Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Początek tygodnia z umiarkowanym typem pogody. Będzie trochę słońca, trochę chmur

W poniedziałek nad powiat wbije się klin wyżu znad Atlantyku W poniedziałek nad powiat wbije się klin wyżu znad Atlantyku Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

Kończy się właśnie najgorszy dzień prognozowanego na koniec tego tygodnia załamania pogody, bo choć w sobotę występowały przelotne deszcze, to przynajmniej przejaśniało się. Dziś niskie chmury Stratocumulus zasłoniły całe niebo, przebłysków słońca trzeba było doszukiwać się tylko wcześnie rano. Na szczęście od północnego zachodu wgłąb kraju wbija się klin wyżowy, który zagwarantuje nam umiarkowany typ pogody w najbliższych dniach i jej znaczną poprawę względem mijającej niedzieli.

REKLAMAW poniedziałek w ciągu dnia będziemy na skraju wyżu znad Atlantyku, w cyrkulacji północnej. Z północy napływać będzie ta sama, stara masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Pod wieczór większe rozpogodzenia. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 18 °C do 19 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni skręcający na północny. Widzialność umiarkowana do dobrej, od 8 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie wolno spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.


We wtorek możliwe pojedyncze opady przelotne, ale na ogół słonecznie i umiarkowanie ciepło. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy jeszcze na skraju klina wyżu znad Atlantyku, w cyrkulacji północnej obojętnej. Z północy napływać będzie stare powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Bez opadów, ale nad ranem możliwa krótkotrwała mgła. Temperatura minimalna od 7 °C do 8 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność od słabej do dobrej, od 0,5 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek klin wyżu przejściowo zaniknie, a nasz region dostanie się pod wpływ zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Rosji. Z północnego zachodu wciąż napływać będzie stare powietrze polarno-morskie. Temperatura maksymalna od 20 °C do 21 °C. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże, po południu niewykluczony nawet przelotny opad deszczu. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

mk

  • autor: mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj