Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Deszczowo i burzowo nad Polską

Burze i ulewy, a wraz z nimi lokalne podtopienia wystąpiły w różnych częściach Polski, w tym w województwie podkarpackim. Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krośnie uspokaja, obecnie nie ma zagrożenia dla naszego miasta. Jednostki są jednak w pogotowiu, przygotowano worki z piaskiem.

REKLAMAOstrzeżenia
Biuro SHO Kraków BPH O/Kraków IMGW PIB w dniu dzisiejszym wydało ostrzeżenie hydrologiczne o przekroczonym stanie alarmowym między innymi dla województwa podkarpackiego.

W związku z aktualną sytuacją hydrologiczną oraz prognozowanymi nadal opadami burzowymi, w zlewni Wisły po profil w Dęblinie, istnieje możliwość gwałtownych wzrostów stanu wody powyżej stanów ostrzegawczych, a na dopływach Wisły miejscami powyżej stanów alarmowych. Prawdopodobieństwo wystąpienia to 90% - informuje dyżurny synoptyk IMGW Barbara Drezińska.

Ważność ostrzeżenia trwa od godz. 10:00 dnia 27 lipca do godz. 10:00 dnia 28 lipca 2011, obejmuje obszar hydrologiczny IVa czyli województwa: śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie.

alt

W Krośnie spokojnie
Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krośnie, sytuacja w naszym mieście jest spokojna. Rzeka Wisłok nie przekroczyła stanu ostrzegawczego, na godzinę 14:00, 27 lipca br. poziom wody utrzymuje się na wysokości 219 cm. Mimo to jednostka jest w pełnej gotowość w razie nadejścia sytuacji związanej z przybraniem wody. Przygotowanych jest obecnie 5 tys worków z piaskiem.

Prognozowana maksymalna suma opadów w czasie burz wyniesie do 30 mm.

Podtopienia na Podkarpaciu
Na Podkarpaciu intensywne nocne opady deszczu spowodowały podtopienia domów w trzech powiatach województwa podkarpackiego. W Tarnobrzegu ucierpiały cztery osiedla: Sobów, Wielowieś, Sielec i Zakrzów. Podkarpaccy strażacy podejmowali kilkadziesiąt interwencji  polegających na wypompowywaniu wody z piwnic i zabezpieczaniu workami z piaskiem budynków. Działania nadal są prowadzone.

W związku z wystąpieniem niewielkich rzek na terenie pobliskiego powiatu strzyżowskiego oraz intensywnymi opadami deszczu częściowo podtopione zostało miasto Strzyżów. Strażacy interweniowali ok. 50 razy głównie przy wypompowywaniu wody z piwnic, udrażnianiu rowów oraz zabezpieczaniu budynków.

W wyniku opadów wezbrały rzeki w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Wody wdarły się do piwnic domów w Ropczycach, Sędziszowie Młp. oraz w gminie Iwierzyce. Mieszkańcom pomagają strażacy, głównie przy wypompowywaniu wody, udrażnianiu rowów. Pogotowie przeciwpowodziowe dla miasta i gminy Ropczyce zostało już odwołane. Obowiązuje nadal alarmy przeciwpowodziowe dla miasta i gminy Sedziszów Młp. oraz gminy Iwierzyce

W żadnym powiecie nie była konieczna ewakuacja mieszkańców.

mg/mo/pd
Foto: stock

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj