Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Koniec tygodnia znów gorący. Trochę słońca, trochę opadów przelotnych i burz

Od piątku znów napłynie chwiejne powietrze. Możliwe będą popołudniowe burze Od piątku znów napłynie chwiejne powietrze. Możliwe będą popołudniowe burze Źródło: Weatheronline.pl, GFS

Za nami niezbyt udany pogodowo środek tygodnia, niż znad Węgier - choć płytki - to aktywny, a jego strefa opuści nas dopiero za kilka godzin. To jednak wcale nie oznacza końca opadów, bowiem do końca tygodnia napływać będzie cały czas niestabilna masa powietrza - do piątku polarnego, pod koniec tygodnia - zwrotnikowego. Będzie więc trochę słońca, trochę chmur, popołudniami mogą występować burze. Temperatury maksymalne znów będą bardzo wysokie, w niedzielę po południu zanotujemy nawet około 28 °C.

REKLAMAW takich warunkach, przy adwekcji gorącego i wilgotnego, a co za tym idzie parnego powietrza, biomet wciąż będzie niekorzystny.

W nocy z czwartku na piątek pozostaniemy w obszarze lekko obniżonego ciśnienia związanego z płytkim niżem znad Węgier. Z południowego wschodu napływać będzie wilgotne, lecz ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Bez opadów, ale możliwa mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 14 °C do 15 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność od złej do dobrej, od 0,1 km do 12 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem niżu znad Węgier. Z południowego wschodu, znad Morza Czarnego, wciąż napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 24 °C do 25 °C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą wschodniego. Widzialność umiarkowana do dobrej, od 6 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę dostaniemy się na krótko na skraj wyżu, którego centrum znad Bałtyku przemieści się w rejon Estonii. Z południowego wschodu wciąż napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów, ale nad ranem możliwa mgła. Temperatura minimalna od 14 °C do 15 °C. Wiatr słaby, wschodni-południowo-wschodni. Widzialność od złej do dobrej, od 0,3 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie powoli wzrastać.

W sobotę nad region nasunie się zatoka niskiego ciśnienia z mało aktywnym ciepłym frontem atmosferycznym. Przez większą część dnia pozostaniemy w tym samym ciepłym powietrzu polarno-morskim, jednak pod wieczór zacznie napływać jeszcze cieplejsze, zwrotnikowe powietrze z południa. Zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna od 26 °C do 27 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność od umiarkowanej do dobrej, od 8 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się wahać. Warunki biometerologiczne niekorzystne.


W niedzielę znajdziemy się w słabej cyrkulacji południowej, w gorącym powietrzu zwrotnikowym. Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

W nocy z soboty na niedzielę na kilkanaście godzin dostaniemy się ponownie na skraj wyżu, którego centrum przemieści się nad Rosję. Z południa napływać będzie bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie początkowo duże, jednak z upływem godzin przewidywane przejaśnienia i rozpogodzenia. Bez opadów. Temperatura minimalna od 16 °C do 17 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie w miarę stabilne.

W niedzielę w ciągu dnia będziemy w cyrkulacji południowej obojętnej, pomiędzy wyżem znad Rosji a niżem znad wschodnich Niemiec i związanego z nim pofalowanego frontu atmosferycznego. Z południa napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady deszczu i burze. Poza okresami z burzą na ogół słonecznie. Temperatura maksymalna od 28 °C do 29 °C. Wiatr słaby, z kierunków południowych i wschodnich. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne wciąż niekorzystne.

mk

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj