KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Podkarpacka: błąd z barierkami naprawiony

Podkarpacka: błąd z barierkami naprawiony Fot. KrosnoCity.pl

Urząd miasta nadal nie odpowiedział na nasze pytania dotyczące błędnie ustawionych barierek przy przejściu dla pieszych na ul. Podkarpackiej. Błędny montaż barierek już poprawiono.

REKLAMA


Dwa dni temu informowaliśmy o błędnie ustawionych barierkach przy ul. Podkarpackiej. Zobacz: Krosno: barierki na przejściu wbrew "dobrej praktyce".

Bariery uniemożliwiają nagłe wtargnięcie na jezdnię pieszego, rowerzysty czy innej szybko poruszającej się osoby, której kierowca może nie zauważyć w porę z powodu ekranów akustycznych. Niestety początkowo umieszczono je wbrew dobrym praktykom, przez co układ barier wymuszał odwrócenie się pieszego plecami do nadjeżdżających samochodów, uniemożliwiając na moment obserwację drogi.


Tak było wcześniej...

Błąd już naprawiono, barierki umieszczone są już zgodnie z przyjętymi dobrymi praktykami.

W poniedziałek (23 maja) zwróciliśmy się do urzędu miasta z pytaniami dotyczącymi wspomnianych barierek. Pytaliśmy między innymi o to czy barierki umieszczono zgodnie z projektem czy decyzja o montażu barier była konsultowana z jednostką pomocniczą i komisją bezpieczeństwa oraz czy już dokonano odbioru prac i czy zgłaszane były zastrzeżenia do sposobu ich wykonania. Do tej pory nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi, ale sam błąd został już poprawiony.

Zobacz: Krosno: czy na Podkarpackiej jest bezpieczniej?

pd

 • autor: pd

4 komentarzy

 • moHer

  @pigno. Oczywiście masz rację, ale skoro ktoś zadał sobie tyle trudu, żeby zrobić fotkę przed zakończeniem prac i napisać pismo do Urzędu Miasta z zapytaniem czy tak to ma wyglądać, to równie dobrze mógł poczekać na odpowiedź albo jeszcze lepiej zainteresować się bezpieczeństwem i dopytać ekipy na miejscu.
  Czy to Miasto jest aż tak małe i nudne, że wszystko trzeba opisać ? Może to tylko mnie irytuje fakt, że zamiast działać to się tylko żalimy. Bo żeby nie było wątpliwości: temat bardzo ważny i super że błąd naprawiono. Szkoda tylko chłopów bo pewnie im polecieli po premii.

  Zgłoś nadużycie moHer wtorek, 31, maj 2016 20:46 Link do komentarza
 • pigno

  @moHer, nikt nie ma obowiązku zie z nikim kontaktować. Redakcja napisała do urzędu miasta z pytaniem nie oskarżając nikogo o błąd. Do tej pory nie mają odpowiedzi, więc to raczej ktoś z redakcją powinien się skontaktować a nie redakcja... a wykonawca nie musiał się publicznie przyznawać. Tak by nawet nikt nie wiedział kto to robił.

  Zgłoś nadużycie pigno sobota, 28, maj 2016 11:16 Link do komentarza
 • moHer

  Pod ostatnim artykułem do błędu przyznała się firma wykonująca montaż (o ile to prawdziwy wpis). Zobowiązali się również naprawić pomyłkę na własny koszt, co jest oczywiste. Szkoda, że autor się nie skontaktował z wykonawcą, który uczciwie i publicznie przyznał się do błędu (matko, jak to strasznie brzmi).
  Temat jest ważny i zasługuje na reakcję szanownej redakcji, ale jeśli faktycznie był zauważony w trakcie wykonywania prac, to wystarczyło zwrócić uwagę wykonawcy, a nie robić z tego wielkie hallo. Poza tym super, że barierki już "stoją" prawidłowo.

  Zgłoś nadużycie moHer sobota, 28, maj 2016 07:50 Link do komentarza
 • pg

  a kto za to zapłacił, ten >>>

  Zgłoś nadużycie pg piątek, 27, maj 2016 21:08 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?