KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

11 cm śniegu w Krośnie. Lesko bije rekord 15 cm

Krosno - Zima 2009 Krosno - Zima 2009 Fot. Piotr Dymiński

Niż wtórny znad Rumunii, który oddziaływał w końcówce ubiegłego tygodnia, przyniósł do Krosna prawdziwą, śnieżną i mroźną zimę. Zabieliło się nie tylko u nas, ale także w pozostałej części województwa. Utrzymujący się od pełnych sześciu dób mróz nie sprzyja gwałtownemu topnieniu pokrywy śnieżnej, która w Krośnie osiąga dziś wysokość 11 cm, w okolicznych Jaśliskach 13 cm, a w Lesku 15 cm (dane: IMGW-PIB).

REKLAMA


Pokrywa śnieżna oczywiście ulega starzeniu się i osiadaniu, przez co często zimą obserwuje się spadek jej wysokości nawet przy trzymającym ciągłym mrozie, jednak w najbliższym czasie nadal występować będą słabe opady śniegu, dlatego też powinniśmy spokojnie cieszyć się prawdziwie zimowymi krajobrazami.

Przypominamy, że Krosno może pochwalić się oficjalną stacją synoptyczną należącą do sieci pomiarowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz WMO, jej dane obserwacyjne od grudnia ubiegłego roku udostępniane są na bieżąco przez IMGW, można je znaleźć między innymi w serwisie Ogimet. Znajdziemy tam profesjonalne pomiary temperatury notowanej na wysokości 2 metrów, temperatury punktu rosy, prędkości i kierunku wiatru, ciśnienia i jego tendencji, sumy i rodzaju opadów, stopnia i rodzaju zachmurzenia (także wysokości podstawy najniższych chmur), a także wysokości pokrywy śnieżnej oraz widzialności.

TAK WYGLĄDAŁO KROSNO W 2009 ROKU

Monitorować na bieżąco aktualną pogodę w Krośnie można poprzez kliknięcie tutaj, wystarczy tylko zmienić datę i/lub godzinę w jego adresie i pamiętać, że w depeszach SYNOP obowiązuje Uniwersalny Czas Koordynowany.

Więcej informacji na temat pokrywy śnieżnej Czytelnicy znajdą w zakładce strony Pogodynka.pl - Warunki śniegowe - zobacz tutaj.

Jeśli macie swoje zdjęcia naszego miasta lub okolicy w zimowej odsłonie, ślijcie je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , najlepsze opublikujemy na naszych stronach.

mk

  • autor: mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?