KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Krośnie powstanie "Kociarnia"

W Krośnie powstanie "Kociarnia" Fot. OTOZ Animals Krosno

Spełnia się marzenie krośnieńskich organizacji prozwierzęcych. W Krośnie powstaje "kociarnia". To jedna z nowości w przyjętym przez radnych programie opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

REKLAMA


- Od początku naszej działalności marzymy o własnej kociarni. Nasze nieliczne domy tymczasowe są przepełnione, a w krośnieńskim przytulisku nie ma warunków dla kotów. Bardzo długo szukaliśmy odpowiedniego miejsca i uzgadnialiśmy warunki z Urzędem Miejskim w Krośnie - informuje OTOZ Animals Krosno.

Chodzi o miejsce, w którym mogłyby przebywać wyłapane na terenie miasta bezdomne koty, gdzie mogłyby odzyskiwać siły, np. po operacji, bo często są to zwierzęta chore lub ranne.


Może wśród miłośników kotów są właściciele zakładów stolarskich lub firm produkujących meble, którzy wykonaliby dla przyszłych lokatorów naszej KOCIARNI takie (lub podobne) cuda? - pytają "Animalsi".

Na marcowej sesji Rady Miasta Krosna podjęto uchwałę w sprawie przyjęcia "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Krosna na rok 2015".

- To zadanie realizujemy z pomocą stowarzyszeń, które działają na rzecz zwierząt - mówi Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Krzysztof Smerecki. Równocześnie potwierdza informację o utworzeniu "kociarni". - Koty będą tam przebywać na kwarantannie, będą też leczone, jeśli zajdzie taka potrzeba - dodaje Naczelnik.

Kociarnia powstaje w budynku, który należy do miasta. Naczelnik bardzo chwali współpracę ze Stowarzyszeniami. Podkreśla, ze dzięki temu praktycznie nie ma potrzeby, by psy odwozić do schroniska. Wolontariusze znajdują dla nich domy.

Kociarnia dopiero jest urządzana. Wolontariusze z OTOZ Animals zagospodarowują budynek.

- - Urząd Miasta podpisał z nami umowę i udostępnił nam dom, gdzie możemy urządzić kociarnię. Stan domu jest niestety fatalny. Budynek nie ma ogrzewania, jest tylko woda i prąd. Pomału remontujemy dom, ale samym będzie nam ciężko skończyć. Koszty remontu musimy ponieść sami - informują "Animalsi".

Apelują przy tym o pomoc. - Może macie w domu niepotrzebne rzeczy, które dla nas będą cenne, może jakaś firma zechciałaby nam pomóc, a może ktoś wesprze nas finansowo? - zwracają się na swoim facebook'owym profilu działacze organizacji prozwierzęcych.

Poniżej przedstawiamy listę potrzebnych rzeczy:
- najpilniejsze: wykładzina PCV (nie kruszące się linoleum). Potrzebujemy ok. 60 m² na 4 pomieszczenia (po ok. 15 m²),
- farby do ścian (ciepłe, jasne kolory),
- biała farba do okien drewnianych, papier ścierny, pędzle,
- drewniane skrzynki w dobrym stanie,
- kuwety,
- klatki, transportery,
- drapaki,
- żwirek,
- miski,
- koce, ręczniki.

Wsparcie finansowe:

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals" Inspektorat w Krośnie
Nr konta: 14 1240 2311 1111 0010 5559 4850
Tytuł przelewu: "KOCIARNIA"
PayPal: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do wpłat zagranicznych:
SWIFT: PKOP PL PW
IBAN: przed numerem konta należy dodać PL

Zgodnie z przyjętym programem w Krośnie nadal odławianiem bezdomnych zwierząt zajmuje się Straż Miejska. W 2013 roku informowaliśmy o dodatkowym sprzęcie i szkoleniach związanych z tym zadaniem: Nowy sprzęt Strażników.

pd

 • autor: pd

21 komentarzy

 • normalna

  Ludzie co z wami, pomaganie leczy duszę. Dziś pomożesz kotu jutro człowiekowi. Tak po prostu.

  Zgłoś nadużycie normalna piątek, 24, lipiec 2015 23:28 Link do komentarza
 • Kizia

  Dlaczego tyle jadu w ludziach. Nie lubisz zwierząt - twoja sprawa. Przychodzą na świat przez ludzką głupotę.

  Zgłoś nadużycie Kizia niedziela, 17, maj 2015 00:51 Link do komentarza
 • Kizia

  Dlaczego tyle jadu w ludziach. Nie lubisz zwierząt - twoja sprawa. Przychodzą na świat przez ludzką głupotę.

  Zgłoś nadużycie Kizia niedziela, 17, maj 2015 00:50 Link do komentarza
 • Kizia

  Dlaczego tyle jadu w ludziach. Nie lubisz zwierząt - twoja sprawa. Przychodzą na świat przez ludzką głupotę.

  Zgłoś nadużycie Kizia niedziela, 17, maj 2015 00:48 Link do komentarza
 • Attyla

  Kociarnia nie buduje się sama. Potrzeba wysiłku, a także pieniędzy i co... myślicie, że miasto wykłada pieniądze na gips, na farby, na silikon do okien itp. A figa! Drodzy ju... i Mimi, jeżeli macie fundusze, proszę bardzo, myślę, że miasto da Wam dom-ruinę, z dziurą w dachu, myszami w piwnicy, nieszczelnymi oknami, brakiem mediów, prądu i wody - remontujcie w imię tyranizowanych kobiet i niepełnosprawnych dzieci. :)

  Zgłoś nadużycie Attyla niedziela, 12, kwiecień 2015 16:23 Link do komentarza
 • ksantypa

  "można dzikie koty wysterylizować a taki dom dać np. matce z dziećmi co uciekła od męża tyrana!!!!!!!"
  Znaczy tak z dnia na dzień wszystkie? A za co? Wiesz, jakie to ilości? Nie sądzisz, że taka akcja musi jednak potrwać i właśnie w niej tez pomoże miejsce, gdzie będą mogły spędzić czas do zagojenia szwów po zabiegu? Czy może sądzisz, że to tak się błyskawicznie i cudownie goi, czy po prostu w ogóle nie myślisz o takich 'drobiazgach'?
  A matce z dzieckiem potrzeba raczej trochę więcej i innego wsparcia niż sam dom, którego nie będzie w stanie potem utrzymać (i do którego łatwo będzie mógł trafić ów mąż - bo tacy tak łatwo swych ofiar nie zostawiają)
  Pomagać też z głową trzeba i przemyślanie.

  Zgłoś nadużycie ksantypa czwartek, 09, kwiecień 2015 14:39 Link do komentarza
 • rt

  Redakcja powinna zabronić umieszczania bezsensownych komentarzy. Na ten dom domniemuje pójdzie 200 tyś, a na CDS ile idzie rocznie? Tamto to dopiero potrzebne miastu jak czyrak na dupie.

  Zgłoś nadużycie rt wtorek, 07, kwiecień 2015 23:54 Link do komentarza
 • ju........

  MARKO akurat tu ci się nie udało bo ja dla dzieci w domu dziecka robię co mogę i dla dzieci niepełnosprawnych również !Jeśli mogę bo też sama nie mam wiele ponieważ jestem mamą niepełnosprawnego dziecka.

  Zgłoś nadużycie ju........ wtorek, 07, kwiecień 2015 22:29 Link do komentarza
 • ju...

  Nie mowie tu o totalnym dnie życiowym bo tak jak mówicie niektórzy z wyboru chcą żyć na ulicy i pić. Ale ile jest takich ludzi co przez los poszło na ulicę mieszkać bo np. stracili prace bank wziął dom albo rodzina zagarnęła majątek co się dla takich ludzi robi. Naprawdę w dzisiejszych czasach jest dużo ludzi potrzebujących nie tylko bezdomnych np. niepełnosprawnych ! CO się dla nich robi nic albo się zwierzęta ratuje albo właśnie takim co nie powinni się pomaga . Niema nic przeciwko zwierzętom ale można dzikie koty wysterylizować a taki dom dać np. matce z dziećmi co uciekła od męża tyrana!!!!!!!

  Zgłoś nadużycie ju... wtorek, 07, kwiecień 2015 22:20 Link do komentarza
 • ...

  Bezdomni zniszczyli dom na powstańców warszawskich. Z pięknego budynku zrobili melinę, która już dwa razy się paliła. Po co im dawać kolejne domy?

  Zgłoś nadużycie ... wtorek, 07, kwiecień 2015 20:54 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?