Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W poniedziałek ciąg dalszy deszczu i chłodu. Od wtorku stopniowa poprawa

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Dziś rozpoczęło się meteorologiczne lato - do początku lata kalendarzowego jeszcze niecałe 3 tygodnie. Chmury niżu o genezie czarnomorskiej przesłoniły całe niebo już w piątek, pozostały z nami do końca tygodnia, pozostaną również na początku tygodnia przyszłego. W dodatku w poniedziałek nadal okresami może padać deszcz i będzie chłodno, bo nadal będziemy w zimnej masie powietrza arktycznego. Wymiana mas z arktycznej starej na cieplejszą, polarną o genezie morskiej, dopiero we wtorek po południu. Wtedy też zacznie wreszcie się przejaśniać i rozpogadzać. Póki co - przed nami brzydki i chłodny poniedziałek, przeciętny wtorek, poprawa w środę.

REKLAMA
W poniedziałek pozostaniemy pod wpływem niżu znad wschodniej Europy. Będzie pochmurno i zimno. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu znad Ukrainy. Z północy napływać będzie stare powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu o natężeniu słabym. Temperatura minimalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana do dobrej, od 6 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie stabilne.

W poniedziałek pozostaniemy w zasięgu tego samego niżu, którego centrum znad Ukrainy przemieści się nad Białoruś. Z północnego zachodu napływać będzie napływać stare powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite. Słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura maksymalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana do dobrej, od 4 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.


We wtorek sięgnie nas słaby klin wyżu. Pogoda zacznie się poprawić i temperatura wzrośnie. Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

W nocy z poniedziałku na wtorek będziemy w zasięgu tego samego, choć wypełniającego się niżu z frontem okluzji. Centrum niżu będzie powoli przemieszczać się znad Białorusi w kierunku Polski. Pozostaniemy jeszcze w starym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby, zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 12 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie stabilne.

We wtorek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ słabego klina wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu napływać zacznie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z postępującymi ze wschodu przejaśnieniami. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 17 °C do 18 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i będzie w miarę stabilne. Warunki biometeorologiczne niekorzystne, przechodzące w obojętne.

mk

  • autor: mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj