Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Początek tygodnia z porywistym wiatrem i z przewagą chmur. Może słabo padać

W poniedziałek nadal pozostaniemy w silnej cyrkulacji północno-zachodniej z porywistym wiatrem W poniedziałek nadal pozostaniemy w silnej cyrkulacji północno-zachodniej z porywistym wiatrem Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

Mijający nam powoli tydzień okazał się trochę pechowy, gdyż jego przeważająca część - tj. do piątku włącznie, była pogodna, natomiast na sam weekend pogoda wyraźnie zepsuła się. W sobotę przez miasto przeszedł front chłodny z opadami przelotnymi, natomiast w niedzielę front ciepły - z opadami ciągłymi. Przejście tego drugiego odcierpieliśmy najbardziej, bo przez cały dzień nie znalazła się choćby minuta ze słońcem, cały czas padało, ale przynajmniej doszło do wymiany mas powietrza, korzystnej dla nas - chłodne powietrze polarno-morskie zostało wyparte przez łagodniejsze, też polarno-morskie.

REKLAMAW ciągu najbliższych godzin rozpocznie się dość istotna przebudowa pola barycznego, która zakończy się zmianą cyrkulacji z północno-zachodniej na zachodnią. W dalszej perspektywie widać znaczną poprawę pogody, jednak to najprawdopodobniej dopiero w połowie tygodnia, początek tygodnia przyszłego wciąż będzie daleki od oczekiwań, bo choć w poniedziałek opady będą już słabsze niż dziś, to nadal utrzymywać się będzie porywisty wiatr zachodni-północno-zachodni, jego prędkość maksymalna w porywach właśnie dochodzić może do 65 km/h. Prędkość wiatru zmniejszy się dopiero we wtorek.

Lekko pocieszającą informacją dotyczącą początku tygodnia jest ocieplenie - w poniedziałek na termometrach maksymalnie około 9 °C - 10 °C, we wtorek nawet odrobinę powyżej 10 °C. Przed nami zatem jeszcze kilka dni z typowo atlantycką, wietrzną, pochmurną, okresami deszczową i ogólnie mało przyjemną wczesnej wiosny, istotnej poprawy pogody oczekujmy w czwartek.

W poniedziałek w ciągu dnia region znajdować się będzie w silnej cyrkulacji północno-zachodniej, pod wpływem wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia, który znad Bałtyku przemieści się nad Białoruś. Z północnego zachodu napływać będzie stare powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 18 m/s (65 km/h), zachodni-północno-zachodni. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa i będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.


We wtorek z zachodu napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z poniedziałku na wtorek dostaniemy się pod wpływ wtórnego ośrodka niżowego znad Skandynawii i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy jeszcze w starym powietrzu polarno-morskim napływającym z północnego zachodu. Zachmurzenie duże z możliwością niewielkich, krótkotrwałych przejaśnień i słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 4 °C do 5 °C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 17 m/s (61 km/h), zachodni-północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 17 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia znajdziemy w ciepłym wycinku zatoki niżowej, która w południe znajdzie się nad Morzem Bałtyckim. Z zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, po południu możliwe przejaśnienia. Słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj