KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Deszcz ze śniegiem i śnieg. Sprawdź prognozę na najbliższe dni

Deszcz ze śniegiem i śnieg. Sprawdź prognozę na najbliższe dni Fot. sxc.hu

Zmagań aury jesiennej z zimową ciąg dalszy, ich efektem jest podział pogody w Polsce w trakcie ostatnich dwóch dni, w których w północno-wschodniej części mieliśmy do czynienia z całodobowym mrozem, a na zachodzie i południu średnia temperatura powietrza była dodatnia. Front oddzielający mroźne, arktyczne powietrze od łagodnego, ciepłego powietrza polarno-morskiego, przebiega przez nasz kraj, o godzinie 15:00 mniej więcej od Poznania, przez Toruń i Mławę po Terespol - na północ od tej strefy jest mroźno, na południe od niej notujemy na ogół temperatury dodatnie.

REKLAMA


W nocy i jutro w ciągu dnia przez Polskę przemieści się płytki niż o umiarkowanie wysokiej aktywności. Wywrze on wpływ także na pogodę w Krośnie i przyniesie nielubianą przez większość wersję pogody ze słabą widzialnością, dużą ilością wilgoci i opadami - deszczu ze śniegiem i śniegu. Co istotne, przez najbliższe dwa dni utrzymają się dodatnie temperatury powietrza, aczkolwiek przekroczą one 0 °C nieznacznie. W ostatniej fazie tygodnia będzie wilgotno i pochmurno.


Płytki niż przyniesie wilgotną, ponurą aurę z opadami mieszanymi i gorszą widzialnością - źródło: ČHMÚ, Chmi.cz

W nocy z wtorku na środę będziemy pod wpływem płytkiego niżu, którego centrum znad Czech przemieści się najpierw nad Śląsk, a następnie nad centrum Polski. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, nad ranem przechodzące w całkowite, słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 1 °C do 2 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 15 m/s (54 km/h), południowy, nad ranem skręcający lekko na południowo-zachodni i jednocześnie słabnący. Widzialność dobra, od 12 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W ciągu dnia znajdziemy się pod wpływem tego samego, płytkiego niżu, którego centrum znad Mazowsza przemieszczać się będzie nad Białoruś. Z ośrodkiem tym związany będzie chłodny front atmosferyczny, za którym zacznie napływać nieco chłodniejsze, ale nadal polarno-morskie powietrze z zachodu. Opady deszczu, szybko przechodzące w deszcz ze śniegiem, przejściowo możliwy śnieg. Temperatura maksymalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby, południowo-zachodni skręcający na zachodni. Widzialność w ciągu dnia na ogół słaba i umiarkowana, od 1,5 km do 5 km, tylko rano jeszcze dobra, około 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa i będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne, z uwagi na wilgotne i pochmurne środowisko niżu, niekorzystne.


W czwartek w ciągu dnia sięgnie nas wyż znad Skandynawii - źródło: Weatheronline.pl, GFS

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy pod wpływem tego samego, płytkiego niżu znad Europy Wschodniej, dopiero nad ranem sięgnie nas słaby klin wyżu znad Węgier. Z zachodu napływać będzie stare, silnie przetransformowane, wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, okresami ziarnistego. Temperatura minimalna od 0 °C do 1 °C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana, od 2,5 km do 5 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie powoli rosnąć.

W czwartek ciągu dnia będziemy w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem znad Skandynawii. Pozostaniemy w starym, przetransformowanym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, dopiero z upływem godzin możliwe niewielkie przejaśnienia. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami możliwa cisza. Widzialność umiarkowana, od 3 km do 7 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1017 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, następnie ustabilizuje się. Warunki biometeorologiczne na ogół niekorzystne.

mk

  • autor: mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?