KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Antyaborcyjne bilbordy budzą kontrowersje. "Są makabryczne"

Antyaborcyjne bilbordy budzą kontrowersje. "Są makabryczne" Fot. Piotr Dymiński

Na terenie Krosna pojawiły się billboardy kampanii "Stop aborcji". Drastyczny sposób przedstawienia skutków aborcji budzi kontrowersje, a także był przedmiotem dyskusji podczas marcowej sesji Rady Miasta Krosna.

REKLAMA


Temat poruszył radny Sławomir Bęben (Klub Prawo i Sprawiedliwość).

- Zwracali się do mnie mieszkańcy, czy jako samorząd nie możemy powstrzymać kampanii tych makabrycznych banerów, które wiszą na naszych ulicach - mówił radny. - Dzieci też patrzą na te zwłoki. Moim zdaniem jest to niesmaczne i jest to krok za mocny, za daleki. Czy możemy jakoś to wyhamować? Taka jest prośba mieszkańców - zaznaczył radny.

Na pytanie odpowiadał Bronisław Baran, zastępca prezydenta.

- Do prezydenta zwróciły się dwa podmioty: jeden to osoba prywatna, zwracająca uwagę na umieszczenie w przestrzeni publicznej treści, które są dla niej obrażające. Drugie pismo skierował oddział partii działającej w Krośnie. Oba podmioty zwróciły się o wyjaśnienie, dlaczego Miasto Krosno zgodziło się na umieszczenie w przestrzeni publicznej takich "materiałów reklamowych" - mówił Bronisław Baran.

Następnie zwrócił uwagę, że nikt nie występował o wyrażenie zgody na umieszczenie wspomnianych bilbordów. Znajdują się one na prywatnym terenie.

- Oczywistym jest, że te treści mogą u części społeczeństwa naruszać przekonania i wrażliwość - dodał zastępca prezydenta.

Powiedział też, że w dwóch przypadkach "nośniki" banerów postawione były bez żadnej procedury. - Nie wiem czy było to prawnie, bo jest na to za wcześnie. Prowadzimy w tej sprawie wyjaśnienia - poinformował Bronisław Baran. Przygotowywana jest też odpowiedź Urzędu Miasta na kierowane w tej sprawie zapytania.

Radny Adam Przybysz (Klub PiS) zaznaczył, że jest to kampania informacyjna, a nie reklamowa. - Jednych może przerażają, ale innych informują czym jest aborcja, że jest to zabójstwo - powiedział radny Przybysz.

- Oczywiście, że ta kampania ma charakter informacyjny, a nie promocyjny - odpowiedział zastępca prezydenta.

pd
Fot. Piotr Dymiński

 • autor: pd

7 komentarzy

 • Grzegorz z Krosna

  Proponuję, żeby pokazać także plakaty zwierząt w rzeźni. Mam znajomych, którzy po wizycie w takim zakładzie nie jedli mięsa kilka lub kilkanaście miesięcy. Niech się dzieci dowiedzą skąd się biorą paróweczki i nugetsy. Wypadki drogowe także bo głupota za kierownicę jest wynikiem naszego świadomego wyboru. I jeszcze zdjęcia pokazujące piękno porodu oraz usunięcie łożyska. Król jest w końcu nagi i należy to pokazać. Czekam na kolejne propozycje. Chodzi mi co nieco po głowie, ale mogę skończyć w psychiatryku. Tyle.

  Zgłoś nadużycie Grzegorz z Krosna niedziela, 08, kwiecień 2018 15:50 Link do komentarza
 • asd22

  Brak w tym argumentowaniu jakiejkolwiek logiki. Zwolennicy aborcji mówią, że to jest "OK", ale są najbardziej oburzeni gdy pokazywać im skutki tego "niewinnego zabiegu". Usta mają pełne humanitarnych frazesów, ale wszystko sprowadza się do zabijania jako najlepszego rozwiązania "problemu". Do tego udają, ze nie widzą systematycznego wysiłku szlachetnych ludzi prowadzących sierocińce, szpitale czy ośrodki dla osób niepełnosprawnych. Ot takie machanie wieszakiem, żeby poczuć się lepiej i pozbyć uciążliwych skutków własne bezmyślności.

  Zgłoś nadużycie asd22 sobota, 07, kwiecień 2018 11:33 Link do komentarza
 • xyz11

  Brak w tym działaniu jakiejkolwiek logiki.Przeciwnicy aborcji niby chcą żeby aborcji nie było ale są przeciwnikami rzetelnej edukacji seksualnej.Te "uratowane" dzieci ,często poważnie niepełnosprawne, kończą potem w jakichś ośrodkach ,często zaniedbane.Tam jakoś nie widać rzeszy ludzi kochających je jako płody. To takie zakłamane.Ktoś uczepił się tego epatowania zdjęciami rozerwanych płodów żeby wzbudzać wyrzuty sumienia i pluć na zwolenników dostępu do aborcji, żeby sobie budować poczucie własnej wartości.Obrona płodów nie wiąże się z żadnym konkretnym,systematycznym wysiłkiem w porównaniu z pomocą dla osób niepełnosprawnych codziennie,24 godziny na dobę,matek w ciężkiej sytuacji,czy nawet edukacją młodzieży.Ot, takie potrząsanie szabelką żeby się poczuć lepiej ale tez za bardzo nie wysilić...

  Zgłoś nadużycie xyz11 sobota, 07, kwiecień 2018 11:02 Link do komentarza
 • lex

  Kraków: wyrok ws. billboardu antyaborcyjnego; organizator uniewinniony, plakat naganny

  Krakowski sąd uniewinnił dziś działacza pro life od zarzutu wywołania zgorszenia poprzez wywieszenie plakatu antyaborcyjnego. Przyjął, że działał on w przekonaniu praworządności na podstawie poprzednich wyroków uniewinniających; wywieszenie plakatu uznał jednak za wywołujące zgorszenie publiczne.

  Zgłoś nadużycie lex piątek, 06, kwiecień 2018 17:34 Link do komentarza
 • Leszek Samborski

  Wypadki drogowe Panie "tomasz81" sa nieumyślne. Aborcja natomiast jest dokonywana jak najbardziej świadomie i w każdy taki czyn zaangażowanych jest wiele osób. Byc moze, ze część z nich nie zdaje sobie sprawy, że spod serca matki nie jest wyrywany jakiś "zlepek komórek" tylko żywy człowiek. Mały i bezbronny. A takie zdjęcia moga to wielu ludziom uświadomić i w etn sposób może zostanie uratowane życie jakiegos bezbronnego dziecka. Pan juz ma swiadomość, ze to jest człowiek i dlatego nie może Pan na to barbarzyństwo patrzeć. I dzieki temu nigdy Pan nie zaangażuje sie w aborcję - prawda?

  Zgłoś nadużycie Leszek Samborski piątek, 06, kwiecień 2018 17:22 Link do komentarza
 • IGA

  A czy pomyślał ktoś o zagrożeniu jakie niesie oglądanie takich zdjęć. Co by było gdyby ktoś na taki widok zasłabł za kierownicą.

  Zgłoś nadużycie IGA piątek, 06, kwiecień 2018 13:36 Link do komentarza
 • tomasz81

  No to może idźmy krok dalej i w ramach kampanii informacyjnej umieśćmy zdjęcia z najbardziej drastycznych wypadków drogowych gdzie ciała ludzi są rozerwane lub z oderwanymi głowami czy kończynami i ciekawe czy ktoś będzie chciał na to patrzeć w końcu to tylko kampania informacyjna. Dziwne wytłumaczenie jeżeli małe dzieci widzą takie obrazki to mamy im mówić że spoko to nie jest reklama to możecie oglądać.

  Zgłoś nadużycie tomasz81 piątek, 06, kwiecień 2018 12:11 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?