KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Połowa tygodnia spokojna i bez pogodowych niespodzianek. Na termometrach do 23 °C

W środę Krosno i cały powiat będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Będzie sucho i umiarkowanie ciepło W środę Krosno i cały powiat będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Będzie sucho i umiarkowanie ciepło Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Jak powiadał jeden z polskich autorytetów w dziedzinie meteorologii i klimatologii, ś.p. Władysław Parczewski, żyjemy w klimacie umiarkowanym o nieumiarkowanych wahaniach. Te słowa idealnie pasują do pogody z ubiegłego tygodnia, kiedy to w poniedziałek temperatura maksymalna osiągnęła 30 °C, a sześć dni później, w niedzielę, w najcieplejszym momencie doby było zaledwie 12 °C. Teraz jednak utrwalił się rzeczywiście umiarkowany typ pogody - nie jest ani bardzo zimno, ani bardzo ciepło. Środek tygodnia także będzie spokojny, bez zjawisk ekstremalnych, i z temperaturami maksymalnymi bardzo nieznacznie przekraczającymi 20 °C.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę region dostanie się pod wpływ klina wyżu znad Atlantyku. Z północy napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. W nocy zachmurzenie małe, przejściowo umiarkowane i bez opadów. Temperatura minimalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, początkowo będzie wolno wzrastać, w drugiej połowie nocy ustabilizuje się.

W środę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się bardzo istotnie - w dalszym ciągu pozostaniemy pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku, w słabym strumieniu cyrkulacji północnej. Z północy wciąż napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, ale bez opadów. Temperatura maksymalna od 20 °C do 21 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, początkowo będzie stabilne, po południu nieco spadnie. Warunki biometeorologiczne obojętne.


W czwartek klin wyżu będzie stopniowo słabnąć, ale pogoda będzie jeszcze ładna. Na termometrach do 23 °C. Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy pod wpływem tego samego klina wyżu znad północnego Atlantyku, w chłodnym, lecz suchym powietrzu polarno-morskim, napływającym z północy-północnego zachodu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, tylko wczesnym wieczorem początkowo jeszcze zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 8 °C do 9 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, początkowo będzie stabilne, nad ranem zacznie spadać.

W czwartek w ciągu dnia będziemy jeszcze na skraju stopniowo słabnącego klina wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu napłynie cieplejsze i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 22 °C do 23 °C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, po południu przechodzące w niekorzystne.

mk

  • autor: mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?