KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zaczyna napływać powietrze zwrotnikowe. Początek tygodnia z temperaturą do 30 °C

W poniedziałek centrum rozległego wyżu umiejscowi się nad Bieszczadami. W upalnym powietrzu zwrotnikowym temperatura maksymalna osiągnie w Krośnie około 30 °C W poniedziałek centrum rozległego wyżu umiejscowi się nad Bieszczadami. W upalnym powietrzu zwrotnikowym temperatura maksymalna osiągnie w Krośnie około 30 °C Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Od południa-południowego zachodu wgłąb kraju przemieszcza się ciepły front atmosferyczny wypierający starą i wilgotną masę powietrza polarno-morskiego i wprowadzający gorące i suche powietrze zwrotnikowe. Dlatego też początek tygodnia będzie u nas gorący, a niekiedy nawet upalny. Czeka nas też piękna, słoneczna, okresami bezchmurna pogoda. Powietrze zwrotnikowe pozostanie w Krośnie do czwartku włącznie, przez ten okres cały czas temperatury wyraźnie przekraczać będą 25 °C, a niekiedy nawet 30 °C.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy w zasięgu silnego i stabilnego wyżu rozciągającego się od Europy Południowej po południową Polskę, z centrum głównym nad Bieszczadami. Z południowego zachodu zacznie napływać gorące powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana do dobrej, od 8 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie w miarę stabilne.

W poniedziałek w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie znaczącej zmianie. Z południowego zachodu napływać będzie to samo, upalne i suche powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 30 °C do 31 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne, z uwagi na stres gorąca, niekorzystne, jedynie rano obojętne.


We wtorek pozostaniemy w upalnym powietrzu zwrotnikowym. Będzie słonecznie i sucho. Źródło: Meteogroup.pl, GFS

W nocy z poniedziałku na wtorek ogólna sytuacja baryczna nie zmieni się istotnie względem okresów poprzednich. Z południowego zachodu napływać będzie gorące i suche powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Bez opadów. Temperatura minimalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą wschodniego. Widzialność dobra, od 12 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie w miarę stabilne.

We wtorek w ciągu dnia pozostaniemy w tym samym, słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w upalnym i suchym powietrzu zwrotnikowym, napływającym z południowego zachodu. Zachmurzenie małe, przejściowo umiarkowane. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 30 °C do 31 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 25 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne, z uwagi na stres gorąca, niekorzystne.

mk

  • autor: mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?