KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Mam 6 lat, chcę poznawać świat

Rozpoczął się rok szkolny i coraz więcej sześciolatków codziennie zakłada tornister na plecy, aby ruszyć do szkoły. Jak sześciolatek radzi sobie w szkole? We wrześniu w  Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej  w Krośnie ruszyła akcja „Mam 6 lat. Chcę poznawać świat. Idę do szkoły” w ramach wspomagania pracy szkół i nauczycieli.

REKLAMA


alt

Być może pojawiły się  już pierwsze pytania i uwagi co do nauki sześciolatków, stąd akcja Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Przygotowano liczne materiały dla opiekunów, dotyczące obowiązku szkolnego 6-latków. - Zachęcamy rodziców i nauczycieli do  lektur, których temat wiodący to sześciolatek w szkole. Przygotowane pozycje książkowe stanowią solidną  porcję informacji, spostrzeżeń i propozycji związanych z obniżeniem wieku szkolnego - informuje Katarzyna Materna z PBW - Polecamy publikacje autorów, którzy reprezentują zarówno naukowe podejście do tematu, jak i są głosem praktyków - nauczycieli, a także  rodziców - dodaje Katarzyna Materna.

Bibliotekarze podpowiadają też, co czytać najmłodszym. Należy pamiętać  o tym,  że każde dziecko przeżywa emocje literackie po swojemu. Nigdy do końca nie wiadomo, co poruszy jego uczucia, co przestraszy, wywoła lęk lub radość - mówi Katarzyna Materna.

Tematyka dotycząca funkcjonowania małego dziecka w szkole pojawiła się w ostatnim czasie na łamach wielu czasopism edukacyjnych. PBW poleca najnowsze artykuły z dostępnych w bibliotece czasopism „Wychowanie w przedszkolu”, ”Nauczanie początkowe”, “Życie szkoły”, “Wiadomości przedszkolaka”.

Akcji towarzyszy ekspozycja publikacji poświęcona problemom 6-latków rozpoczynających edukację szkolną. Zapraszamy rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół i wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem sześciolatków w szkole do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie i zachęcamy do lektury nowych książek wartych popularyzacji.

(pbw)

  • autor: pbw

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?