KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Opłata za psa bez zmian

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Podczas styczniowej sesji Rady Miasta rajcy zajmowali się między innymi uchwałą o opłacie za posiadanie psów. Uspokajamy: nie chodziło o wzrost opłat.

REKLAMA


W programie Sesji Rady Miasta, która odbyła się 30 stycznia, znalazł się punkt dotyczący podjęcia uchwały zmiany uchwały w sprawie opłaty od posiadania psów. Opłata od posiadania psa w Krośnie od kilku lat pozostaje na niezmiennym poziomie 50 złotych.

Podjęta końcem stycznia uchwała dotyczyła tego, że jeden z inkasentów opłaty od posiadania psów, tj. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalowiec” w Krośnie wystąpiła z prośbą, aby w najbliższej Uchwale Rady Miasta Krosna związanej z pobieraniem tej opłaty, Spółdzielnia nie była już wpisana jako inkasent.

Rada Miasta zarządziła pobór opłaty od posiadania psów w drodze inkasa oraz określiła inkasentów i wysokość ich wynagrodzenia.

Aktualnie inkasentami opłaty od posiadania psów są:
1) Towarzystwo Budownictwa Społecznego-Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe Spółka z o.o w Krośnie,
2) Spółdzielnia Mieszkaniowa im. I. Łukasiewicza w Krośnie,
3) Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej-Krośnieński Holding Komunalny Spółka z o.o w Krośnie,
4) Czesława Findysz - na terenie Dzielnicy Białobrzegi,
5) Maria Popek-Kumor - na terenie Dzielnicy Krościenko Niżne,
6) Adam Bęben - na terenie Dzielnicy Polanka,
7) Robert Szubra - na terenie Dzielnicy Suchodół,
8) Wienczysław Galert - na terenie Osiedla Turaszówka.

Wynagrodzenie dla inkasentów wynosi – 3,5% sumy wpływów uzyskanych z opłat.

pd

 • autor: pd

9 komentarzy

 • Twoja Bogini

  I dlatego Kocie Filemonie w następnym wcieleniu będziesz kotem. Twoja Bogini

  Zgłoś nadużycie Twoja Bogini sobota, 01, październik 2016 15:57 Link do komentarza
 • Twoja Bogini

  I dlatego Kocie Filemonie w następnym wcieleniu będziesz kotem. Twoja Bogini

  Zgłoś nadużycie Twoja Bogini sobota, 01, październik 2016 15:56 Link do komentarza
 • Łasica

  O numerach kont już dawno było :D http://www.krosnocity.pl/index.php/aktualnosci/fakty/krosno/item/11814-uwaga-zmiana-numerow-rachunkow-bankowych-w-instytucjach-publicznych.html TLo wybudził się jak misio ze snu zimowego ;)

  Zgłoś nadużycie Łasica wtorek, 17, luty 2015 09:23 Link do komentarza
 • pilot

  @TLo zmień może kanał nadawania co? Artykuł mówi o tym czego dotyczy uchwała a nie wskazówek jak płacić i na jaki numer konta.

  Zgłoś nadużycie pilot wtorek, 17, luty 2015 09:20 Link do komentarza
 • gajowy

  Podatek od posiadania psa to trochę rzecz dziwna jak na dzisiejsze czasy a niektóre miasta już z niego zrezygnowały. Inna sprawa jak traktujemy zwierzęta i obowiązki związane z ich posiadaniem. Na terenach blokowisk wszystko wkoło obsrane a straż miejska pilnuje fotoradarów. Wiele mogłaby tu powiedzieć statystyka wystawionych mandatów ile kar nałożono za prędkość, ile za za złe parkowanie a ile za brak właściwego nadzoru nad zwierzętami itd... Podatki rzecz przykra ale miasto też z czegoś musi utrzymać przytulisko bo ludzie czasem psy porzucają jak rzeczy i to jest jeszcze bardziej przykre. A tak na marginesie to osoby spacerujące z psami między blokami często przypominają postaci z filmu Dzień Świra.

  Zgłoś nadużycie gajowy wtorek, 17, luty 2015 07:54 Link do komentarza
 • ll

  50 zł za co? Za to ,że ktoś się opiekuje zwierzakiem, to idiotyzm komletny! Czy wszyscy w tym państwie na głowe upadliście całkiem? Dziwić się ,że młodzi wyjężdzają jak mogą.

  Zgłoś nadużycie ll poniedziałek, 16, luty 2015 16:47 Link do komentarza
 • TLo

  Podatek za psa można też zapłacić przelewem. Ale numeru konta - a zmieniły się ostatnio - autorowi pd nie chciało się już podać. Najlepsze są półprawdy :-(

  Zgłoś nadużycie TLo poniedziałek, 16, luty 2015 16:22 Link do komentarza
 • Burek domowy

  Dość naszej dyskryminacji. Dlaczego właściciele za nas płacą podatek. My szkód nie robimy w przeciwieństwie do kotów sikających i robiących kupy gdzie popadnie. Wprowadzić opłatę od kotów. Słusznie pisze poprzednik. Chyba jesteśmy równi wobec prawa. Koty to szkodniki.Żądam równouprawnienia.

  Zgłoś nadużycie Burek domowy poniedziałek, 16, luty 2015 16:16 Link do komentarza
 • Kot Filomen

  Najwyższy czas objąć systemem opłat koty. Sierściuchy nie szanują ogrodzeń, łażą i załatwiają się wszędzie. Dodatkowo kocury znaczą teren i mimo że nie posiadam kotów, posiadam na posesji ich smród. W piasku do posypywania drogi masa kocich kup, a teraz jeszcze ich całodobowe zawodzenia. Niewychowanym kotom moje stanowcze NIE. I koniecznie wprowadzić im obowiązek noszenia małych dzwoneczków na obrożach, które utrudnią im polowania. Koty to nie leniwe mruczki, które wychodzą z domku sobie pobiegać. To drapieżne bestie które dziesiątkują lęgi ptaków śpiewających, gniazdujących w trawach i krzewach. Słowików już prawie nie ma, ale sierściuchów cały czas przybywa.

  Zgłoś nadużycie Kot Filomen poniedziałek, 16, luty 2015 12:26 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?