KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Czeka nas prawdziwie letni środek tygodnia. Temperatura wzrośnie do 27 °C!

Środa pod względem pogodowym będzie idealna. Ma być ciepło i słonecznie Środa pod względem pogodowym będzie idealna. Ma być ciepło i słonecznie Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Jak się okazało - mimo że powietrze dziś jest suche, to ruchy wstępujące w obrębie linii zbieżności wystarczyły do tego, aby utworzyły się w pobliżu nas burze, te słychać było w okolicy już od godziny 13:00 (na szczęście zgodnie z prognozą synoptyczną nie padało), wraz z odsunięciem się strefy konwergencji i osłabnięciem działalności słonecznej chmury kłębiasto-deszczowe szybko zanikną; noc ma być już pogodna.

REKLAMA


Słoneczne i na pewno już bezdeszczowe będą także kolejne dni. Napływające do nas z południa ciepłe powietrze polarno-morskie jest bardzo ciepłe, a zatem i przy ziemi, zwłaszcza w czwartek, będzie u nas gorąco. Możemy spodziewać się, że po raz pierwszy w tym roku temperatura maksymalna przekroczy 25 °C.

Zarówno w środę, jak i w czwartek, już na pewno nie będzie padać. Opady przelotne i burze powrócą nad region pod sam koniec tygodnia, a tymczasem możemy napawać się już nie tyle wiosenną, co prawdziwie letnią pogodą.

W nocy z wtorku na środę znajdziemy się pod wpływem stabilnego układu wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Rosji, przez Europę Środkową, po Morze Śródziemne. Z południa napływać będzie to samo, ciepłe powietrze polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie umiarkowane, jednak z upływem nocy rozpogodzenia do zachmurzenia małego i nieba bezchmurnego. Bez opadów. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby, przeważnie wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem tego samego, stabilnego układu wysokiego ciśnienia. Z południa w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 24 °C do 25 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo dobra, od 30 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie w miarę stabilne. Warunki biometeorologiczne korzystne.


W czwartek zrobi się gorąco. Nadal będzie słonecznie. Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

W nocy ze środy na czwartek ogólna sytuacja baryczna nad naszą częścią kraju nie ulegnie istotnym zmianom. Nadal napływać będzie ciepłe i suche powietrze polarno-morskie z południa. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Bez opadów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, wschodni-południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 16 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, początkowo będzie stabilne, dopiero wcześnie rano zacznie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem tego samego układu wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Morza Barentsa, przez Kraje Nadbałtyckie, Polskę, aż po Morze Śródziemne. Z południa napływać będzie to samo, bardzo ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 26 °C do 27 °C. Wiatr słaby, wschodni-południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra, od 30 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne, przed południem przechodzące w obojętne.

mk

  • autor: mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?