Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Wciąż gorąco. Nadal może przelotnie padać i grzmieć

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Trwa naturalny okres synoptyczny z napływem gorącego, ale i niestabilnego powietrza zwrotnikowego. Końca tego okresu próżno wypatrywać nawet w najdalszych prognozach średnioterminowych, co więcej! Wszystko wskazuje na to, że pierwsze dni sierpnia będą najgorętszymi tego roku i temperatury swobodnie będą przekraczały już nie dwadzieścia pięć, ale trzydzieści stopni Celsjusza.

REKLAMAŚrodek tygodnia to natomiast ciąg dalszy wysokich temperatur, chociaż popołudniami, zwłaszcza w czwartek, może zagrzmieć. Wiele jednak wskazuje na to, że weekend będzie już nie tylko upalny, ale też słoneczny.

W środę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Z południa wciąż napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu niewykluczony pojedynczy przelotny opad deszczu lub burza. Temperatura maksymalna od 26 °C do 27 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 10 m/s (36 km/h), południowy-południowo-zachodni, skręcający na południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 17 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek wciąż pozostaniemy w zatoce rozległego niżu rozciągającego się południkowo na obszarze od Morza Północnego po Morze Śródziemne. Z południa napływać będzie bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura minimalna od 16 °C do 17 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa i będzie się lekko wahać.

W czwartek w ciągu dnia nad region nasunie się linia zbieżności związana z zatoką wspominanego niżu. Z południa wciąż napływać będzie gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przejściowo wzrastające do całkowitego. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Lokalnie burza z gradem. Temperatura maksymalna od 29 °C do 30 °C. Wiatr słaby, zmienny, tylko w czasie burz miejscami porywisty, w porywach do 20 m/s (72 km/h). Widzialność dobra, od 10 km do 30 km, tylko w czasie burz umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj