KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowy parking przy ul. Legionów? Trwają uzgodnienia

Nowy parking przy ul. Legionów? Trwają uzgodnienia Fot. Piotr Dymiński

W centrum Krosna mogą powstać nowe, duże parkingi. Temat poruszono na kwietniowej sesji rady miasta. Prezydent zapowiada, że już wkrótce może ruszyć projektowanie i budowa.

REKLAMA


Na kwietniowej sesji krośnieńscy radni wiele uwagi poświęcili kwestiom parkowania w centrum miasta.

Informowaliśmy już o wzroście opłat za parkowanie (zobacz: Krosno: Wzrost opłat za parkingi) i o kontrowersjach wokół motocyklistów: Gdzie mogą parkować motocykliści? Podczas dyskusji mówiono też o budowie kolejnych parkingów.

- Prowadzimy uzgodnienia z właścicielami gruntów w niecce przy ulicy Legionów - informował radnych prezydent Piotr Przytocki. Dodał, że władze miasta są bliskie uporządkowania spraw własnościowych na tym terenie.

Kolejnym krokiem będzie przygotowanie projektu parkingu, który także swoim wyglądem będzie odpowiadał tej lokalizacji w sąsiedztwie Starego Miasta.

Piotr Przytocki przypomniał, że w tej samej okolicy jest planowana ścieżka rowerowa (o tym projekcie informowaliśmy w kwietniu: Jak żyje się cyklistom w Krośnie? Powstaną nowe ścieżki rowerowe).

- Ten teren istotnie się zmieni, oczywiście nie natychmiast - mówił prezydent o nieco zaniedbanej części Krosna, gdzie obecnie powstają dzikie wysypiska śmieci (problem zgłaszało "Zielone Krosno", a teren został już uprzątnięty).

Nowy parking będzie jednym z rozwiązań, które mają ułatwić wyprowadzenie ruchu samochodowego ze Starego Miasta. Projekt dotyczący ruchu i parkingów w tej części Krosna chcieli przygotować sami radni, wstępnie zapowiedzi padły w 2015 roku, zobacz: Parkowanie nadal płatne w soboty. Radni odrzucili inicjatywę mieszkańców.

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

1 komentarz

  • K.

    A co z bulwarami nad Wisłokiem, które były szumnie zapowiadane dwa lata temu? Teren jest wyjątkowy, z pięknym widokiem na wzgórze ze starówką Krosna, aż się prosi, żeby powstał tam teren parkowy i spacerowy (i ścieżka dla biegaczy). Planując parking trzeba by od razu połączyć oba projekty.

    Zgłoś nadużycie K. środa, 24, maj 2017 00:57 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?