzecznik krośnieńskiej Policji.

Dalszy los wniosku zależy już od zarządcy drogi. W Krośnie jest to urząd miasta i odpowiadający za oznakowanie wydział drogownictwa.

W samym 2018 roku Policja zgłosiła osiem wniosków dotyczących uzupełnienia oznakowania, bądź wprowadzenia nowego oznakowania.

- Do chwili obecnej zrealizowane zostały 3 wnioski, kolejne 2 realizowane będą po ustabilizowaniu się pogody. W przypadku pozostałych trzech rozważane jest ich zasadność - informuje Joanna Sowa, rzecznik prasowy prezydenta Krosna.

Zrealizowane wnioski:

- oznakowano zatokę postojową znakiem D-18 ("Parking") na ul. Lelewela. Przed oznakowaniem przeznaczenie budziło wątpliwości, mogła być mylona niesłusznie z zatoka autobusową.

- zlecono do wykonania i zamontowania pod znakiem B-36 na ul. Witosa tabliczkę "nie dotyczy pojazdów do 3,5 t", chodzi o tabliczkę, która została uprzednio zerwana.

- ustawiono znaki ostrzegające przed dzikimi zwierzętami na ul. Reymonta, przyczyną są coraz częściej pojawiające się w tej okolicy sarny.

Wnioski oczekujące na realizację:

- wyeliminowanie przejazdu chodnikiem celem ominięcia progu zwalniającego na ul. Kletówki. Kierowcy jadący w kierunku "zetki" nagminnie omijają próg korzystając z obniżonego krawężnika. Sposób rozwiązania tego problemu jest rozważany. Pozostaje pytanie: po co kierowcy to robią, skoro i tak prawdopodobnie nie przejadą "zetki" przynajmniej bez przyhamowania?


ulica Kletówki

- rozważenie i ewentualne wyznaczenie miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych na ul. Wolności, gdzie znajduje się budynek użyteczności publicznej - Sąd Rodzinny, a także siedziba Fundacji i przedszkole dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Rozważane:

- zamontowanie progu zwalniającego na ul. Wieniawskiego - obecnie jest tam znak ograniczający dopuszczalną prędkość do 30 km/h w obrębie kościoła od skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich do ul. Szopena dla jednego kierunku w celu bezpiecznego wycofywania pojazdów z parkingu na jezdnię ul. Wieniawskiego. Nie wiadomo, czy to rozwiązanie zostanie wprowadzone, ponieważ ulica Wieniawskiego ma duże natężenie ruchu i zamontowanie tam progu może nie być zasadne.

- wprowadzenie nakazu jazdy w prawo z ulicy bocznej Wyspiańskiego (równoległa do ul. Bema). Nakaz jazdy w prawo miałby ograniczyć groźne sytuacje. Zmiana spowoduje nadkładanie drogi i wykonywanie niebezpiecznego zawracania na ul. Wyspiańskiego przez kierujących, którzy chcieliby kontynuować jazdę w kierunku centrum miasta Krosna lub w stronę Jasła.


Skrzyżowanie ulic Lewakowskiego i Wolności.

- wyznaczanie kolejnego przejścia dla pieszych na ulicy Lewakowskiego w celu uporządkowanie ruchu pieszych przez skrzyżowanie z ul. Wolności. Prawo o Ruchu Drogowym mówi, że jeśli mamy do przejścia 100 m to przechodząc przez jezdnię mamy obowiązek skorzystania z tego przejścia. W obecnej sytuacji od skrzyżowania jest 60 m do istniejącego przejścia. Dodatkowo Prawo o Ruchu Drogowym pozwala przejść w obrębie skrzyżowania choć nie ma na nim wyznaczonych przejść dla pieszych.

Kontrola
Od 19 do 21 lutego prowadzona była kontrola problemowa z ramienia Wojewody Podkarpackiego dotycząca między innymi oznakowania dróg zarządzanych przez prezydenta Krosna. W wyniku kontroli 25 ulic - nie stwierdzono wadliwego oznakowania. Usterki dotyczyły wymiany wyblakłych znaków, odsłonięcia tarcz znaków przez rosnące w pasach drogowych drzewa, odnowy oznakowania poziomego lub doprowadzenia do odpowiedniego stanu oznakowanie (oczyszczenie, wyprostowanie itp.) Krośnieński urząd zapewnia, że wykazane usterki są w trakcie likwidacji.

pd
Fot. KrosnoCity.pl

 • autor: pd

8 komentarzy

 • Stanislaw Gajda

  Na skrzyżowaniu ul Leśnej i Rzeszowskiej jest jeszcze droga dla rowerzystów.Jadąc ulicą leśną w kierunku ulicy Rzeszowskiej muszę ustąpić pierwszeństwa dla rowerzystów jadących równolegle do ul. Rzeszowskiej.ale żeby tego dokonać to muszę wysiąśdz z samochodu i popatrzyć czy nie jedzie rowerzysta,bo inaczej zawsze kierowca jadący ulicą Leśną w kierunku Rzeszowskiej w razie kolizji będzie przegrany.Proponuję przynajmniej zainstalować LUSTRO aby można było ewentualnie uniknąć kolizji!!!

  Zgłoś nadużycie Stanislaw Gajda sobota, 07, kwiecień 2018 21:59 Link do komentarza
 • tomasz81

  A co dziury mają wspólnego z mapą zagrożeń?

  Zgłoś nadużycie tomasz81 piątek, 06, kwiecień 2018 12:02 Link do komentarza
 • Quasar

  Witam, a co z drogą wewnętrzną przy Kolejowej 8,paskudne dziury w asfalcie, w których robią się kałuże po deszczu.

  Zgłoś nadużycie Quasar czwartek, 05, kwiecień 2018 00:48 Link do komentarza
 • 1000000km

  Jeżdżę co najmniej 4 razy dziennie i nie zdażyło mi się widzieć, by ktoś przejechał na czerwonym świetle. Nie piszczcie bzdur!

  Zgłoś nadużycie 1000000km środa, 04, kwiecień 2018 08:48 Link do komentarza
 • Lato

  A co z fotoradarami na obwodnicy ? Przecież tam kierowcy nagminnie teraz przejeżdżają na czerwonym więc po co ta policja w Krośnie ????????

  Zgłoś nadużycie Lato wtorek, 03, kwiecień 2018 21:13 Link do komentarza
 • LEX

  - oznakowano zatokę postojową znakiem D-18 ("Parking") na ul. Lelewela. Przed oznakowaniem przeznaczenie budziło wątpliwości, mogła być mylona niesłusznie z zatoka autobusową.

  Tam na początku ul.Lelewela stoi znak B 36 i z tego powodu nie można parkować bo znak dotyczy chodnika jezdni pobocza ,zatoki także , nie można parkować w następnej zatoce , na chodnikach i tak aż do odwołania znaku .i o to tu chodzi................Po to własnie się oznacza takie miejsca znakiem D 18 żeby mieszkańcy mogli legalnie zaparkować...........................

  Zgłoś nadużycie LEX wtorek, 03, kwiecień 2018 18:50 Link do komentarza
 • ekierowca

  Rondo

  Zgłoś nadużycie ekierowca wtorek, 03, kwiecień 2018 16:13 Link do komentarza
 • Czekam

  A co ze skrzyżowaniem ul. Zręcińskiej z ul. Skłodowskiej-Curie. Wyjazd z drogi bocznej na Zręcińską w lewo jest praktycznie niemożliwy.Co chwila wypadki i kolizje. Od wielu lat mówi się o potrzebie przebudowania tego skrzyżowania i ul. Skłodowskiej-Curie. Projekt jest bardzo fajny!!! I co??? cisza. Dobrze, że wybory się zbliżają. Ciekawe co zaproponują kandydaci!!!!!

  Zgłoś nadużycie Czekam wtorek, 03, kwiecień 2018 12:30 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?