KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przed nami zmienna końcówka tygodnia. Będzie najwyżej umiarkowanie ciepło Polecamy

W sobotę będziemy pod wpływem zatoki niżu znad Skandynawii, w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim W sobotę będziemy pod wpływem zatoki niżu znad Skandynawii, w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim Fot. sxc.hu

W nocy na kilka godzin znaleźliśmy się w ciepłym wycinku niżu (o 02:00 było o wiele cieplej niż w trakcie środowego dnia!), w ciepłym powietrzu polarno-morskim na froncie chłodnym utworzyły się dość aktywne burze - pierwotnie miały one dojść tylko do Małopolski, jednak napływ wilgoci okazała się dostateczny, aby ich żywotność utrzymała się także dalej na wschód - czego nie przewidziały dobrze prognozy numeryczne.

REKLAMA


Do końca tygodnia nad naszym regionem, podobnie jak i w całej Polsce, utrzyma się zmienny typ pogody i adwekcja z kierunku zachodniego. Na skutek napływu chłodu w środkowej troposferze i także dość chłodnego powietrza polarno-morskiego w warstwie przyziemnej nad rozgrzane podłoże atmosfera będzie w równowadze wilgotno-chwiejnej, ze skłonnością do opadów przelotnych, okresami także burz, występujących na przemian z przejaśnieniami czy rozpogodzeniami. Najwięcej słońca w niedzielę, ale temperatura maksymalna tylko nieznacznie przekroczy 20 stopni Celsjusza.

W nocy z czwartku na piątek pozostaniemy w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z rozległym, wielocentrycznym układem niżowym znad północnej Europy. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, z postępującymi od zachodu przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Początkowo słabe opady deszczu, stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność od słabej do dobrej, od 1,5 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie powoli wzrastać, dopiero nad ranem ustabilizuje się.

W piątek w ciągu dnia będziemy na skraju zatoki niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Z zachodu nadal napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego, późnym popołudniem przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna od 22 °C do 23 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę ogólna sytuacja baryczna nie zmieni się. Wciąż będziemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim, napływającym z zachodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa i będzie w miarę stabilne.

W sobotę w ciągu dnia będziemy pod wpływem zatoki niżu związanej z rozległym niżem znad Skandynawii. Z zachodu nadal napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 19 °C do 20 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie w miarę stabilne. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę od zachodu zacznie wbijać się klin wyżu znad Atlantyku. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr słaby, zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, następnie ustabilizuje się.

W niedzielę w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu klina wyżu znad północnego Atlantyku. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, pod wieczór rozpogodzenia do zachmurzenia małego, na ogół bez opadów, jedynie lokalnie możliwy słaby opad przelotny. Temperatura maksymalna od 20 °C do 21 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni-północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra, od 30 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie w miarę stabilne. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?