KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Umiarkowanie ciepła połowa tygodnia. Okresami popada deszcz

W czwartek przejdzie nad nami kolejny front atmosferyczny, tym razem chłodny. Będzie przelotnie padać W czwartek przejdzie nad nami kolejny front atmosferyczny, tym razem chłodny. Będzie przelotnie padać Fot. sxc.hu

Żywioły aktywne minionej nocy ucichły, od kilkunastu godzin oddychamy o wiele spokojniej powietrzem polarno-morskim napływającym znad północnego Atlantyku. W nim temperatura oczywiście jest niższa od chociażby tej poniedziałku, nie odczuwa się także niekomfortowej parności.

REKLAMA


Front polarny wciąż jest jednak w pobliżu i w połowie tygodnia będziemy pod wpływem niżu, który powstanie właśnie z zafalowania na froncie głównym. W nocy ze środy na czwartek będziemy w jego ciepłym wycinku, w którym na kilkanaście godzin napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie powstałe z transformacji masy zwrotnikowej, dlatego też noc ze środy na czwartek bardzo ciepła i parna. Dni jednak nie już tak gorące, a okresami może także padać deszcz. Koniec tygodnia zapowiada się typowo atlantycko - będzie co najwyżej umiarkowanie ciepło, ze zmienną aurą.


W środę umiarkowanie ciepło. Na termometrach do 23 °C - 24 °C późnym popołudniem. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W środę w ciągu dnia znajdziemy się pod wpływem tego samego, pogłębiającego się niżu, którego centrum znad Alp przemieszczać się będzie nad Austrię, a następnie nad zachodnią Słowację. Początkowo pozostaniemy jeszcze w strefie frontu ciepłego, jednak późnym popołudniem i wieczorem znajdziemy się już w ciepłym wycinku niżu. Z południowego zachodu po południu zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, z postępującymi z upływem dnia przejaśnieniami. Początkowo możliwy deszcz, stopniowo zanikający. Temperatura maksymalna od 23 °C do 24 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa i będzie szybko spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy w ciepłym wycinku aktywnego niżu, przemieszczającego się znad Słowacji nad Polskę i w dalszym ciągu pogłębiającego się. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, ale bez opadów. Temperatura minimalna od 19 °C do 20 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni, skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1005 hPa, początkowo będzie powoli spadać, nad ranem zacznie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia będziemy pod wpływem tego samego niżu, którego centrum znad Podlasia przemieści się szybko nad zachodnią Rosję. Nad region dotrze związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym zacznie napływać chłodne powietrze polarno-morskie z zachodu. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22 °C do 23 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, w porywach do 12 m/s (43 km/h), północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, po południu zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?