Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Jeszcze dwie doby przepięknej pogody. Piątek najcieplejszym dniem miesiąca

W czwartek czeka nas kolejny piękny dzień z blisko 11-godzinnym usłonecznieniem W czwartek czeka nas kolejny piękny dzień z blisko 11-godzinnym usłonecznieniem Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Tydzień rozpoczął się wręcz wyśmienicie - mamy sporo słońca, opadów wcale, a temperatury maksymalne są naprawdę wysokie. Mimo że noce i poranki są chłodne, to w ciągu dnia słupki rtęci szybko szybują w górę i wskazują ponad 10 °C. Przed nami jeszcze dwa piękne dni - czwartek i piątek będą nadal piękne, słoneczne i suche, niestety - trochę pechowo - pogoda zepsuje się w weekend. Wtedy ochłodzi się, powieje porywisty wiatr, spadnie deszcz, deszcz ze śniegiem, krupa śnieżna, a nawet śnieg, ale nie jest to zapowiedź powrotu zimy, będzie to typowy marcowy, dwudniowy powiew chłodu.

REKLAMATakie zmiany w pogodzie w trzecim miesiącu w roku są normą, choć przez to, że miniona zima odzwyczaiła nas od częstych ataków chłodu, mogliśmy już pomyśleć, że teraz wiosennie będzie już cały czas. Póki co jednak jeszcze dwa dni przepięknej pogody, a piątek okaże się najcieplejszym dniem bieżącego tygodnia i bardzo prawdopodobne, że nawet całego marca.

Nad Europejskim Obszarem Synoptycznym wciąż widoczny jest rozległy, wysoki wyż. Wkrótce wschodnia część wału wysokiego ciśnienia wkrótce ulegnie osłabieniu (pominę objaśnianie Czytelnikom synoptycznych przyczyn tego procesu), a regeneracji ulegnie jego część zachodnia. Objawi się to dość istotną przebudową w polu ciśnienia, niż znad północno-wschodniej Europy dosięgnie nas ostatecznie na koniec tygodnia, kiepski będzie również początek tygodnia przyszłego, dostaniemy się bowiem pod wpływ cyrkulacji północno-zachodniej, w jej cyklonalnej odmianie.

Czwartek i piątek to jednak nadal wpływ tego samego wyżu. Będzie nie tylko słonecznie, ale i jeszcze cieplej niż w poniedziałek, bowiem w piąty dzień tygodnia w najcieplejszym momencie doby temperatura maksymalna nieznacznie przekroczy 15 °C. Więcej na temat prognozowanego załamania pogody w prognozie na koniec tygodnia, którą przedstawimy Czytelnikom w piątek po południu.

W nocy ze środy na czwartek pozostawać będziemy pod wpływem tego samego wału wysokiego ciśnienia, którego główne centrum przyziemne znajdować się będzie nad Polską. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od -2 °C do -1 °C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1034 hPa i będzie stabilne.

W czwartek w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie, nadal pozostaniemy w zasięgu tego samego wału wysokiego ciśnienia, jedynie jego centrum przyziemne przemieści się początkowo nad Słowację, a następnie nad Węgry. Z północnego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i bez opadów. Temperatura maksymalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1031 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.Piątek będzie najcieplejszym dniem tygodnia i całego marca. Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

W nocy z czwartku na piątek znajdować się będziemy pod wpływem tego samego wału wysokiego ciśnienia, rozciągającego się od Atlantyku i Europy Zachodniej po środkową część kontynentu. Z północnego zachodu nadal będzie napływało to samo, ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od 0 °C do 1 °C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem słabnącego wału wysokiego ciśnienia, rozciągającego się od Atlantyku, przez Europę Zachodnią, po środkową część kontynentu. Z północnego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność dobra, od 12 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne, późnym popołudniem i pod wieczór przechodzące w obojętne.

mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj