KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


PiS ma kandydata na prezydenta Krosna

Na zdjęciu: po lewej stronie Adam Skiba (PiS), kandydata na prezydenta Krosna. Na zdjęciu: po lewej stronie Adam Skiba (PiS), kandydata na prezydenta Krosna. Fot. FB, archiwum Adama Skiby

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło kandydatów na prezydentów miast, w tym w Krośnie. Kandydaturę oficjalnie ogłoszono 23 maja. Adam Skiba z Suchodołu od lat piastuje kierownicze stanowiska w administracji samorządowej województwa. Obecnie bierze aktywny udział w walce ze smogiem, jest też zaangażowany w działalność lokalną na rzecz swojej dzielnicy.

REKLAMA


Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło część swoich kandydatów na prezydentów miast. W Krośnie o stanowisko prezydenta będzie ubiegał się Adam Skiba.

Od 18 lipca 2017 roku jest prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Z tego powodu zrezygnował z objęcia mandatu radnego Krosna przysługującego mu po ustępującym Bogdanie Józefowiczu, zobacz: Krosno ma nowego radnego

Adam Skiba ma 20 letnie doświadczenie w pracy w administracji, w tym ponad 16 lat na stanowiskach kierowniczych w Urzędzie Marszałkowskim, czyli w administracji samorządowej szczebla wojewódzkiego.

Funkcje kierownicze pełnił nieprzerwanie podczas wszystkich kadencji, niezależnie od zmieniającego się układu politycznego w samorządzie. W tym czasie pracował na stanowiskach: kierownik oddziału, zastępca dyrektora departamentu oraz dyrektor departamentu. Obecnie piastuje funkcję prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Adam Skiba ma 52 lata, mieszka w Krośnie, jest żonaty i ma sześcioro dzieci. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem rolnictwa, absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie.

W ramach pracy zawodowej  inicjował wiele inicjatyw i programów o zasięgu wojewódzkim z zakresu rolnictwa i środowiska. Były to działania np. na rzecz rozwoju rolnictwa ekologicznego, czy przy powoływaniu Podkarpackiej Agencji Energetycznej w oparciu o środki UE - podmiotu, który z założenia realizuje zadania Samorządu Województwa w obszarze energii odnawialnej.

Adam Skiba prowadził nadzór nad wdrażaniem programu "Podkarpacki naturalny wypas", który jest programem przyrodniczym służącym zachowaniu bioróżnorodności na terenach cennych przyrodniczo i krajobrazowo. Warto podkreślić, że jest to jedyny tego typu program w kraju.

Jego inne działania to wdrażanie programu mającego na celu rozwój przetwórstwa rzepaku na biopaliwo oraz  międzynarodowego Programu BETTER, którego celem również było wykorzystanie roślin na biopaliwo, a także nadzór nad programem Przywrócenia Możliwości Migracji oraz Restytucji Ryb Dwuśrodowiskowych wdrażanym przez Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie.

W związku z obecnie pełnioną funkcją aktywnie uczestniczy w pracach nad programami realizowanymi wspólnie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w tym programu kluczowego w walce ze smogiem jakim jest  Program Priorytetowy "Czyste Powietrze".

Adam Skiba jest prezesem Koła Strzeleckiego LOK przy Urzędzie Marszałkowskim. W maju 2018 roku odznaczony przez  Krzyżem Zasługi za działalność w obszarze rodzicielstwa zastępczego.

Działa aktywnie w swojej dzielnicy i społeczności lokalnej, jest wiceprzewodniczącym Rady Dzielnicy Suchodół. Członek Domowego Kościoła, od kilkunastu lat zajmuje się składem gazetki parafialnej "Dzień Pański" wydawanej przy Parafii Św. Piotra i Św. Jana z Dukli w Krośnie.

pd

 • autor: pd

57 komentarzy

 • stop pomiotowi szatana Dyzmie

  my będę głosowac na Niego - wszyscy są lepsi od oszusta Dyzmmy i jego kolesi Doją z miasta ile sie da

  Zgłoś nadużycie stop pomiotowi szatana Dyzmie czwartek, 09, sierpień 2018 11:28 Link do komentarza
 • Yokozuma

  A dlaczego wojewoda nie nakaże rozbiórki,dlaczego IPN nie wyda odpowiedniej opinii,jak to zrobili n.p. w przypadku pomnika rzeszowskiego i wielu innych.Na szczęście protesty mieszkańców i przedstawicieli środowisk uniwersyteckich i artystycznych-jak na razie- hamują zapędy ciemnogrodu,zmierzające do zniszczenia tego pięknego obiektu.
  Wracając do pomnika krośnieńskiego pytam:czy brak decyzji IPN i pisowskiego wojewody" świadczy źle" o wojewodzie,UW,IPN-e

  Zgłoś nadużycie Yokozuma środa, 27, czerwiec 2018 11:18 Link do komentarza
 • Prawdziwy polak

  do j...
  Usunięcie pomnika Świerczewskiego w Jabłonkach kosztowało 50 tys złotych, koszt usunięcia pomnika walk rewolucyjnych w Rzeszowie wyceniono na 1 milion. Policz sobie proszę w skali kraju jakie to są sumy, gdzie takich pomników są tysiące. Naprawdę można lepiej wydać te pieniądze.
  Miasto musi się rozwijać w sensie ekonomicznym i urbanistycznym, aby ludzie chcieli tu mieszkać, a nie skupiać się na nazewnictwie ulic, pomnikach i innych nieistotnych sprawach. Takie rzeczy można robić przy okazji remontów i przebudów (np. tzw. rondo w krośnie którego przebudowa jest planowana). Krosno na tle innych miast regionu rozwija się zdecydowanie lepiej, co dobrze świadczy o władzy. Wiadomo też, że nie wszystkie posunięcia były trafione w 100%, ale tak to już jest że nie wszystko się udaje i wszystkim nie dogodzi. Pis doszedł do władzy w Polsce i obywateli poróżnił, nie chciałbym aby w Krośnie było tak samo, bo "zgoda buduje, niezgoda rujnuje".

  Zgłoś nadużycie Prawdziwy polak środa, 27, czerwiec 2018 09:53 Link do komentarza
 • j...

  W większości polskich miast zniknęły z przestrzeni publicznej symbole komunistyczne. Nawet w Sączu, gdzie prezydent jest, jaki jest, nie ma już pomnika wdzięczności. U nas w Krośnie są sierpy i młoty, a na dodatek tablice z napisami, które w roku 100-lecia odzyskania niepodległości, porażają swoją treścią. To źle świadczy o władzach miasta i niestety o nas i RM również.

  Zgłoś nadużycie j... środa, 27, czerwiec 2018 07:16 Link do komentarza
 • Prawdziwy polak

  Lubie fakty a nie pomowienia i jakies osobiste wycieczki. Dawaj dowody ze jest niegodzien, a nie inwektywy. A ten pisowski kandydat poprostu miczym konkretnym ( jak dla mnie )sie nie wykazał oprocz redagowania gazetki parafialnej i piastowania stanowisk z namaszczenia partyjnego. Bycie urzednikiem od pastwisk, a bycie prezydentem miasta to ciut inna odpowiedzialnosc i kompetencje.

  Zgłoś nadużycie Prawdziwy polak wtorek, 26, czerwiec 2018 19:34 Link do komentarza
 • żyd

  Nie mam do takich szacunku. to między innymi dzięki tobie, poziom tej dyskusji jest na dnie.

  Zgłoś nadużycie żyd wtorek, 26, czerwiec 2018 18:59 Link do komentarza
 • żyd

  prawdziwy polak

  rozumiem, że jesteś zrzeszony w tym obecnym burdelu i nieważne kim by był nowy kandydat, to dla ciebie wróg.

  Zgłoś nadużycie żyd wtorek, 26, czerwiec 2018 18:51 Link do komentarza
 • Prawdziwy polak

  do żyd,
  Nie obchodzi mnie co ci w głowie siedzi i jakie masz perwersyjne upodobania.
  Tak właśnie sobie wyobrażam argumenty tych co głosują na dojną zmianę.

  Zgłoś nadużycie Prawdziwy polak wtorek, 26, czerwiec 2018 18:21 Link do komentarza
 • Prawdziwy polak

  do J...
  Prawie 3 lata rządów i jeden jest na etapie oskarżenia, do skazania jeszcze długa droga, a może się okaże że jest niewinny.
  Cały rząd miał siedzieć z premierem na czele i co ?????
  Ja się na kogoś coś ma to się mu przedstawia zarzuty i do aresztu. A jak się gada że się go aresztuje i tylko gada, oznacza że nic się na niego nie ma! Ale medialnie to wygląda dobrze. Podobnie jak z udowodnieniem eksplozji w tupolewie, 96 miesięcy minęło, kilka parówek i blaszak wybuchł i nic!!!! Wybuch miał być w ogonie, później w kadłubie, później w skrzydle. Wykopali zmarłych i nic nie znaleźli. Raport który przygotowali specjaliści nie został opublikowany.
  Pancerna brzoza, hmmm jak masz malutką wyobraźnie, narysuj sobie koło o średnicy 40 cm to może zrozumiesz. Jak drzewo na wysokości 6,6 m ma 40 cm średnicy to na dole ma znacznie więcej. Idź do lasu zobacz jak wyglądają drzewa i jaką mają budowę. Pamiętaj też że skrzydło samolotu to jest skorupka z blachy aluminiowej grubości ok 2 mm z profilami o takiej samej grubości wewnątrz, a nie grubościenny odlew z żelaza. A tak w ogóle to idź/jedź na lotnisko i zobacz jak wygląda samolot.

  Zgłoś nadużycie Prawdziwy polak wtorek, 26, czerwiec 2018 18:12 Link do komentarza
 • żyd

  Ty prawdziwy polak, tak bardzo lubisz być je...ny w du...e przez przytockiego Warchoła ?

  Zgłoś nadużycie żyd wtorek, 26, czerwiec 2018 17:54 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?